Kilpailu 11.11.2017 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2] [Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 1, kello 10:00, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 3, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 105 gribel Mocca Mocca Nina Aalto TSAU 54,63 3,11 -1,37 5 5  
2 104 brater Nova Siili-Sofian Gabrielle Solis Mervi Juntunen TSAU 57,23 2,97 1,23 5 6,23  
  103 mittel Regina Lumikummun Regina Ani Oksanen TASSU         HYL  
  101 schipp Nixi Bilgepump's Nixi Maria Salonen ATT         POIS  

Medi 1, kello 10:00, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 3, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 108 x-rotu Pepe Pepe Janita Kukkonen KISA 51,37 3,31 -4,63 0 -4,63 SERT
  109 kääsna Lenni Rantakaupin Ökyrakas Satu Vuorinen RÄHMIS         HYL  
  110 kääsna ARSKA Dumond Black Gatsby Marja-Terttu Rusi TSKK         HYL  

Maksi 1, kello 10:00, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 14, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 119 auskel Rilla Yacatis Irenta-Joy Kaisa Kujala RAUMA 36,51 4,66 -19,49 0 -19,49 LUVA
2 121 borcol Simba Pythagoraan Wild Wagner Melina Johansson ATT 37,29 4,56 -18,71 0 -18,71 LUVA
3 127 labnou Muusi Brufinn Nigrita Ida Tallqvist SWAT 39,13 4,34 -16,87 5 5  
4 129 mudi Zara Mustantassun Pamila Jarkko Palm TSAU 46,54 3,65 -9,46 10 10  
  111 holpal Alma Working Stripes Alma Sanna Kaski KISA         HYL  
  112 borcol Let Little Step's Viola Kati Dahlström TAKUT         HYL  
  113 borcol Jussi Despina Freyr Arto Laitinen P-HAU         HYL  
  114 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Krusviita AN         HYL  
  115 borcol Windy Eveetun Syys Lempi Anna-Maija Saharanta LAW         HYL  
  117 silnou Gösse Majakkasaaren Mother's Finest Jonna Jussilainen ATT         HYL  
  120 labnou Dax Reedrunner's Bianca Salla Vartiainen TSAU         HYL  
  122 borcol Perso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         HYL  
  123 auskel Mortti Kelmi Kroisos Minna Haimi-Hakala RFF         HYL  
  128 labnou Rudi Brufinn Napi Tiia Jussila JAT         HYL  
  118 lagrom Balbo Yestas Wooster Minna Hietanen ATT         POIS  
  125 sakpai Karri Musanterin Carmen Jonna Saarni KISA         POIS  
  126 borcol Just Tending Win Leena Välimäki TSAU         POIS  

Mini 2, kello 14:45, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 9, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 201 lanhee Roope Coppercoat's Uncle Scrooge Heel Ida Tallqvist SWAT 47,60 3,38 -0,40 0 -0,40 SERT
2 207 schipp Mila Bilgepump's Marmoset Pia Rämö TSKK 49,40 3,26 1,40 0 1,40  
2 208 shelam Milli Taikapennin Kainah Barbro Lagerstam HANKO 49,40 3,26 1,40 0 1,40  
4 202 parson Rosa Bravefellow Roselia Annamaria Ristimäki RAUMA 38,76 4,15 -9,24 5 5  
5 205 shelam Tirak Kråkeslottets Aura Maria Pellas ÅBSK 44,86 3,59 -3,14 5 5  
6 206 jackru Pyry Terrmite's Zubrowka Johanna Mäkynen ATT 44,83 3,59 -3,17 10 10  
7 200 gribru Latte Latte Nina Aalto TSAU 50,37 3,20 2,37 10 12,37  
8 209 schipp MAISA Maisa Anne Lankiniemi KISA 55,41 2,91 7,41 10 17,41  
  210 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA         HYL  
  204 cavspa Åsa Trollsångens Kk Liqurizia Virpi Laaksonen TSKK         POIS  

