Kilpailu 11.11.2017 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 11:40, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 3, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 100 kleins Ina Kitroninlaakson Fabulous Ina Fenix Eija Kumpula TSAU 30,51 4,29 -11,49 0 -11,49 LUVA
2 104 brater Nova Siili-Sofian Gabrielle Solis Mervi Juntunen TSAU 39,99 3,28 -2,01 5 5  
  102 parson Beastie Pitmywits Let The Bass Go Katja Nyman ATT         HYL  
  101 schipp Nixi Bilgepump's Nixi Maria Salonen ATT         POIS  

Medi 1, kello 11:40, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 4, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 106 kromfo Tii Beduar's Ad Astra Anne-Mari Piispanen ATT 26,67 4,91 -15,33 0 -15,33 LUVA
2 109 kääsna Lenni Rantakaupin Ökyrakas Satu Vuorinen RÄHMIS 41,36 3,17 -0,64 10 10  
3 110 kääsna ARSKA Dumond Black Gatsby Marja-Terttu Rusi TSKK 51,94 2,52 9,94 10 19,94  
  107 parson Totti Scream Cracker's S-Type Mira Povelainen ATT         HYL  

Maksi 1, kello 11:40, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 12, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 116 borcol Chin Chin Tending Drumfire Santtu Stenberg TSAU 22,41 5,85 -19,59 0 -19,59 LUVA
2 127 labnou Muusi Brufinn Nigrita Ida Tallqvist SWAT 25,43 5,15 -16,57 0 -16,57 SERT
3 128 labnou Rudi Brufinn Napi Tiia Jussila JAT 26,18 5,00 -15,82 0 -15,82 LUVA
4 129 mudi Zara Mustantassun Pamila Jarkko Palm TSAU 28,04 4,67 -13,96 0 -13,96 LUVA
5 120 labnou Dax Reedrunner's Bianca Salla Vartiainen TSAU 34,12 3,84 -7,88 5 5  
6 114 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Krusviita AN 33,87 3,87 -8,13 10 10  
7 115 borcol Windy Eveetun Syys Lempi Anna-Maija Saharanta LAW 26,28 4,99 -15,72 15 15  
8 119 auskel Rilla Yacatis Irenta-Joy Kaisa Kujala RAUMA 29,66 4,42 -12,34 15 15  
  112 borcol Let Little Step's Viola Kati Dahlström TAKUT         HYL  
  117 silnou Gösse Majakkasaaren Mother's Finest Jonna Jussilainen ATT         HYL  
  121 borcol Simba Pythagoraan Wild Wagner Melina Johansson ATT         HYL  
  122 borcol Perso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         HYL  
  118 lagrom Balbo Yestas Wooster Minna Hietanen ATT         POIS  
  125 sakpai Karri Musanterin Carmen Jonna Saarni KISA         POIS  

Mini 2, kello 13:50, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 8, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 204 cavspa Åsa Trollsångens Kk Liqurizia Virpi Laaksonen TSKK 34,11 4,28 -9,89 0 -9,89 SERT
2 210 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA 35,95 4,06 -8,05 5 5  
3 207 schipp Mila Bilgepump's Marmoset Pia Rämö TSKK 43,64 3,35 -0,36 5 5  
4 205 shelam Tirak Kråkeslottets Aura Maria Pellas ÅBSK 42,86 3,41 -1,14 10 10  
  200 gribru Latte Latte Nina Aalto TSAU         HYL  
  201 lanhee Roope Coppercoat's Uncle Scrooge Heel Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  203 kesvil Kiri Imagia Agimakia Kaisa Saarinen ATT         HYL  
  208 shelam Milli Taikapennin Kainah Barbro Lagerstam HANKO         HYL  

Medi 2, kello 13:50, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 6, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 212 espves Papu Caraydan Silat Sanna Kunnasvirta TSAU 30,31 4,82 -13,69 0 -13,69 LUVA
2 216 isllam Jomi Sunnusteins Íslandsljómi Tanja Kääriäinen TSAU 33,74 4,33 -10,26 0 -10,26 LUVA
3 217 schape Bosse Puuparran Valtteri Pirjo Kupiainen ATT 36,14 4,04 -7,86 0 -7,86  
4 215 lagrom Ceri Yestas Scilla Monica Smeds TAMMI 38,04 3,84 -5,96 0 -5,96  
  211 brater Rio Jadewarrior's Vincenzo Minna Ahola HSKH         HYL  
  213 schape Pilke Lumikuono Pamplona Jamona Sanni Ahanen KISA         HYL  

Maksi 2, kello 13:25, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 11, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 231 borcol Veeti Easypower's Amadeus Jouni Suutari ATT 29,28 4,99 -14,72 0 -14,72 LUVA
2 229 auspai Tyyne Titangus Apirka Jaana Leino HARJA 29,44 4,96 -14,56 0 -14,56 LUVA
3 219 belpat Dantte Duvel Danteh Cecilia Jungarå KKK 32,65 4,47 -11,35 0 -11,35 LUVA
4 224 x-rotu Iita Iita Jenni Mäki AK-6 33,70 4,33 -10,30 0 -10,30  
5 223 belpag Buntta Bilgepump's Acer Henrik Ragnell ATT 35,14 4,16 -8,86 0 -8,86  
6 222 borcol Duplo Vindicate's Braeburn Outi Hälli E-HKK 39,92 3,66 -4,08 10 10  
7 228 dalmat Votka Gracilis Nemiroff Vodka Henna Nikumaa WALAT 40,70 3,59 -3,30 10 10  
  225 mudi Hipsu Takkutukan Pohjantähti Eeva-Stiina Hatakka TSAU         HYL  
  226 borcol Metku Walking Disaster's Llandovery Arto Laitinen P-HAU         HYL  
  230 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL  
  235 borcol Wuu Pythagoraan Snow Queenie Pasi Pohjanpalo WUH         HYL  
  221 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         POIS  
  227 porves Sissi Adventurer's Dashing Night Ninni Uusitalo WECA         POIS  
  234 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö ATT         POIS