Kilpailu 28.12.2017 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Medi 3] [Mini 3] [Maksi 2] [Medi 2] [Mini 2]

Medi 3, kello 18:00, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 19, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU 46,34 3,56 3,34 0 3,34  
2 12 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI 37,05 4,45 -5,95 5 5  
3 3 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Asko Jokinen TSAU 38,46 4,29 -4,54 5 5  
4 10 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW 38,82 4,25 -4,18 5 5  
5 6 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU 45,04 3,66 2,04 5 7,04  
  21 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  1 auskel zalama Royal Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  2 shelam Amigo Amigo Katja Taskinen SWAT         HYL  
  5 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  7 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Välttilä RAUMA         HYL  
  8 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT         HYL  
  9 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  11 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Essi Joronen TASSU         HYL  
  14 shelam Nasta Esmari Top Trend Ella Matila KISA         HYL  
  15 auskel Maus Kelmi Kipenäinen Taina Westerholm LAW         HYL  
  17 pyrpap Cromi Drole D'oiseau T'amie Adroite Julianne Kemppainen RÄHMIS         HYL  
  18 schape Hilda Puuparran Viola Kati Mäkelä TSAU         HYL  
  19 x-rotu Skrållan Skrållan Åsa Rancken TSAU         HYL  
  20 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU         HYL  
  13 tarupi Nilla Yacatis Xuper Joyful Suvi Laaksonen TSAU         POIS  
  16 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         POIS  

Mini 3, kello 18:30, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 23, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU 39,91 4,13 -3,09 0 -3,09  
2 42 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 37,72 4,37 -5,28 5 5  
3 24 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 40,74 4,05 -2,26 5 5  
4 41 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU 40,83 4,04 -2,17 5 5  
5 29 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU 43,94 3,76 0,94 5 5,94  
6 40 kääpin Manu Magnum Petra Malin ATT 45,88 3,60 2,88 5 7,88  
7 36 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU 46,92 3,52 3,92 10 13,92  
  27 kääpin Mini Bonzer's Sex Bomb Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  22 shelam Rela Kiljuiita Jenna Kantola LAW         HYL  
  23 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU         HYL  
  25 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  26 lanhee Roope Coppercoat's Uncle Scrooge Heel Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  28 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  30 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  31 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         HYL  
  32 käävil Urmas Silver Victori Right By Your Side Kirsi Lindström ÅBSK         HYL  
  33 käävil Kerttu Wandart Racquel Julia Hartman ATT         HYL  
  34 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Hanna Sori TSAU         HYL  
  35 parson Lumo After Barnakin Enchant Moon Anniina Välttilä RAUMA         HYL  
  38 cavspa Åsa Trollsångens Kk Liqurizia Virpi Laaksonen TSKK         HYL  
  39 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  43 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  44 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU         HYL  

Maksi 2, kello 19:45, tuomari Anne Huittinen, koirakoita 13, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 49 cirnec Hilla Laavakartanon Aamun Säde Julia Hartman ATT 36,60 4,18 -7,40 0 -7,40 LUVA
2 55 lagrom Gio Tulan Vengo Con Gioia Ida Vuorinen ATT 45,12 3,39 1,12 0 1,12  
3 70 borcol Simo Woollandian tiera Taija Heikkilä TASSU 35,43 4,32 -8,57 5 5  
4 45 mudi Zara Mustantassun Pamila Jarkko Palm TSAU 35,65 4,29 -8,35 5 5  
5 47 auskel Tykki Royal Coctail Jääkuningatar Jekku Marika Ruohonen TSAU 45,54 3,36 1,54 10 11,54  
  46 labnou Muusi Brufinn Nigrita Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  48 auspai Mutku Ounou Näppärä Nato-ohjus Sanni Wahlroos ÄETSÄ         HYL  
  50 borcol Tessie Abrakadabra Janne Toivola JAU         HYL  
  51 x-rotu Riku Richard Roosa Koski HARJA         HYL  
  52 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö ATT         HYL  
  53 borcol Pepper Baja Matape Thiwahe Janniliisa Tolsa A-KOT         HYL  
  54 pitcol Cora Twilight Moon Oncoming Outburst Tiia Rajaniemi YLÖKK         HYL  
  56 lyhcol Pekko Dandinas Smooth Motion Mari Välikangas TSAU         HYL  

Medi 2, kello 20:10, tuomari Anne Huittinen, koirakoita 3, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 59 espves Papu Caraydan Silat Sanna Kunnasvirta TSAU 32,87 4,66 -11,13 0 -11,13 LUVA
  57 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         HYL  
  58 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  

Mini 2, kello 20:10, tuomari Anne Huittinen, koirakoita 4, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  63 jackru Pina Jackxellent Hundred Volts Krista Laukkanen RAUMA         HYL  
  65 käävil Nasu Terhomäen Love Me Wilhelmina Koivunen TSAU         HYL  
  66 x-rotu Wimmu Wimmu Roosa Koski HARJA         HYL  
  67 lägpys Tuisku Cimillan Ågot Tarutyttö Siiri Toivonen TASSU         HYL  
  60 kääsna Juju Xtravaschnauza Juxtapose Karoliina Mäkelä I-HAH         POIS  
  61 shelam Valo Mei Dan Mustikka Anna Syvänen TSAU         POIS  
  62 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         POIS