Medi 2, kello 14:45, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 6, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 213 schape Pilke Lumikuono Pamplona Jamona Sanni Ahanen KISA 45,39 3,55 -2,61 0 -2,61 SERT
2 214 shelam Johan Huisin Circle Of Life Katariina Leino ATT 46,25 3,48 -1,75 0 -1,75 LUVA
3 211 brater Rio Jadewarrior's Vincenzo Minna Ahola HSKH 47,86 3,36 -0,14 0 -0,14  
  215 lagrom Ceri Yestas Scilla Monica Smeds TAMMI         HYL  
  216 isllam Jomi Sunnusteins Íslandsljómi Tanja Kääriäinen TSAU         HYL  
  217 schape Bosse Puuparran Valtteri Pirjo Kupiainen ATT         HYL  

Maksi 2, kello 14:15, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 15, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 218 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI 37,82 4,26 -10,18 0 -10,18 SERT
2 229 auspai Tyyne Titangus Apirka Jaana Leino HARJA 40,36 3,99 -7,64 5 5  
3 219 belpat Dantte Duvel Danteh Cecilia Jungarå KKK 42,30 3,81 -5,70 5 5  
4 223 belpag Buntta Bilgepump's Acer Henrik Ragnell ATT 45,28 3,56 -2,72 5 5  
5 235 borcol Wuu Pythagoraan Snow Queenie Pasi Pohjanpalo WUH 47,02 3,42 -0,98 10 10  
6 231 borcol Veeti Easypower's Amadeus Jouni Suutari ATT 43,37 3,71 -4,63 15 15  
  220 cirnec Hilla Laavakartanon Aamun Säde Julia Hartman ATT         HYL  
  222 borcol Duplo Vindicate's Braeburn Outi Hälli E-HKK         HYL  
  224 x-rotu Iita Iita Jenni Mäki AK-6         HYL  
  225 mudi Hipsu Takkutukan Pohjantähti Eeva-Stiina Hatakka TSAU         HYL  
  226 borcol Metku Walking Disaster's Llandovery Arto Laitinen P-HAU         HYL  
  228 dalmat Votka Gracilis Nemiroff Vodka Henna Nikumaa WALAT         HYL  
  230 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL  
  232 lagrom Gio Tulan Vengo Con Gioia Ida Vuorinen ATT         HYL  
  233 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST         HYL  
  221 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         POIS  
  234 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö ATT         POIS  

Mini 3, kello 16:45, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 19, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 310 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas KKK 38,57 4,72 -11,43 0 -11,43  
2 309 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Hanna Sori TSAU 41,16 4,42 -8,84 0 -8,84  
3 321 käävil Massimo Backseat Driver's Massimo Ulla Viholainen FPUKO 44,09 4,13 -5,91 0 -5,91  
4 311 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 45,32 4,02 -4,68 0 -4,68  
5 305 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 40,02 4,55 -9,98 5 5  
6 314 shelam Wii Kråkeslottets Miss Infiniti Irene Erling HAU 40,50 4,49 -9,50 5 5  
7 302 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh LAW 43,05 4,23 -6,95 5 5  
8 316 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU 45,23 4,02 -4,77 5 5  
9 306 ceskyt Loiste Findafriend Adorable Abbe Jarno Järvinen MYNSK 49,35 3,69 -0,65 10 10  
10 304 parson Tellu Stonesound Dancing Queen Mira Povelainen ATT 52,35 3,48 2,35 10 12,35  
11 318 schipp Överi Mökötuvan Överi Maria Salonen ATT 60,80 2,99 10,80 10 20,80  
  300 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU         HYL  
  301 käävil Tami Backseat Driver's Tambest Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  303 kääsna HURME Hömpötin Hurmuri By Pp-Love Tiina Puisto RAUMA         HYL  
  312 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Kortelainen LÄGI         HYL  
  315 kääsna Minttu Raven's Tot Feel At Home Matilda Salo TAMMI         HYL  
  317 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU         HYL  
  319 kääsna DEX Hömpötin Daze'n'dizzy Tiina Puisto RAUMA         HYL  
  322 parson Vesper Scream Cracker's Daily-Dose-Of-Joy Mikael Mildh LAW         HYL  
  307 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         POIS  
  308 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         POIS  
  313 cocspa Aisha Rizi-Bizi B-Aisa Kristina Henriksson TAMMI         POIS  
  320 käävil Kerttu Wandart Racquel Julia Hartman ATT         POIS  

