Kilpailu 17.9.2017 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 12:15, tuomari Anne Savioja, koirakoita 20, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 366 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko WECA 29,91 5,35 -15,09 0 -15,09  
2 362 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 30,63 5,22 -14,37 0 -14,37  
3 363 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 31,77 5,04 -13,23 0 -13,23  
4 368 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen LAW 34,28 4,67 -10,72 0 -10,72  
5 358 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 36,24 4,41 -8,76 5 5  
6 351 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 37,11 4,31 -7,89 5 5  
7 356 borcol Lilo Dido From Cranberry Cottage Mia Koivisto RAUMA 34,15 4,68 -10,85 10 10  
8 359 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT 43,88 3,65 -1,12 10 10  
  347 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  349 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW         HYL  
  352 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg TSAU         HYL  
  354 auspai Dex Black Zone's Crown Imperial Bror Svarfvar ATT         HYL  
  355 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT         HYL  
  357 borcol Wiu Eyewitness White-Hot Pasi Kangas HPSK         HYL  
  360 borcol Bolt Something Like Extra Power Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  361 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Markus Raitanen RAUMA         HYL  
  364 borcol Etna Vindicate's Wildfire Jari Leino ATT         HYL  
  365 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  367 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL  
  370 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL  

Mini 3, kello 13:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 12, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 303 toyvil Doris Pudelpower's Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK 40,24 3,98 -4,76 0 -4,76  
2 305 koohon Kiia Wishdecoy Tokyo Savanna Viivi Lehtinen RAUMA 43,57 3,67 -1,43 0 -1,43  
3 302 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 34,45 4,64 -10,55 5 5  
4 318 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FORPK 44,71 3,58 -0,29 10 10  
5 315 toyvil Blenda Adventurer Ann-Sofie Gustafsson ÅBSK 43,16 3,71 -1,84 20 20  
  306 shelam Pate Silimen Usvan Teräsmies Ulla Nikkilä P-HAU         HYL  
  307 shelam Trick Silimen Usvametsän Prinssi Marja Peltonen P-HAU         HYL  
  308 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT         HYL  
  311 parson Hariett Fouruse's Dixie Nightbird Pia Laakso ÅBSK         HYL  
  312 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         HYL  
  314 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Merilä TSAU         HYL  
  319 käävil Lucy Silberlöwe Arjean Von Pansy Rigmor Jansson ÅBSK         HYL  
  301 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI         POIS  

Medi 3, kello 13:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 19, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 324 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW 30,74 5,20 -14,26 0 -14,26  
2 337 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola LAW 31,09 5,15 -13,91 0 -13,91  
3 330 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 34,16 4,68 -10,84 0 -10,84  
4 335 schape Hilda Puuparran Viola Kati Mäkelä TSAU 37,51 4,27 -7,49 0 -7,49  
5 339 auskel zalama Royal Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU 40,16 3,98 -4,84 0 -4,84  
6 329 shelam Skip Golden Rose Whisper Of Destiny Marja Peltonen P-HAU 41,67 3,84 -3,33 5 5  
7 338 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO 31,43 5,09 -13,57 10 10  
8 333 pumi Faina Noisy Dog's Faina Susanne Backman-Mendelin TAMMI 43,53 3,68 -1,47 15 15  
  322 espves Sulo Caraydan Rockii Tiina Väli-Mattila RAUMA         HYL  
  323 parson Aku Erimarin Geronimo Timo Latovehmas FPUKO         HYL  
  326 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Asko Jokinen TSAU         HYL  
  327 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  
  328 schape Koppalainen Puuparran Saara Anna-Mari Nurmi TSAU         HYL  
  336 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SISU         HYL  
  340 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT         HYL  
  341 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Asko Jokinen TSAU         HYL  
  342 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  343 shelam Trolla Shelteam Sheena Easton Dan Lindholm ÅBSK         HYL  
  345 espves Nemi Bonachón Pink Floyd Anniina Luostarinen MYNSK         HYL