Kilpailu 8.10.2017 C agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 13:15, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 8, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 51 boster Alex Rocking Stars Angel Amor Alexandro Viivi Keinonen KIRSUT 44,80 3,24 -3,20 0 -3,20 LUVA
2 48 gribel Mocca Mocca Nina Aalto TSAU 47,20 3,07 -0,80 0 -0,80 LUVA
3 49 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI 43,60 3,33 -4,40 5 5  
4 50 brater Nova Siili-Sofian Gabrielle Solis Mervi Juntunen TSAU 47,98 3,02 -0,02 5 5  
5 47 mittel Onerva Hulmukan Onerva Pamela Vahalahti ATT 41,69 3,48 -6,31 10 10  
  41 boster Sandra Rocking Stars Angel Alexandra Heidi Vallineva KIRSUT         HYL  
  44 mittel Raksu Mikälie Aikaraja Minttu Mäkelä PCTEAM         HYL  
  45 engkte Maddy Stonemeadow's Going Slightly Mad Kaisa Karanko TSAU         HYL  

Medi 1, kello 13:15, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 4, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 54 kääsna ARSKA Dumond Black Gatsby Marja-Terttu Rusi TSKK 39,80 3,64 -8,20 10 10  
  52 shelam Ruusa Qtamon Starling Meri Mäntynen PAHA         HYL  
  53 shelam Wexi Neat Deam All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  55 cocspa Peltsi Lahjakas Beltsi Katja Parpala LÄGI         HYL  

Maksi 1, kello 13:15, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 10, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 57 slapko Riiva Erimoone Riivanhenki Minna Rinne LAGU 38,18 3,80 -9,82 5 5  
2 65 lksaks Jura Vesakon Jura Katja Taskinen SWAT 47,59 3,05 -0,41 10 10  
3 62 borcol Windy Eveetun Syys Lempi Anna-Maija Saharanta LAW 29,86 4,86 -18,14 15 15  
4 61 rhokoi Milo Bawabu Ezigbo Ezenwata Laura Lehtonen TSAU 59,21 2,45 11,21 15 26,21  
  60 belpag Buntta Bilgepump's Acer Henrik Ragnell ATT         HYL  
  63 borcol Chico Noblefamily's Follow The River Heidi Lehtonen ATT         HYL  
  64 bouvie Luna Ainoainen Synovia Minna Tuominen TASSU         HYL  
  66 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö ATT         HYL  
  67 borcol Aura Päättymätön Tunne Minna Tanner TAMSK         HYL  
  68 borcol Just Tending Win Leena Välimäki TSAU         HYL  
  59 borcol Simba Pythagoraan Wild Wagner Melina Johansson ATT         POIS  

Mini 2, kello 14:40, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 9, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 78 shelam Valo Mei Dan Mustikka Anna Syvänen TSAU 32,66 4,44 -13,34 0 -13,34 LUVA
2 86 gribru Latte Latte Nina Aalto TSAU 40,77 3,56 -5,23 0 -5,23 LUVA
3 83 borter Tirri Matchmeadow's Winter Magic Minna Lagström ATT 41,28 3,51 -4,72 0 -4,72  
4 84 schipp MAISA Maisa Anne Lankiniemi KISA 44,34 3,27 -1,66 0 -1,66  
5 77 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU 47,24 3,07 1,24 0 1,24  
6 80 kääsna Kössi Imagine Des Diables D'ebene Jenni Helander WUH 42,70 3,40 -3,30 5 5  
7 82 x-rotu Boris Boris Vera Hakala ATT 34,60 4,19 -11,40 10 10  
8 81 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen-Harjunpää KIRSUT 48,97 2,96 2,97 10 12,97  
9 79 lägpys Tuisku Cimillan Ågot Tarutyttö Siiri Toivonen TASSU 38,28 3,79 -7,72 15 15  
  85 jackru Pyry Terrmite's Zubrowka Johanna Mäkynen ATT         POIS  

Medi 2, kello 14:40, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 4, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 88 shelam Teppo Onnenpisaran Kultakimpale Ella Kaijärvi TSAU 31,07 4,67 -14,93 0 -14,93 LUVA
2 89 lagrom Malla Foogel Rufina Tuula Kotiranta HARJA 42,66 3,40 -3,34 5 5  
3 90 isllam Jomi Sunnusteins Íslandsljómi Tanja Kääriäinen TSAU 42,90 3,38 -3,10 5 5  
  87 espves Papu Caraydan Silat Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  

Maksi 2, kello 14:40, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 7, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 74 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH 30,68 4,73 -15,32 15 15  
  69 borcol Arishi Sheeprockers Arishi Vambola Eesmaa (EST)         HYL  
  70 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  72 x-rotu Ossi Ossi Piia Virtanen ATT         HYL  
  75 cirnec Hilla Laavakartanon Aamun Säde Julia Hartman ATT         HYL  
  76 mudi Hipsu Takkutukan Pohjantähti Eeva-Stiina Hatakka TSAU         HYL  
  73 dalmat Votka Gracilis Nemiroff Vodka Henna Nikumaa WALAT         KESK  
  71 borcol Wuu Pythagoraan Snow Queenie Pasi Pohjanpalo WUH         POIS