Kilpailu 8.10.2017 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2] [Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 1, kello 11:45, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 6, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 50 brater Nova Siili-Sofian Gabrielle Solis Mervi Juntunen TSAU 38,30 3,79 -9,70 0 -9,70 LUVA
2 49 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI 45,80 3,17 -2,20 10 10  
3 47 mittel Onerva Hulmukan Onerva Pamela Vahalahti ATT 42,23 3,43 -5,77 15 15  
4 48 gribel Mocca Mocca Nina Aalto TSAU 56,95 2,55 8,95 10 18,95  
  45 engkte Maddy Stonemeadow's Going Slightly Mad Kaisa Karanko TSAU         HYL  
  46 parson Beastie Pitmywits Let The Bass Go Katja Nyman ATT         HYL  
  41 boster Sandra Rocking Stars Angel Alexandra Heidi Vallineva KIRSUT         POIS  

Medi 1, kello 11:45, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 5, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 56 shelam Kipa Pirtelön Keikari Sanna Sorjasaari ATT 36,26 4,00 -11,74 0 -11,74 SERT
2 54 kääsna ARSKA Dumond Black Gatsby Marja-Terttu Rusi TSKK 42,86 3,38 -5,14 10 10  
  52 shelam Ruusa Qtamon Starling Meri Mäntynen PAHA         HYL  
  53 shelam Wexi Neat Deam All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  55 cocspa Peltsi Lahjakas Beltsi Katja Parpala LÄGI         HYL  

Maksi 1, kello 11:45, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 10, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 66 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö ATT 38,96 3,72 -9,04 5 5  
2 65 lksaks Jura Vesakon Jura Katja Taskinen SWAT 41,86 3,46 -6,14 5 5  
3 60 belpag Buntta Bilgepump's Acer Henrik Ragnell ATT 42,42 3,42 -5,58 15 15  
4 62 borcol Windy Eveetun Syys Lempi Anna-Maija Saharanta LAW 43,66 3,32 -4,34 20 20  
  57 slapko Riiva Erimoone Riivanhenki Minna Rinne LAGU         HYL  
  58 unkviz Lili Kallioalanteen Anna Reea Viljanen TSAU         HYL  
  63 borcol Chico Noblefamily's Follow The River Heidi Lehtonen ATT         HYL  
  64 bouvie Luna Ainoainen Synovia Minna Tuominen TASSU         HYL  
  67 borcol Aura Päättymätön Tunne Minna Tanner TAMSK         HYL  
  68 borcol Just Tending Win Leena Välimäki TSAU         HYL  
  59 borcol Simba Pythagoraan Wild Wagner Melina Johansson ATT         POIS  

Mini 2, kello 15:25, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 10, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 82 x-rotu Boris Boris Vera Hakala ATT 37,24 4,32 -9,76 10 10  
  77 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU         HYL  
  78 shelam Valo Mei Dan Mustikka Anna Syvänen TSAU         HYL  
  79 lägpys Tuisku Cimillan Ågot Tarutyttö Siiri Toivonen TASSU         HYL  
  80 kääsna Kössi Imagine Des Diables D'ebene Jenni Helander WUH         HYL  
  81 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen-Harjunpää KIRSUT         HYL  
  83 borter Tirri Matchmeadow's Winter Magic Minna Lagström ATT         HYL  
  84 schipp MAISA Maisa Anne Lankiniemi KISA         HYL  
  85 jackru Pyry Terrmite's Zubrowka Johanna Mäkynen ATT         HYL  
  86 gribru Latte Latte Nina Aalto TSAU         HYL  

Medi 2, kello 15:25, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 3, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 88 shelam Teppo Onnenpisaran Kultakimpale Ella Kaijärvi TSAU 32,85 4,90 -14,15 0 -14,15 SERT
2 90 isllam Jomi Sunnusteins Íslandsljómi Tanja Kääriäinen TSAU 47,83 3,37 0,83 5 5,83  
  89 lagrom Malla Foogel Rufina Tuula Kotiranta HARJA         HYL  

