Kilpailu 10.12.2017 F agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2] [Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 1, kello 12:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 7, ihanneaika 53 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 105 papill Tara Piikachu's Best Start At Zanimo's Nina Rajala TAMSK 35,08 4,73 -17,92 0 -17,92 LUVA
2 102 kääpin Ossi Rumblerush's Green Day Kaisa Rinne KISA 39,98 4,15 -13,02 5 5  
3 103 kleins Ina Kitroninlaakson Fabulous Ina Fenix Eija Kumpula TSAU 45,29 3,66 -7,71 5 5  
4 101 käävil Hirmu Villa Fantasian Kenraali Lupu Johanna Suuronen ATT 49,59 3,35 -3,41 5 5  
5 104 brater Nova Siili-Sofian Gabrielle Solis Mervi Juntunen TSAU 52,85 3,14 -0,15 10 10  
6 100 jackru Astra Oldywell Prima Astra Natali Happonen (EST) 34,15 4,86 -18,85 15 15  
7 106 jackru Endy Endy Admiko Natali Happonen (EST) 41,02 4,05 -11,98 25 25  

Medi 1, kello 12:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 7, ihanneaika 53 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 107 shelam Näppärä Karion Valentine`s Bridal Jenni Ahtola-Robles ATT 39,97 4,15 -13,03 0 -13,03 LUVA
2 112 shelam Taika White Coastal Little Black Baby Päivi Pihlajarinne TAMSK 53,86 3,08 0,86 5 5,86  
3 115 pumi Irma Karvakorvan Ilmatar Jaana Sarajärvi LEVEK 38,49 4,31 -14,51 10 10  
  108 parson Totti Scream Cracker's S-Type Mira Povelainen ATT         HYL  
  113 kääsna ARSKA Dumond Black Gatsby Marja-Terttu Rusi TSKK         HYL  
  114 kääsna Lenni Rantakaupin Ökyrakas Satu Vuorinen RÄHMIS         HYL  
  116 kesvil SALLI Purplestar Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  111 novnou Ryyti Siipiveikon Suunta Hukassa Katri Koskivaara IMPHA         POIS  

Maksi 1, kello 12:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 13, ihanneaika 53 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 126 mudi Zara Mustantassun Palmila Jarkko Palm TSAU 36,23 4,58 -16,77 0 -16,77 SERT
2 120 holpal Karu Kare-Saran Ai'kauhee Anri Saarinen TSAU 34,12 4,86 -18,88 10 10  
3 128 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Krusviita AN 48,50 3,42 -4,50 15 15  
4 117 borcol Aura Päättymätön Tunne Minna Tanner TAMSK 53,00 3,13 0,00 20 20  
  118 whippe Mikke Sagramour Go For It Tuuli Strang HAU         HYL  
  119 labnou Tirja Halolan Leväperä Paula-Marianne Ojanen FPUKO         HYL  
  121 slapko Juksu Kaamoksen Aivan Hukassa Marika Karulinna TSAU         HYL  
  122 borcol Snap Funway Love Song Petri Laisaari TSAU         HYL  
  123 auskel Rilla Yacatis Irenta-Joy Kaisa Kujala RAUMA         HYL  
  124 pinser Didi Yippis Angels Adidi Jaana Juvonen HARJA         HYL  
  125 lagrom Balbo Yestas Wooster Minna Hietanen ATT         HYL  
  127 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA         HYL  
  129 borcol Simba Pythagoraan Wild Wagner Melina Johansson ATT         HYL  

Mini 2, kello 13:45, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 2, ihanneaika 51 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 200 gribru Latte Latte Nina Aalto TSAU 51,73 3,34 0,73 10 10,73  
  205 gribel Mocca Mocca Nina Aalto TSAU         HYL  
  202 mittel Konsta Hulmukan Konsta Laura Kauppinen JAU         POIS  
  204 käävil Nasu Terhomäen Love Me Wilhelmina Koivunen TSAU         POIS  

Medi 2, kello 13:45, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 1, ihanneaika 51 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  206 x-rotu Pepe Pepe Janita Kukkonen KISA         HYL  

Maksi 2, kello 13:45, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 7, ihanneaika 51 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 213 auskel Tykki Royal Coctail Jääkuningatar Jekku Marika Ruohonen TSAU 49,05 3,53 -1,95 15 15  
  207 borcol Flix Welshriverdee Power Flix Tarja Melakari TSAU         HYL  
  208 labnou Muusi Brufinn Nigrita Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  209 x-rotu Riku Richard Roosa Koski HARJA         HYL  
  210 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö ATT         HYL  
  212 borcol Wuu Pythagoraan Snow Queenie Pasi Pohjanpalo WUH         HYL  
  214 whippe Monni Sagramour Magic Endeavor Tuuli Strang HAU         HYL  
  211 borcol Xite Nice Of You To Come Bye Times Square Bianca Sanstra (NED)         POIS  

Mini 3, kello 10:45, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 9, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 300 shelam Carma Khimairan Age Of Miracles Ira Mikkanen MAH 38,05 4,86 -11,95 0 -11,95  
2 309 käävil Kerttu Wandart Racquel Julia Hartman ATT 47,45 3,90 -2,55 0 -2,55  
3 302 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Hanna Sori TSAU 45,70 4,05 -4,30 5 5  
  301 papill Pontus Mohairs Pontiac Connection Nina Rajala TAMSK         HYL  
  303 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU         HYL  
  304 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU         HYL  
  305 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU         HYL  
  307 kesvil Hymy Meadowtwig Taste Only Chocolate Unna Määttänen PCTEAM         HYL  
  308 parson Tellu Stonesound Dancing Queen Mira Povelainen ATT         HYL  

Medi 3, kello 11:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 13, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 324 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT 37,63 4,92 -12,37 0 -12,37  
2 311 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Kirsi Kiljander-Aronen TSAU 40,09 4,61 -9,91 0 -9,91  
3 313 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 41,03 4,51 -8,97 0 -8,97  
4 317 parson Essie Party Nonstop Estelle Natali Happonen (EST) 38,27 4,83 -11,73 5 5  
5 323 pumi Della Camms Delightful Senni Mulari TAMSK 53,54 3,45 3,54 15 18,54  
6 320 shelam Trolla Shelteam Sheena Easton Dan Lindholm ÅBSK 70,10 2,64 20,10 5 25,10  
  312 lagrom Jade Tulan Amorosa All'alba Malin Keto-Tokoi ATT         HYL  
  314 espves Haba Concurrido Habladuria Sanna Laine RÄHMIS         HYL  
  315 auskel zalama Royal Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  316 pumi Aatos Scirpasta Iegyöz Jaana Sarajärvi LEVEK         HYL  
  318 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT         HYL  
  321 kesvil SIRIUS Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  325 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  310 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU         POIS  
  319 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT         POIS  
  322 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         POIS  

Maksi 3, kello 10:45, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 12, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 332 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT 44,60 4,15 -5,40 0 -5,40 SERT-A
2 338 borcol Iisi Piggyland's Icewein Taija Salokannel TSAU 37,67 4,91 -12,33 5 5  
3 327 auspai Tyyne Titangus Apirka Jaana Leino HARJA 42,27 4,38 -7,73 5 5  
4 337 belpam Gia Flammeus Magic Magia Maria Sori TSAU 42,98 4,30 -7,02 10 10  
  326 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  328 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT         HYL  
  329 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         HYL  
  331 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  333 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen LAW         HYL  
  334 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT         HYL  
  335 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  336 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL