Kilpailu 10.12.2017 E agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Maksi 2] [Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 1, kello 11:45, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 5, ihanneaika 49 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 105 papill Tara Piikachu's Best Start At Zanimo's Nina Rajala TAMSK 31,01 4,71 -17,99 0 -17,99 LUVA
2 103 kleins Ina Kitroninlaakson Fabulous Ina Fenix Eija Kumpula TSAU 37,19 3,93 -11,81 0 -11,81 LUVA
3 104 brater Nova Siili-Sofian Gabrielle Solis Mervi Juntunen TSAU 46,30 3,15 -2,70 10 10  
4 100 jackru Astra Oldywell Prima Astra Natali Happonen (EST) 31,08 4,70 -17,92 15 15  
5 106 jackru Endy Endy Admiko Natali Happonen (EST) 38,46 3,80 -10,54 40 40  

Medi 1, kello 11:45, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 5, ihanneaika 49 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 112 shelam Taika White Coastal Little Black Baby Päivi Pihlajarinne TAMSK 47,16 3,10 -1,84 5 5  
  113 kääsna ARSKA Dumond Black Gatsby Marja-Terttu Rusi TSKK         HYL  
  114 kääsna Lenni Rantakaupin Ökyrakas Satu Vuorinen RÄHMIS         HYL  
  115 pumi Irma Karvakorvan Ilmatar Jaana Sarajärvi LEVEK         HYL  
  116 kesvil SALLI Purplestar Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  111 novnou Ryyti Siipiveikon Suunta Hukassa Katri Koskivaara IMPHA         POIS  

Maksi 1, kello 11:45, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 12, ihanneaika 49 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 129 borcol Simba Pythagoraan Wild Wagner Melina Johansson ATT 28,32 5,16 -20,68 5 5  
2 126 mudi Zara Mustantassun Palmila Jarkko Palm TSAU 34,34 4,25 -14,66 10 10  
3 124 pinser Didi Yippis Angels Adidi Jaana Juvonen HARJA 49,47 2,95 0,47 15 15,47  
4 120 holpal Karu Kare-Saran Ai'kauhee Anri Saarinen TSAU 37,62 3,88 -11,38 25 25  
5 125 lagrom Balbo Yestas Wooster Minna Hietanen ATT 55,87 2,61 6,87 25 31,87  
  117 borcol Aura Päättymätön Tunne Minna Tanner TAMSK         HYL  
  118 whippe Mikke Sagramour Go For It Tuuli Strang HAU         HYL  
  119 labnou Tirja Halolan Leväperä Paula-Marianne Ojanen FPUKO         HYL  
  123 auskel Rilla Yacatis Irenta-Joy Kaisa Kujala RAUMA         HYL  
  127 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA         HYL  
  128 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Krusviita AN         HYL  
  130 silnou Gösse Majakkasaaren Mother's Finest Jonna Jussilainen ATT         HYL  

Mini 2, kello 15:10, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 1, ihanneaika 53 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 200 gribru Latte Latte Nina Aalto TSAU 48,31 3,58 -4,69 0 -4,69 SERT
  202 mittel Konsta Hulmukan Konsta Laura Kauppinen JAU         POIS  
  203 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU         POIS  
  204 käävil Nasu Terhomäen Love Me Wilhelmina Koivunen TSAU         POIS  

Maksi 2, kello 13:25, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 6, ihanneaika 53 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 207 borcol Flix Welshriverdee Power Flix Tarja Melakari TSAU 36,76 4,71 -16,24 5 5  
2 214 whippe Monni Sagramour Magic Endeavor Tuuli Strang HAU 46,12 3,75 -6,88 5 5  
3 213 auskel Tykki Royal Coctail Jääkuningatar Jekku Marika Ruohonen TSAU 49,10 3,52 -3,90 5 5  
  208 labnou Muusi Brufinn Nigrita Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  210 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö ATT         HYL  
  212 borcol Wuu Pythagoraan Snow Queenie Pasi Pohjanpalo WUH         HYL  
  211 borcol Xite Nice Of You To Come Bye Times Square Bianca Sanstra (NED)         POIS  

Mini 3, kello 10:00, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 8, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 300 shelam Carma Khimairan Age Of Miracles Ira Mikkanen MAH 40,64 4,53 -11,36 0 -11,36  
2 307 kesvil Hymy Meadowtwig Taste Only Chocolate Unna Määttänen PCTEAM 62,65 2,94 10,65 5 15,65  
3 308 parson Tellu Stonesound Dancing Queen Mira Povelainen ATT 62,64 2,94 10,64 10 20,64  
  301 papill Pontus Mohairs Pontiac Connection Nina Rajala TAMSK         HYL  
  304 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU         HYL  
  305 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU         HYL  
  306 shelam Tracey Pm Quality's Wollemi Dan Lindholm ÅBSK         HYL  
  309 käävil Kerttu Wandart Racquel Julia Hartman ATT         HYL  

Medi 3, kello 10:00, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 14, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 324 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT 37,97 4,85 -14,03 0 -14,03  
2 318 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT 44,79 4,11 -7,21 0 -7,21  
3 315 auskel zalama Royal Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU 47,58 3,87 -4,42 0 -4,42  
4 316 pumi Aatos Scirpasta Iegyöz Jaana Sarajärvi LEVEK 47,75 3,85 -4,25 0 -4,25  
5 313 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 43,99 4,18 -8,01 5 5  
6 320 shelam Trolla Shelteam Sheena Easton Dan Lindholm ÅBSK 61,43 2,99 9,43 0 9,43  
  311 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  312 lagrom Jade Tulan Amorosa All'alba Malin Keto-Tokoi ATT         HYL  
  314 espves Haba Concurrido Habladuria Sanna Laine RÄHMIS         HYL  
  317 parson Essie Party Nonstop Estelle Natali Happonen (EST)         HYL  
  319 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT         HYL  
  321 kesvil SIRIUS Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  323 pumi Della Camms Delightful Senni Mulari TAMSK         HYL  
  325 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  310 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU         POIS  
  322 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         POIS  

Maksi 3, kello 10:30, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 13, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 326 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU 37,66 4,89 -14,34 0 -14,34  
2 333 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen LAW 42,39 4,34 -9,61 0 -9,61  
3 328 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT 53,75 3,42 1,75 0 1,75  
4 329 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU 46,28 3,98 -5,72 15 15  
5 332 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT 49,11 3,75 -2,89 15 15  
  327 auspai Tyyne Titangus Apirka Jaana Leino HARJA         HYL  
  330 lagrom Roki Nuxo Troy Minna Hietanen ATT         HYL  
  331 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  334 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT         HYL  
  335 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  336 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  337 belpam Gia Flammeus Magic Magia Maria Sori TSAU         HYL  
  338 borcol Iisi Piggyland's Icewein Taija Salokannel TSAU         HYL