Maksi 2, kello 15:25, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 6, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 70 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI 40,36 3,99 -6,64 5 5  
  69 borcol Arishi Sheeprockers Arishi Vambola Eesmaa (EST)         HYL  
  72 x-rotu Ossi Ossi Piia Virtanen ATT         HYL  
  74 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  75 cirnec Hilla Laavakartanon Aamun Säde Julia Hartman ATT         HYL  
  76 mudi Hipsu Takkutukan Pohjantähti Eeva-Stiina Hatakka TSAU         HYL  
  71 borcol Wuu Pythagoraan Snow Queenie Pasi Pohjanpalo WUH         POIS  
  73 dalmat Votka Gracilis Nemiroff Vodka Henna Nikumaa WALAT         POIS  

Mini 3, kello 10:00, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 14, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 shelam Carma Khimairan Age Of Miracles Ira Mikkanen MAH 29,35 5,08 -11,65 0 -11,65  
2 14 parson Vesper Scream Cracker's Daily-Dose-Of-Joy Mikael Mildh LAW 30,58 4,87 -10,42 0 -10,42  
3 4 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 30,84 4,83 -10,16 0 -10,16  
4 3 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 32,20 4,63 -8,80 0 -8,80  
5 12 phalen Frey Lead-Star's Frey Frerick Maiju Valtonen RAUMA 32,84 4,54 -8,16 0 -8,16  
6 2 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh LAW 34,18 4,36 -6,82 0 -6,82  
7 5 shelam Riki Elbar`s Golden Intrige Tiiu Eesmaa (EST) 35,56 4,19 -5,44 0 -5,44  
8 10 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 37,04 4,02 -3,96 0 -3,96  
9 13 kääsna HURME Hömpötin Hurmuri By Pp-Love Tiina Puisto RAUMA 37,18 4,01 -3,82 0 -3,82  
10 1 kääsna DEX Hömpötin Daze'n'dizzy Tiina Puisto RAUMA 38,18 3,90 -2,82 0 -2,82  
11 11 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU 40,39 3,69 -0,61 5 5  
12 8 cavspa Milda Magnumin Ambrose Emmiina Varjonen MYNSK 40,48 3,68 -0,52 5 5  
13 7 parson Tilda Tupla-Täplän Darjeeling Milja Silvasti TSAU 57,73 2,58 16,73 5 21,73  
14 9 boster Zara Great Gremlin's Afrodite Viivi Keinonen KIRSUT 59,72 2,49 18,72 10 28,72  
  15 boster Rocky Great Gremlin's Bestman Heidi Vallineva KIRSUT         POIS  

Medi 3, kello 10:25, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 11, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT 32,46 4,59 -8,54 0 -8,54  
2 20 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT 35,63 4,18 -5,37 0 -5,37  
3 18 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT 37,43 3,98 -3,57 0 -3,57  
4 21 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU 38,64 3,86 -2,36 0 -2,36  
5 19 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola LAW 28,72 5,19 -12,28 5 5  
6 25 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors LAW 31,24 4,77 -9,76 5 5  
7 16 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen RFF 32,21 4,63 -8,79 5 5  
8 26 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU 35,08 4,25 -5,92 5 5  
9 24 espves Sulo Caraydan Rockii Tiina Väli-Mattila RAUMA 36,11 4,13 -4,89 5 5  
10 23 tarupi Nilla Yacatis Xuper Joyful Suvi Laaksonen TSAU 40,18 3,71 -0,82 5 5  
  17 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW         HYL  

Maksi 3, kello 10:45, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 9, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW 27,63 5,39 -13,37 0 -13,37  
2 33 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW 29,93 4,98 -11,07 0 -11,07  
3 40 borcol Flow Somollis Flo-Jo Maria Aaltonen PCTEAM 30,79 4,84 -10,21 0 -10,21  
4 36 belpat Bruno Ar`tfulfox`s Known As Hotberry Tiiu Eesmaa (EST) 34,64 4,30 -6,36 0 -6,36  
  28 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY         HYL  
  29 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  34 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU         HYL  
  37 belpam Gia Flammeus Magic Magia Maria Sori TSAU         HYL  
  38 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  27 pirset Nilsson Original Quiet Nights Marika Tiittanen TSAU         POIS  
  32 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         POIS  
  35 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         POIS