Kilpailu 8.10.2017 B hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2] [Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 1, kello 12:30, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 10, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 42 shelam Mandy White Coastal Red Catarina Jenna Itkonen TSAU 29,35 4,77 -14,65 0 -14,65 LUVA
2 49 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI 35,10 3,99 -8,90 0 -8,90  
3 41 boster Sandra Rocking Stars Angel Alexandra Heidi Vallineva KIRSUT 37,75 3,71 -6,25 0 -6,25 LUVA
4 47 mittel Onerva Hulmukan Onerva Pamela Vahalahti ATT 35,10 3,99 -8,90 5 5  
5 46 parson Beastie Pitmywits Let The Bass Go Katja Nyman ATT 34,98 4,00 -9,02 10 10  
6 45 engkte Maddy Stonemeadow's Going Slightly Mad Kaisa Karanko TSAU 39,91 3,51 -4,09 10 10  
7 44 mittel Raksu Mikälie Aikaraja Minttu Mäkelä PCTEAM 43,21 3,24 -0,79 10 10  
8 51 boster Alex Rocking Stars Angel Amor Alexandro Viivi Keinonen KIRSUT 50,21 2,79 6,21 10 16,21  
  43 parson Biitti Pitmywits Let The Beat Go On Emmi Hautala TSAU         HYL  
  50 brater Nova Siili-Sofian Gabrielle Solis Mervi Juntunen TSAU         HYL  

Medi 1, kello 12:30, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 4, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 shelam Wexi Neat Deam All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU 30,16 4,64 -13,84 5 5  
2 52 shelam Ruusa Qtamon Starling Meri Mäntynen PAHA 39,19 3,57 -4,81 5 5  
3 55 cocspa Peltsi Lahjakas Beltsi Katja Parpala LÄGI 31,29 4,47 -12,71 10 10  
4 54 kääsna ARSKA Dumond Black Gatsby Marja-Terttu Rusi TSKK 41,62 3,36 -2,38 10 10  
  56 shelam Kipa Pirtelön Keikari Sanna Sorjasaari ATT         POIS  

Maksi 1, kello 12:30, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 8, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 61 rhokoi Milo Bawabu Ezigbo Ezenwata Laura Lehtonen TSAU 34,04 4,11 -9,96 0 -9,96 LUVA
2 64 bouvie Luna Ainoainen Synovia Minna Tuominen TASSU 37,34 3,75 -6,66 0 -6,66  
3 57 slapko Riiva Erimoone Riivanhenki Minna Rinne LAGU 32,09 4,36 -11,91 5 5  
4 62 borcol Windy Eveetun Syys Lempi Anna-Maija Saharanta LAW 37,61 3,72 -6,39 15 15  
  58 unkviz Lili Kallioalanteen Anna Reea Viljanen TSAU         HYL  
  63 borcol Chico Noblefamily's Follow The River Heidi Lehtonen ATT         HYL  
  65 lksaks Jura Vesakon Jura Katja Taskinen SWAT         HYL  
  67 borcol Aura Päättymätön Tunne Minna Tanner TAMSK         HYL  
  59 borcol Simba Pythagoraan Wild Wagner Melina Johansson ATT         POIS  

Mini 2, kello 14:00, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 5, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 79 lägpys Tuisku Cimillan Ågot Tarutyttö Siiri Toivonen TASSU 26,87 5,21 -14,13 0 -14,13 LUVA
2 84 schipp MAISA Maisa Anne Lankiniemi KISA 39,90 3,51 -1,10 0 -1,10  
  78 shelam Valo Mei Dan Mustikka Anna Syvänen TSAU         HYL  
  80 kääsna Kössi Imagine Des Diables D'ebene Jenni Helander WUH         HYL  
  86 gribru Latte Latte Nina Aalto TSAU         HYL  

Medi 2, kello 14:00, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 2, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  87 espves Papu Caraydan Silat Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  
  90 isllam Jomi Sunnusteins Íslandsljómi Tanja Kääriäinen TSAU         HYL  

