Kilpailu 9.12.2017 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 10:45, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 18, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 301 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 37,00 4,46 -7,00 0 -7,00  
2 322 shelam Wii Kråkeslottets Miss Infiniti Irene Erling HAU 37,88 4,36 -6,12 0 -6,12  
3 304 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK 40,13 4,11 -3,87 0 -3,87  
4 381 parson Eddie Karvahaalarin Quicksilver Tanja Lappalainen VAU 40,30 4,09 -3,70 0 -3,70  
5 303 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU 45,85 3,60 1,85 0 1,85  
6 312 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU 37,48 4,40 -6,52 5 5  
7 313 kääpin Ansa Pinserella's Pashmina Elisa Lyyrtö TSAU 49,37 3,34 5,37 0 5,37  
8 315 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FORPK 43,37 3,80 -0,63 10 10  
  300 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU         HYL  
  302 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU         HYL  
  305 shelam Carma Khimairan Age Of Miracles Ira Mikkanen MAH         HYL  
  309 kesvil Iina Goldfire's Laika Erika Ventelä TSAU         HYL  
  311 käävil Massimo Backseat Driver's Massimo Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  316 shelam Syke Päättymätön Syke Janita Kangassalo HARJA         HYL  
  317 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  318 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Kortelainen LÄGI         HYL  
  319 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  320 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         HYL  
  310 manter Jinx Rockstyle's Next Level Julia Åivo RFF         POIS  
  314 cavspa Åsa Trollsångens Kk Liqurizia Virpi Laaksonen TSKK         POIS  

Medi 3, kello 11:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 17, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 334 parson Essie Party Nonstop Estelle Natali Happonen (EST) 32,68 5,05 -11,32 0 -11,32  
2 339 x-rotu Winston Winston Jonna Aaltonen HAU 34,49 4,78 -9,51 0 -9,51  
3 326 schape Koppalainen Puuparran Saara Anna-Mari Nurmi TSAU 38,72 4,26 -5,28 0 -5,28  
4 344 brater Gizmo Billowhiz Lascar Stefan Fagerström AGIAX 39,06 4,22 -4,94 0 -4,94  
5 333 koohon Zelda Cavalriina's Zelda Zayonara Annika Aavakare KSTK 45,30 3,64 1,30 0 1,30  
6 340 espves Daami Caraydan Kumba Salla Kantola RFF 36,27 4,55 -7,73 5 5  
7 323 shelam Trolla Shelteam Sheena Easton Dan Lindholm ÅBSK 55,24 2,99 11,24 0 11,24  
8 341 shelam Teppo Onnenpisaran Kultakimpale Ella Kaijärvi ATT 46,06 3,58 2,06 10 12,06  
  324 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  325 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT         HYL  
  327 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT         HYL  
  328 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU         HYL  
  335 shelam Touho Käpylaakson Ilon Viejä Minna Tikkanen HSKH         HYL  
  337 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  338 auskel zalama Royal Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  342 schape Heta Puuparran Vuokko Janne Marjanen MYNSK         HYL  
  343 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI         HYL  
  336 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen RFF         POIS  

Maksi 3, kello 15:25, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 28, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 361 auskel Hu Árkosligeti Magic Eyes Kea Mari Kaplas ACTIV 36,29 4,55 -7,71 0 -7,71  
2 370 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT 40,09 4,12 -3,91 5 5  
  345 borcol Yks Promillen Dubonnet Mikko Aaltonen ACTIV         HYL  
  346 borcol Spirit Nice Of You To Come Bye Always Ready Jonna Palmu HAU         HYL  
  347 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko WECA         HYL  
  348 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL  
  349 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄHMIS         HYL  
  350 auskel Cinta Maiskis Marunda Mira Kangas TASSU         HYL  
  351 borcol Iisi Piggyland's Icewein Taija Salokannel TSAU         HYL  
  352 auspai Roi Peak'nstuff Lozin' Must Bror Svarfvar ATT         HYL  
  353 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT         HYL  
  362 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen LAW         HYL  
  363 borcol Hikka Piggyland's Up In Class Leidi Maija Aapalahti A-KOT         HYL  
  364 borcol Einstein Easypower's Asterix Matti Suhonen A-KOT         HYL  
  365 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU         HYL  
  366 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  367 borcol Olavi Sauropod Tuomas Oksanen TASSU         HYL  
  368 borcol Nadi Eyewitness Me Myself N'eye Jenni Leino LAW         HYL  
  369 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  371 auskel Koda Didaktic's Bon Jovi Eetu Rajala TSAU         HYL  
  373 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  374 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  375 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL  
  376 borcol Ralla Easypower's Aladdin Noora Aarnio TSAU         HYL  
  377 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  378 borcol Link Peatdigger Chip Jonna Aaltonen HAU         HYL  
  379 belpam Gia Flammeus Magic Magia Maria Sori TSAU         HYL  
  380 borcol Acxa Story Goes Stay With Me Sandra Gustafsson AGIAX         HYL  
  372 belpam Zena Tämä On Galaksi Jaana Väärälä ACTIV         POIS