Kilpailu 16.9.2017 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Mini 1] [Medi 1] [Maksi 2] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 1, kello 10:00, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 12, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 118 auspai Tintti Wirneen Ilmiliekki Sari Koivunen TSAU 40,28 3,75 -9,72 0 -9,72 LUVA
2 126 parcol Mysi Ovenslope Dancing Queen Eija Kansanaho-Palonen LÄGI 48,43 3,12 -1,57 5 5  
3 129 borcol wuu Pythagoraan Snow Queenie Pasi Pohjanpalo WUH 36,50 4,14 -13,50 10 10  
  116 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Krusviita AN         HYL  
  117 borcol Just Tending Win Leena Välimäki TSAU         HYL  
  119 labnou Muusi Brufinn Nigrita Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  120 borcol Veeti Easypower's Amadeus Jouni Suutari ATT         HYL  
  121 borcol Windy Eveetun Syys Lempi Anna-Maija Saharanta LAW         HYL  
  122 isovil Tesla Seransil Doublenickel Alleyoop Alli Arppe I-HAH         HYL  
  124 lagrom Balbo Yestas Wooster Minna Hietanen ATT         HYL  
  127 borcol Duplo Vindicate's Braeburn Outi Hälli E-HKK         HYL  
  128 sakpai Coco Symppis Cokis Susanna Kuisma ATT         HYL  
  125 borcol Ice Drömsön Hopeakaarna Kati Immonen SPOK         POIS  

Mini 1, kello 10:40, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 106 mittel Regina Lumikummun Regina Ani Oksanen TASSU 50,82 2,97 0,82 0 0,82  
2 108 gribel Mocca Mocca Nina Aalto TSAU 57,01 2,65 7,01 5 12,01  
3 100 lanhee Nala Coppercoat's Ace Of Clubs Heel Minttu Janssen HSKH 55,52 2,72 5,52 10 15,52  
  102 lanhee Kidi Coppercoat's Wonder Woman Heel Rita Larjava ATT         HYL  
  103 lanhee Max Peikkonevan Loch Arthur Fredriika Santanen ATT         HYL  
  104 boster Kerttu U'nikatin Route Sixty-Six Niina Hjerp KISA         HYL  
  105 lanhee Kerttu Peikkonevan Loch Arail Heli Roström ATT         HYL  
  107 kääpin Ossi Rumblerush's Green Day Kaisa Rinne KISA         HYL  

Medi 1, kello 10:40, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 5, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 113 shelam Brie Obrie Of The Scheepdog Jumpers Lena Karlsson HARJA 36,04 4,19 -13,96 5 5  
2 110 shelam Luca White Coastal Brave Aragorn Marjut Järvinen KSKY 67,48 2,24 17,48 0 17,48  
  111 kääsna ARSKA Dumond Black Gatsby Marja-Terttu Rusi TSKK         HYL  
  112 pyrpap Dio Drole D'oiseau D'ours Sans Egal Rami Aaltonen HARJA         HYL  
  114 lagrom Oko Rosagrus Jazz Dude Duke Tuija Salminen KKK         HYL  

Maksi 2, kello 11:30, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 12, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 219 parcol Tyyne Memorylane Red Riding Hood Olivia Helin TSAU 46,03 3,61 -4,97 5 5  
2 221 lagrom Gio Tulan Vengo Con Gioia Ida Vuorinen ATT 48,70 3,41 -2,30 5 5  
3 222 auskel Tykki Royal Coctail Jääkuningatar Jekku Marika Ruohonen TSAU 49,43 3,36 -1,57 10 10  
  220 cirnec Hilla Laavakartanon Aamun Säde Julia Hartman ATT         HYL  
  223 x-rotu Ossi Ossi Piia Virtanen ATT         HYL  
  224 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  225 lagrom Edi Rozebottel's Teddy Boy Tuula Kotiranta HARJA         HYL  
  226 dalmat Votka Gracilis Nemiroff Vodka Henna Nikumaa WALAT         HYL  
  227 auspai Roi Peak'nstuff Lozin' Must Bror Svarfvar ATT         HYL  
  228 shelam Vipo Mei Dan Han Salla Heikkilä TSAU         HYL  
  229 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL  
  230 borcol Simo Woollandian Tiera Taija Heikkilä TASSU         HYL  

