Kilpailu 9.12.2017 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 12:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 15, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 305 shelam Carma Khimairan Age Of Miracles Ira Mikkanen MAH 36,67 4,91 -11,33 0 -11,33  
2 309 kesvil Iina Goldfire's Laika Erika Ventelä TSAU 38,09 4,73 -9,91 0 -9,91  
3 307 borter Diego Torag's Dazzling Diego Woodmyrr Sini Kaukinen PIRKU 39,50 4,56 -8,50 0 -8,50  
4 322 shelam Wii Kråkeslottets Miss Infiniti Irene Erling HAU 40,11 4,49 -7,89 0 -7,89  
5 319 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK 41,81 4,30 -6,19 0 -6,19  
6 300 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 42,07 4,28 -5,93 0 -5,93  
7 320 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU 43,11 4,18 -4,89 0 -4,89  
8 315 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FORPK 43,80 4,11 -4,20 0 -4,20  
9 317 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU 37,41 4,81 -10,59 5 5  
10 312 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU 37,56 4,79 -10,44 5 5  
  301 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU         HYL  
  304 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  306 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU         HYL  
  316 shelam Syke Päättymätön Syke Janita Kangassalo HARJA         HYL  
  381 parson Eddie Karvahaalarin Quicksilver Tanja Lappalainen VAU         HYL  

Medi 3, kello 12:45, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 17, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 324 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW 33,82 5,32 -14,18 0 -14,18  
2 328 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU 34,05 5,29 -13,95 0 -13,95  
3 327 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT 42,27 4,26 -5,73 0 -5,73  
4 334 parson Essie Party Nonstop Estelle Natali Happonen (EST) 33,81 5,32 -14,19 5 5  
5 339 x-rotu Winston Winston Jonna Aaltonen HAU 36,70 4,91 -11,30 5 5  
6 344 brater Gizmo Billowhiz Lascar Stefan Fagerström AGIAX 42,88 4,20 -5,12 10 10  
  325 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT         HYL  
  326 schape Koppalainen Puuparran Saara Anna-Mari Nurmi TSAU         HYL  
  329 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW         HYL  
  330 pyrpap Cromi Drole D'oiseau T'amie Adroite Julianne Kemppainen RÄHMIS         HYL  
  331 espves Haba Concurrido Habladuria Sanna Laine RÄHMIS         HYL  
  333 koohon Zelda Cavalriina's Zelda Zayonara Annika Aavakare KSTK         HYL  
  335 shelam Touho Käpylaakson Ilon Viejä Minna Tikkanen HSKH         HYL  
  337 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  338 auskel zalama Royal Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  342 schape Heta Puuparran Vuokko Janne Marjanen MYNSK         HYL  
  343 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI         HYL  

Maksi 3, kello 13:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 28, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 360 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 32,14 5,60 -15,86 0 -15,86  
2 345 borcol Yks Promillen Dubonnet Mikko Aaltonen ACTIV 33,38 5,39 -14,62 0 -14,62  
3 357 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 33,60 5,36 -14,40 0 -14,40  
4 351 borcol Iisi Piggyland's Icewein Taija Salokannel TSAU 35,45 5,08 -12,55 0 -12,55  
5 377 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 37,00 4,86 -11,00 0 -11,00  
6 356 auskel Ness Árkosligeti Magic Eyes Kiwi Riitta Nousiainen ACTIV 37,08 4,85 -10,92 0 -10,92  
7 366 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT 33,31 5,40 -14,69 5 5  
8 353 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT 35,03 5,14 -12,97 5 5  
9 363 borcol Hikka Piggyland's Up In Class Leidi Maija Aapalahti A-KOT 32,73 5,50 -15,27 10 10  
10 364 borcol Einstein Easypower's Asterix Matti Suhonen A-KOT 34,50 5,22 -13,50 10 10  
11 359 x-rotu Ossi Ossi Piia Virtanen ATT 45,61 3,95 -2,39 10 10  
12 348 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU 34,56 5,21 -13,44 15 15  
13 346 borcol Spirit Nice Of You To Come Bye Always Ready Jonna Palmu HAU 40,25 4,47 -7,75 15 15  
  347 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko WECA         HYL  
  349 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄHMIS         HYL  
  354 rhokoi Iiro Inyeti's Ibubesi Oili Stenroos 11004841         HYL  
  361 auskel Hu Árkosligeti Magic Eyes Kea Mari Kaplas ACTIV         HYL  
  362 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen LAW         HYL  
  365 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU         HYL  
  367 borcol Olavi Sauropod Anette Lindell TASSU         HYL  
  368 borcol Nadi Eyewitness Me Myself N'eye Jenni Leino LAW         HYL  
  369 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  371 auskel Koda Didaktic's Bon Jovi Eetu Rajala TSAU         HYL  
  373 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  374 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  375 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL  
  378 borcol Link Peatdigger Chip Jonna Aaltonen HAU         HYL  
  380 borcol Acxa Story Goes Stay With Me Sandra Gustafsson AGIAX         HYL