Maksi 2, kello 14:00, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 5, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 borcol Arishi Sheeprockers Arishi Vambola Eesmaa (EST) 25,40 5,51 -15,60 0 -15,60  
2 74 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH 29,69 4,72 -11,31 5 5  
3 73 dalmat Votka Gracilis Nemiroff Vodka Henna Nikumaa WALAT 33,28 4,21 -7,72 5 5  
  72 x-rotu Ossi Ossi Piia Virtanen ATT         HYL  
  76 mudi Hipsu Takkutukan Pohjantähti Eeva-Stiina Hatakka TSAU         HYL  
  71 borcol Wuu Pythagoraan Snow Queenie Pasi Pohjanpalo WUH         POIS  

Mini 3, kello 10:35, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 13, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 shelam Carma Khimairan Age Of Miracles Ira Mikkanen MAH 26,65 5,25 -10,35 0 -10,35  
2 14 parson Vesper Scream Cracker's Daily-Dose-Of-Joy Mikael Mildh LAW 27,12 5,16 -9,88 0 -9,88  
3 2 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh LAW 28,32 4,94 -8,68 0 -8,68  
4 4 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 28,41 4,93 -8,59 0 -8,59  
5 7 parson Tilda Tupla-Täplän Darjeeling Milja Silvasti TSAU 31,97 4,38 -5,03 0 -5,03  
6 10 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 35,08 3,99 -1,92 0 -1,92  
7 11 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU 36,76 3,81 -0,24 0 -0,24  
8 12 phalen Frey Lead-Star's Frey Frerick Maiju Valtonen RAUMA 34,42 4,07 -2,58 5 5  
  1 kääsna DEX Hömpötin Daze'n'dizzy Tiina Puisto RAUMA         HYL  
  5 shelam Riki Elbar`s Golden Intrige Tiiu Eesmaa (EST)         HYL  
  8 cavspa Milda Magnumin Ambrose Emmiina Varjonen MYNSK         HYL  
  9 boster Zara Great Gremlin's Afrodite Viivi Keinonen KIRSUT         HYL  
  13 kääsna HURME Hömpötin Hurmuri By Pp-Love Tiina Puisto RAUMA         HYL  
  15 boster Rocky Great Gremlin's Bestman Heidi Vallineva KIRSUT         POIS  

Medi 3, kello 11:00, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 11, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT 28,19 4,97 -8,81 0 -8,81  
2 24 espves Sulo Caraydan Rockii Tiina Väli-Mattila RAUMA 28,91 4,84 -8,09 0 -8,09  
3 18 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT 36,61 3,82 -0,39 0 -0,39  
4 21 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU 50,86 2,75 13,86 5 18,86  
  16 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen RFF         HYL  
  17 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  19 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola LAW         HYL  
  22 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT         HYL  
  23 tarupi Nilla Yacatis Xuper Joyful Suvi Laaksonen TSAU         HYL  
  25 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors LAW         HYL  
  26 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         HYL  

Maksi 3, kello 10:10, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 11, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU 25,99 5,39 -11,01 0 -11,01  
2 29 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU 27,10 5,17 -9,90 0 -9,90  
3 39 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW 27,56 5,08 -9,44 0 -9,44  
4 37 belpam Gia Flammeus Magic Magia Maria Sori TSAU 28,19 4,97 -8,81 0 -8,81  
5 33 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW 28,65 4,89 -8,35 0 -8,35  
6 28 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 30,41 4,60 -6,59 0 -6,59  
7 34 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU 32,54 4,30 -4,46 0 -4,46  
8 36 belpat Bruno Ar`tfulfox`s Known As Hotberry Tiiu Eesmaa (EST) 34,53 4,05 -2,47 0 -2,47  
  30 labnou Qelmi Qelmi Katja Taskinen SWAT         HYL  
  38 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  40 borcol Flow Somollis Flo-Jo Maria Aaltonen PCTEAM         HYL  
  27 pirset Nilsson Original Quiet Nights Marika Tiittanen TSAU         POIS  
  32 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         POIS  
  35 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         POIS