Kilpailu 10.12.2017 G hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 13:30, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 6, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 101 käävil Hirmu Villa Fantasian Kenraali Lupu Johanna Suuronen ATT 35,70 3,81 -6,30 0 -6,30 LUVA
2 100 jackru Astra Oldywell Prima Astra Natali Happonen (EST) 32,67 4,16 -9,33 15 15  
3 106 jackru Endy Endy Admiko Natali Happonen (EST) 36,25 3,75 -5,75 15 15  
  102 kääpin Ossi Rumblerush's Green Day Kaisa Rinne KISA         HYL  
  104 brater Nova Siili-Sofian Gabrielle Solis Mervi Juntunen TSAU         HYL  
  105 papill Tara Piikachu's Best Start At Zanimo's Nina Rajala TAMSK         HYL  

Medi 1, kello 13:25, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 8, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 115 pumi Irma Karvakorvan Ilmatar Jaana Sarajärvi LEVEK 27,78 4,90 -14,22 0 -14,22 LUVA
2 109 kesvil Hippa Chamaemorus Acceleranda Unna Määttänen PCTEAM 35,72 3,81 -6,28 0 -6,28 LUVA
3 113 kääsna ARSKA Dumond Black Gatsby Marja-Terttu Rusi TSKK 39,13 3,48 -2,87 0 -2,87 LUVA
4 112 shelam Taika White Coastal Little Black Baby Päivi Pihlajarinne TAMSK 42,31 3,21 0,31 0 0,31  
5 107 shelam Näppärä Karion Valentine`s Bridal Jenni Ahtola-Robles ATT 33,32 4,08 -8,68 5 5  
  108 parson Totti Scream Cracker's S-Type Mira Povelainen ATT         HYL  
  114 kääsna Lenni Rantakaupin Ökyrakas Satu Vuorinen RÄHMIS         HYL  
  116 kesvil SALLI Purplestar Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  110 shelam Ginny Käpäläkoplan Jupiter Heidi Lehto RFF         POIS  
  111 novnou Ryyti Siipiveikon Suunta Hukassa Katri Koskivaara IMPHA         POIS  

Maksi 1, kello 13:25, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 12, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 123 auskel Rilla Yacatis Irenta-Joy Kaisa Kujala RAUMA 26,44 5,14 -15,56 5 5  
2 121 slapko Juksu Kaamoksen Aivan Hukassa Marika Karulinna TSAU 47,60 2,86 5,60 10 15,60  
  117 borcol Aura Päättymätön Tunne Minna Tanner TAMSK         HYL  
  118 whippe Mikke Sagramour Go For It Tuuli Strang HAU         HYL  
  119 labnou Tirja Halolan Leväperä Paula-Marianne Ojanen FPUKO         HYL  
  120 holpal Karu Kare-Saran Ai'kauhee Anri Saarinen TSAU         HYL  
  124 pinser Didi Yippis Angels Adidi Jaana Juvonen HARJA         HYL  
  125 lagrom Balbo Yestas Wooster Minna Hietanen ATT         HYL  
  127 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA         HYL  
  128 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Krusviita AN         HYL  
  129 borcol Simba Pythagoraan Wild Wagner Melina Johansson ATT         HYL  
  130 silnou Gösse Majakkasaaren Mother's Finest Jonna Jussilainen ATT         HYL  

Mini 2, kello 14:30, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 3, ihanneaika 38 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 203 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU 36,60 3,61 -1,40 0 -1,40 SERT
  200 gribru Latte Latte Nina Aalto TSAU         HYL  
  201 x-rotu Wimmu Wimmu Roosa Koski HARJA         HYL  
  202 mittel Konsta Hulmukan Konsta Laura Kauppinen JAU         POIS  
  204 käävil Nasu Terhomäen Love Me Wilhelmina Koivunen TSAU         POIS  

Medi 2, kello 14:30, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 1, ihanneaika 38 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 206 x-rotu Pepe Pepe Janita Kukkonen KISA 31,44 4,20 -6,56 5 5  

Maksi 2, kello 14:30, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 6, ihanneaika 38 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 208 labnou Muusi Brufinn Nigrita Ida Tallqvist SWAT 28,47 4,64 -9,53 0 -9,53 LUVA
2 214 whippe Monni Sagramour Magic Endeavor Tuuli Strang HAU 38,19 3,46 0,19 5 5,19  
3 207 borcol Flix Welshriverdee Power Flix Tarja Melakari TSAU 24,53 5,38 -13,47 15 15  
  126 mudi Zara Mustantassun Palmila Jarkko Palm TSAU         HYL  
  210 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö ATT         HYL  
  212 borcol Wuu Pythagoraan Snow Queenie Pasi Pohjanpalo WUH         HYL  
  211 borcol Xite Nice Of You To Come Bye Times Square Bianca Sanstra (NED)         POIS