Medi 3, kello 16:05, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 22, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 326 tarupi Nilla Yacatis Xuper Joyful Suvi Laaksonen TSAU 45,93 3,96 -4,07 0 -4,07 SERT-A
2 324 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW 37,31 4,88 -12,69 5 5  
3 343 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors LAW 40,85 4,45 -9,15 5 5  
4 331 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki RAUMA 41,42 4,39 -8,58 5 5  
5 333 espves Daami Caraydan Kumba Salla Kantola RFF 41,51 4,38 -8,49 5 5  
6 335 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola LAW 43,21 4,21 -6,79 5 5  
7 338 espves Iippa Papa Sam's Winona Whirlwind Emma Velling ATT 45,54 4,00 -4,46 5 5  
8 329 schape Koppalainen Puuparran Saara Anna-Mari Nurmi TSAU 46,14 3,94 -3,86 5 5  
9 332 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI 41,22 4,41 -8,78 10 10  
10 336 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU 44,16 4,12 -5,84 10 10  
11 330 shelam Amigo Amigo Katja Taskinen SWAT 46,71 3,90 -3,29 10 10  
12 346 schape Heta Puuparran Vuokko Janne Marjanen MYNSK 51,22 3,55 1,22 10 11,22  
  325 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  327 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU         HYL  
  328 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         HYL  
  334 espves Sulo Caraydan Rockii Tiina Väli-Mattila RAUMA         HYL  
  339 espves ALI Bonachón Morouga Anja Alanen RAUMA         HYL  
  341 lagrom Jade Tulan Amorosa All'alba Malin Keto-Tokoi ATT         HYL  
  342 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU         HYL  
  344 kesvil Papu Blackrainbow Jasmin Vesalainen LÄGI         HYL  
  347 brater Muru Don Padrino's Portafortuna Sonja Tarhasaari PIRKU         HYL  
  348 x-rotu Skrållan Skrållan Åsa Rancken TSAU         HYL  
  323 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT         POIS  
  337 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW         POIS  
  340 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT         POIS  
  345 pumi Faina Noisy Dog's Faina Susanne Backman-Mendelin TAMMI         POIS  

Maksi 3, kello 15:30, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 19, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 354 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 35,46 5,13 -14,54 0 -14,54  
2 356 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 36,07 5,05 -13,93 0 -13,93  
3 357 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen LAW 38,14 4,77 -11,86 0 -11,86  
4 362 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 38,21 4,76 -11,79 0 -11,79  
5 350 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT 39,08 4,66 -10,92 0 -10,92  
6 361 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS 40,60 4,48 -9,40 0 -9,40  
7 359 auspai Roi Peak'nstuff Lozin' Must Bror Svarfvar ATT 48,60 3,74 -1,40 0 -1,40  
8 367 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg TSAU 39,05 4,66 -10,95 5 5  
9 355 borcol Witka Never Never Land X' Strike One Laura Sutinen ACE 39,07 4,66 -10,93 5 5  
10 365 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TSAU 45,20 4,03 -4,80 10 10  
  351 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU         HYL  
  352 belpam Gia Flammeus Magic Magia Maria Sori TSAU         HYL  
  353 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  358 borcol Chhaina Päkäpaimenen Korkojen Kera Bea Snellman ATT         HYL  
  360 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT         HYL  
  363 belpat Roosa Kuunsirpin Under The Stars Maria Keskitalo HARJA         HYL  
  364 borcol Vip Vii Bearpon's Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  369 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  227 porves Sissi Adventurer's Dashing Night Ninni Uusitalo WECA         HYL  
  349 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna NAS         POIS  
  366 borcol Becca Overdo Wind Niina-Liina Linna NAS         POIS  
  368 lagrom Roki Nuxo Troy Minna Hietanen ATT         POIS