Kilpailu 7.10.2017 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 10:10, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 16, ihanneaika 43 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 kesvil Iina Goldfire's Laika Erika Ventelä TSAU 32,84 4,75 -10,16 0 -10,16 SERT-A
2 13 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 35,06 4,45 -7,94 0 -7,94  
3 22 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu HAU 35,92 4,34 -7,08 0 -7,08  
4 4 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander IMPHA 37,22 4,19 -5,78 0 -5,78  
5 14 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FORPK 38,63 4,04 -4,37 5 5  
6 10 parson Lumo After Barnakin Enchant Moon Anniina Välttilä RAUMA 41,91 3,72 -1,09 5 5  
  1 parson Stella Scream Cracker's Cinnamon Toast Oona Mäntysaari ATT         HYL  
  3 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  8 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  11 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU         HYL  
  15 lanhee Poca Coppercoat's Pocahontas Heel Rita Larjava ATT         HYL  
  16 x-rotu Ani Ani Petra Malin ATT         HYL  
  17 shelam Zalza Zoy Zoy's Hot Zalza Gerda Johansson ÅBSK         HYL  
  19 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU         HYL  
  20 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  21 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         HYL  
  2 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU         POIS  

Medi 3, kello 10:40, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 17, ihanneaika 43 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 46 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW 31,80 4,91 -11,20 0 -11,20  
2 42 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors LAW 32,96 4,73 -10,04 5 5  
3 40 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 36,92 4,22 -6,08 5 5  
4 24 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Välttilä RAUMA 45,50 3,43 2,50 5 7,50  
5 50 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO 47,90 3,26 4,90 5 9,90  
6 43 espves Daami Caraydan Kumba Salla Kantola RFF 38,31 4,07 -4,69 10 10  
7 27 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen RFF 41,89 3,72 -1,11 15 15  
8 38 espves Iippa Papa Sam's Winona Whirlwind Emma Velling ATT 49,00 3,18 6,00 10 16,00  
  28 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  37 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola LAW         HYL  
  39 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT         HYL  
  41 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT         HYL  
  45 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi HAU         HYL  
  47 pumi Näpsä Kápolnási-Csutorás Nudli Tiina Mälkki PAHA         HYL  
  51 espves Flippi Caraydan Felix Felicis Mikko Hakala RAUMA         HYL  
  52 espves Älli Caraydan Que Bicho Terhi Hakala RAUMA         HYL  
  33 brater Gizmo Billowhiz Lascar Stefan Fagerström AGIAX         HYL  
  29 espves Pippsa Nadador Nevasca Furiosa Taru Ruohonen TSAU         POIS  
  49 espves Haba Concurrido Habladuria Sanna Laine RÄHMIS         POIS  

Maksi 3, kello 11:10, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 21, ihanneaika 43 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 71 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW 32,56 4,79 -10,44 0 -10,44  
2 81 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TSAU 34,02 4,59 -8,98 0 -8,98 SERT-A
3 68 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU 38,41 4,06 -4,59 0 -4,59  
4 80 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW 32,76 4,76 -10,24 5 5  
5 78 belpam Gia Flammeus Magic Magia Maria Sori TSAU 33,38 4,67 -9,62 5 5  
6 69 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA 36,55 4,27 -6,45 5 5  
7 63 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT 47,91 3,26 4,91 5 9,91  
8 73 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU 32,18 4,85 -10,82 10 10  
9 66 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT 44,34 3,52 1,34 15 16,34  
10 76 borcol Zorba Piggyland's Orfeus Gerda Johansson ÅBSK 35,14 4,44 -7,86 25 25  
  53 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO         HYL  
  55 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  57 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist JAU         HYL  
  58 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT         HYL  
  59 borcol Mojje Mojje Marie Bertell ÅBSK         HYL  
  60 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  67 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄHMIS         HYL  
  72 borcol Ralla Easypower's Aladdin Noora Aarnio TSAU         HYL  
  77 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  79 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  70 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen LAW         POIS  
  70 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen LAW            
  74 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         POIS  
  75 auspai Oiva Ounou Mieletön Merihirviö Laura Pälä ÄETSÄ         POIS