Kilpailu 9.4.2016 Startti, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini] [Medi] [Maksi]

Mini, tuomari Maria Lepänhaara, koirakoita 28, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 1,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 26 shelam Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI 16,24 -33,76 0 -33,76  
2 25 kääpin Ion Miia Anttila ATT 17,54 -32,46 0 -32,46  
3 6 schipp Nixi Maria Salonen ATT 18,54 -31,46 0 -31,46  
4 3 gribru Tofu Nina Aalto TSAU 21,92 -28,08 0 -28,08  
5 21 schipp Kirppu Heidi Lehmusto   22,03 -27,97 0 -27,97  
6 1 x-rotu Riina Ekman Annina ATT 23,58 -26,42 0 -26,42  
7 9 shelam Kiri Sanna Hovila ATT 23,62 -26,38 0 -26,38  
8 8 jackru Coco Milla Mykkälä   25,43 -24,57 0 -24,57  
9 28 chihul Milo Laura Myllylä TSAU 28,27 -21,73 0 -21,73  
10 10 parson Hyrrä Tiina Jaakkola ATT 17,50 -32,50 5 5  
11 24 shelam Dima Riina Sairisto ATT 20,86 -29,14 5 5  
12 23 schipp Manu Kristiina Lindstedt ATT 20,62 -29,38 10 10  
13 13 parson Beastie Katja Nyman ATT 25,76 -24,24 10 10  
14 27 perunp Rimma Erja Lindstedt ATT 27,10 -22,90 10 10  
15 15 schipp Freya Pia Rämö TSKK 31,00 -19,00 10 10  
16 18 gribru Latte Anna Tiusanen TSAU 32,10 -17,90 10 10  
17 11 gribel Mocca Nina Aalto TSAU 34,89 -15,11 10 10  
18 4 schipp Kawa Kristiina Lindstedt ATT 35,15 -14,85 10 10  
19 16 gribel PaiPai Nina Aalto TSAU 36,03 -13,97 10 10  
20 20 kääsna Wilson Marika Ruohonen TSAU 43,05 -6,95 15 15  
21 5 lägpys Tuisku Siiri Toivonen TASSU 16,35 -33,65 30 30  
  22 shelam Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI 17,43 -32,57 0 -32,57 ULKOP
  7 x-rotu Riina Ekman Annina ATT 24,17 -25,83 0 -25,83 ULKOP
  2 jackru Coco Milla Mykkälä   28,29 -21,71 10 10 ULKOP
  19 parson Beastie Katja Nyman ATT 23,59 -26,41 20 20 ULKOP
  14 kääsna Wilson Marika Ruohonen TSAU 38,09 -11,91 30 30 ULKOP
  12 gribru Latte Anna Tiusanen TSAU 60,97 10,97 40 50,97 ULKOP
  17 schipp Manu Kristiina Lindstedt ATT 122,31 72,31 25 97,31 ULKOP

Medi, tuomari Maria Lepänhaara, koirakoita 13, ihanneaika 50 s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 5 auskel Tykki Marika Ruohonen TSAU 16,60 -33,40 0 -33,40  
2 7 espves Papu Sanna Kunnasvirta TSAU 16,65 -33,35 0 -33,35  
3 10 shelam Renly Riikka Laaksonen ATT 17,70 -32,30 0 -32,30  
4 6 shelam Elsa Camilla Kandelin TSAU 20,60 -29,40 0 -29,40  
5 9 shelam Taika Eeva Väntsi TSAU 23,57 -26,43 0 -26,43  
6 8 amerikan karvatonterrieri Juice Holly Burchsted (USA) 28,48 -21,52 5 5  
7 12 borcol Mig Janita Leinonen LAW 23,87 -26,13 15 15  
8 3 kääsna Alma Liisa Ilmalahti TSAU 28,03 -21,97 20 20  
9 2 stbter Tara Suvi Pulliainen ATT 26,78 -23,22 25 25  
  4 borcol Tarmo Iris Kieme PAGIS 14,10 -35,90 0 -35,90 ULKOP
  11 borcol Tarmo Iris Kieme PAGIS 14,77 -35,23 0 -35,23 ULKOP
  1 espves Papu Sanna Kunnasvirta TSAU 16,78 -33,22 0 -33,22 ULKOP
  13 amerikan karvatonterrieri Juice Holly Burchsted (USA) 29,37 -20,63 0 -20,63 ULKOP

Maksi, tuomari Maria Lepänhaara, koirakoita 18, ihanneaika 50 s
Sija Nro Rotu Nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1   borcol vimma Taina Korhonen TSAU 16,51 -33,49 0 -33,49  
2 1 lappor Kaapo Kristiina Töykkälä ATT 18,70 -31,30 0 -31,30  
3 11 tsepai Babe Viivi Visasalo TSAU 19,65 -30,35 0 -30,35  
4 7 saarlo Lohtu Jenni Uotila TSAU 39,96 -10,04 0 -10,04  
5 10 parcol Salsa Merja Lemmetti RÄ-KÄ 48,27 -1,73 0 -1,73  
6 16 borcol Flap Taru Ruohonen TSAU 17,36 -32,64 5 5  
7 9 gorset Kaapo Juha Soini   25,10 -24,90 5 5  
8 3 slapko Pyry Meri Mäntynen MYNSK 25,11 -24,89 5 5  
9 5 gorset Hilla Juha Soini   34,62 -15,38 5 5  
10 14 auspai Rucy Noora Lahti TSAU 28,02 -21,98 10 10  
11 4 isovil Alvin Julia Hartman ATT 26,88 -23,12 15 15  
12 2 gorset Hilla Juha Soini   34,68 -15,32 20 20  
13   borcol Soppa Tiina Järvinen ATT 29,73 -20,27 55 55  
  13 x-rotu Lotta Nadja Zürrer Sveitsi 18,34 -31,66 0 -31,66 ULKOP
  6 slapko Pyry Meri Mäntynen MYNSK 19,93 -30,07 0 -30,07 ULKOP
  15 whippe Eicca Miia Anttila ATT 23,75 -26,25 20 20 ULKOP
  12 gorset Kaapo Juha Soini   27,40 -22,60 30 30 ULKOP
  8 isovil Alvin Julia Hartman ATT 28,81 -21,19 30 30 ULKOP