Kilpailu 7.10.2017 D hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 12:30, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 23, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 77 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 34,71 4,81 -9,29 0 -9,29  
2 80 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW 36,36 4,59 -7,64 0 -7,64  
3 64 auskel Hupi Nallikallion Kaitse O Viksu Tiina Jaakkola SWAT 36,62 4,56 -7,38 0 -7,38  
4 54 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander IMPHA 37,64 4,44 -6,36 0 -6,36  
5 69 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA 40,03 4,17 -3,97 0 -3,97  
6 76 borcol Zorba Piggyland's Orfeus Gerda Johansson ÅBSK 36,50 4,57 -7,50 5 5  
7 59 borcol Mojje Mojje Marie Bertell ÅBSK 37,44 4,46 -6,56 5 5  
8 63 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT 54,48 3,07 10,48 10 20,48  
  53 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO         HYL  
  55 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  56 auskel Frida Cefeus Ztrålande Frida Ii Tiina Salonen TSAU         HYL  
  57 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist JAU         HYL  
  58 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT         HYL  
  60 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  61 belpam Kipu Tammikallion Suttura Janne Lönnqvist JAU         HYL  
  62 auspai Roi Peak'nstuff Lozin' Must Bror Svarfvar ATT         HYL  
  65 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  67 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄHMIS         HYL  
  68 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU         HYL  
  71 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  73 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  79 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  81 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TSAU         HYL  
  74 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         POIS  
  75 auspai Oiva Ounou Mieletön Merihirviö Laura Pälä ÄETSÄ         POIS  

Mini 3, kello 13:05, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 13, ihanneaika 44,00 s, enimmäisaika 88,00 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 käävil Kerttu Wandart Racquel Julia Hartman ATT 42,81 3,90 -1,19 0 -1,19 SERT-H
2 14 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FORPK 44,21 3,78 0,21 0 0,21  
3 6 ventol Into Konkkaronkan Utelias Ukko Henna Tauriainen TSKK 47,36 3,53 3,36 0 3,36  
4 18 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander IMPHA 41,68 4,01 -2,32 5 5  
5 20 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK 42,91 3,89 -1,09 5 5  
  3 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  5 kesvil Iina Goldfire's Laika Erika Ventelä TSAU         HYL  
  7 shelam Carma Khimairan Age Of Miracles Ira Mikkanen MAH         HYL  
  8 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  10 parson Lumo After Barnakin Enchant Moon Anniina Välttilä RAUMA         HYL  
  17 shelam Zalza Zoy Zoy's Hot Zalza Gerda Johansson ÅBSK         HYL  
  19 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU         HYL  
  22 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu HAU         HYL  
  2 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU         POIS  

Medi 3, kello 13:35, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 22, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 50 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO 34,32 4,87 -9,68 0 -9,68  
2 46 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW 34,96 4,78 -9,04 0 -9,04 SERT-H
3 48 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT 36,32 4,60 -7,68 0 -7,68  
4 31 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT 36,99 4,51 -7,01 0 -7,01  
5 36 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU 38,71 4,31 -5,29 0 -5,29  
6 23 kesvil Kasi Casadoris Casimir Senni Aaltonen KKK 38,99 4,28 -5,01 0 -5,01  
7 32 pyrpap Cromi Drole D'oiseau T'amie Adroite Julianne Kemppainen RÄHMIS 40,18 4,16 -3,82 0 -3,82  
8 33 brater Gizmo Billowhiz Lascar Stefan Fagerström AGIAX 40,61 4,11 -3,39 0 -3,39  
9 51 espves Flippi Caraydan Felix Felicis Mikko Hakala RAUMA 37,70 4,43 -6,30 5 5  
10 44 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Marjo Korander IMPHA 40,00 4,18 -4,00 5 5  
11 40 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 48,38 3,45 4,38 5 9,38  
  24 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Välttilä RAUMA         HYL  
  25 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         HYL  
  26 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  28 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  30 shelam Amigo Amigo Katja Taskinen SWAT         HYL  
  34 auskel Maus Kelmi Kipenäinen Taina Westerholm LAW         HYL  
  35 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT         HYL  
  41 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT         HYL  
  45 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi HAU         HYL  
  47 pumi Näpsä Kápolnási-Csutorás Nudli Tiina Mälkki PAHA         HYL  
  52 espves Älli Caraydan Que Bicho Terhi Hakala RAUMA         HYL  
  29 espves Pippsa Nadador Nevasca Furiosa Taru Ruohonen TSAU         POIS