Kilpailu 7.10.2017 C agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 12:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 17, ihanneaika 51 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 38,85 4,79 -12,15 0 -12,15  
2 4 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander IMPHA 44,84 4,15 -6,16 0 -6,16  
3 20 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK 44,98 4,14 -6,02 0 -6,02  
4 11 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 45,32 4,10 -5,68 0 -5,68  
5 7 shelam Carma Khimairan Age Of Miracles Ira Mikkanen MAH 40,13 4,64 -10,87 5 5  
6 12 kääpin Mini Bonzer's Sex Bomb Kirsi Kiljander-Aronen TSAU 44,47 4,18 -6,53 5 5  
7 14 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FORPK 45,72 4,07 -5,28 5 5  
8 18 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander IMPHA 44,46 4,18 -6,54 10 10  
9 22 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu HAU 44,98 4,14 -6,02 10 10  
10 6 ventol Into Konkkaronkan Utelias Ukko Henna Tauriainen TSKK 49,48 3,76 -1,52 10 10  
  3 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  5 kesvil Iina Goldfire's Laika Erika Ventelä TSAU         HYL  
  9 käävil Kerttu Wandart Racquel Julia Hartman ATT         HYL  
  10 parson Lumo After Barnakin Enchant Moon Anniina Välttilä RAUMA         HYL  
  17 shelam Zalza Zoy Zoy's Hot Zalza Gerda Johansson ÅBSK         HYL  
  19 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU         HYL  
  21 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         HYL  
  2 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU         POIS  

Medi 3, kello 12:45, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 22, ihanneaika 51 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi HAU 36,22 5,14 -14,78 0 -14,78  
2 37 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola LAW 38,54 4,83 -12,46 0 -12,46  
3 28 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA 38,96 4,77 -12,04 0 -12,04  
4 36 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU 40,96 4,54 -10,04 0 -10,04  
5 52 espves Älli Caraydan Que Bicho Terhi Hakala RAUMA 43,20 4,31 -7,80 0 -7,80  
6 33 brater Gizmo Billowhiz Lascar Stefan Fagerström AGIAX 45,49 4,09 -5,51 0 -5,51  
7 50 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO 38,30 4,86 -12,70 5 5  
8 35 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT 41,68 4,46 -9,32 5 5  
9 40 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 44,08 4,22 -6,92 5 5  
10 46 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW 39,38 4,72 -11,62 10 10  
11 34 auskel Maus Kelmi Kipenäinen Taina Westerholm LAW 41,98 4,43 -9,02 10 10  
12 24 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Välttilä RAUMA 45,15 4,12 -5,85 10 10  
13 30 shelam Amigo Amigo Katja Taskinen SWAT 48,40 3,84 -2,60 10 10  
14 39 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT 62,19 2,99 11,19 5 16,19  
  25 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         HYL  
  26 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  27 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen RFF         HYL  
  31 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT         HYL  
  41 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT         HYL  
  42 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors LAW         HYL  
  47 pumi Näpsä Kápolnási-Csutorás Nudli Tiina Mälkki PAHA         HYL  
  51 espves Flippi Caraydan Felix Felicis Mikko Hakala RAUMA         HYL  
  29 espves Pippsa Nadador Nevasca Furiosa Taru Ruohonen TSAU         POIS  
  49 espves Haba Concurrido Habladuria Sanna Laine RÄHMIS         POIS  

Maksi 3, kello 13:25, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 20, ihanneaika 51 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 71 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW 38,32 4,85 -12,68 0 -12,68  
2 73 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU 38,37 4,85 -12,63 0 -12,63  
3 64 auskel Hupi Nallikallion Kaitse O Viksu Tiina Jaakkola SWAT 39,78 4,68 -11,22 0 -11,22  
4 63 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT 47,74 3,90 -3,26 0 -3,26  
5 66 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT 48,48 3,84 -2,52 0 -2,52  
6 55 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 38,20 4,87 -12,80 5 5  
7 54 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander IMPHA 49,96 3,72 -1,04 10 10  
8 68 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU 52,63 3,53 1,63 10 11,63  
9 59 borcol Mojje Mojje Marie Bertell ÅBSK 43,43 4,28 -7,57 15 15  
10 67 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄHMIS 42,05 4,42 -8,95 20 20  
  57 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist JAU         HYL  
  60 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  62 auspai Roi Peak'nstuff Lozin' Must Bror Svarfvar ATT         HYL  
  69 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  70 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen LAW         HYL  
  72 borcol Ralla Easypower's Aladdin Noora Aarnio TSAU         HYL  
  76 borcol Zorba Piggyland's Orfeus Gerda Johansson ÅBSK         HYL  
  77 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  78 belpam Gia Flammeus Magic Magia Maria Sori TSAU         HYL  
  80 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL  
  74 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         POIS  
  75 auspai Oiva Ounou Mieletön Merihirviö Laura Pälä ÄETSÄ         POIS