Mini 2, kello 12:05, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 16, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 208 cavspa Åsa Trollsångens Kk Liqurizia Virpi Laaksonen TSKK 36,71 4,52 -14,29 0 -14,29 LUVA
2 204 lägpys Rudi Tulikäpälän Nokiliekki Lotta Seppälä LÄGI 42,75 3,88 -8,25 0 -8,25 SERT
3 109 lanhee Nuka Coppercoat's Uncle Sam Heel Minttu Janssen HSKH 51,34 3,23 0,34 0 0,34  
4 101 lägpys Tuisku Cimillan Ågot Tarutyttö Siiri Toivonen TASSU 39,28 4,23 -11,72 5 5  
5 200 gribru Latte Latte Nina Aalto TSAU 44,86 3,70 -6,14 5 5  
6 202 lanhee Roope Coppercoat's Uncle Scrooge Heel Ida Tallqvist SWAT 43,41 3,82 -7,59 10 10  
7 207 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT 44,27 3,75 -6,73 10 10  
8 210 lanhee Eddie Myheels Skyfall Tiina Hietamies JAU 49,07 3,38 -1,93 10 10  
9 205 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 68,53 2,42 17,53 0 17,53  
  201 shelam Helmi Bumtsi Bum Almost A Bluebell Minna Valkealahti KSKY         HYL  
  203 borter Danda Site Hut's Hyacinth Kirsi Lindroos BAT         HYL  
  206 parson Stella Scream Cracker's Cinnamon Toast Oona Mäntysaari ATT         HYL  
  209 parson Rosa Bravefellow Roselia Annamaria Ristimäki RAUMA         HYL  
  211 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola HANKO         HYL  
  212 shelam Kiki Looney Toonie's Jakaranda Jessica Tiljander TSAU         HYL  
  213 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU         HYL  

Medi 2, kello 12:05, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 4, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 217 isllam Jomi Sunnusteins Íslandsljómi Tanja Kääriäinen TSAU 48,20 3,44 -2,80 5 5  
2 216 shelam Wilma Adalwilma Jyri Poutanen KOTKA 40,68 4,08 -10,32 15 15  
  215 shelam Teppo Onnenpisaran Kultakimpale Ella Kaijärvi TSAU         HYL  
  218 shelam Sulo Snowpaw Fox Mulder Jenna Tammisto TSAU         HYL  
  214 lagrom Ceri Yestas Scilla Monica Smeds TAMMI         POIS  

Maksi 3, kello 13:30, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 20, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 372 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 34,92 4,93 -13,08 0 -13,08  
2 395 borcol Iisi Piggyland's Icewein Taija Salokannel TSAU 39,45 4,36 -8,55 5 5  
3 388 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU 44,09 3,90 -3,91 5 5  
4 377 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 47,09 3,65 -0,91 5 5  
5 392 borcol Olavi Sauropod Anette Lindell TASSU 41,10 4,18 -6,90 10 10  
6 376 shelam Ykä Svarzekoks Kind Of K 9 Heli Kalves TAMSK 48,07 3,58 0,07 15 15,07  
7 384 lagrom Roki Nuxo Troy Minna Hietanen ATT 72,20 2,38 24,20 5 29,20  
  373 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  374 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  379 isovil Kardemumma Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL  
  380 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL  
  381 shelam Kassu Pähkinäpolun Aamu-Usva Marjut Järvinen KSKY         HYL  
  383 borcol Di Little Step's Wendy Kati Immonen SPOK         HYL  
  385 borcol Remo Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  386 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  387 belpam Gia Flammeus Magic Magia Maria Sori TSAU         HYL  
  389 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  391 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO         HYL  
  393 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  394 shelam Aksu Deliway's Aki Heli Kalves TAMSK         HYL  

Mini 3, kello 14:05, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 43, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 305 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 36,39 4,73 -11,61 0 -11,61  
2 314 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 38,33 4,49 -9,67 0 -9,67  
3 311 papill Pai Neelis Bonnie Pie Jaana Airola P-HAU 41,11 4,18 -6,89 0 -6,89 SERT-A
4 323 shelam Stella Sleepless Eleventh Hour Miia Kortesluoma KSKY 41,86 4,11 -6,14 0 -6,14  
4 337 papill Simo Pompeux Most Wanted Elisa Liemola RAUMA 41,86 4,11 -6,14 0 -6,14  
6 315 lanhee Nala Jarabindan Super Nala Nougat Milia Mutka WECA 43,36 3,97 -4,64 0 -4,64  
7 320 lanhee Hiili Jarabindan Doba Hiili Outi Hälli E-HKK 43,47 3,96 -4,53 0 -4,53  
8 332 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK 44,62 3,86 -3,38 0 -3,38  
9 307 toyvil Doris Pudelpower's Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK 45,05 3,82 -2,95 0 -2,95  
10 322 papill Aura Millan Aurora Gorealis Niina Nurmi FPUKO 51,11 3,37 3,11 0 3,11  
11 306 shelam Kessu Taimitarhan Keisari Eetu Rajala TSAU 38,61 4,45 -9,39 5 5  
12 339 jackru Hese Endell What A Night Pasi Partanen E-HKK 41,21 4,17 -6,79 5 5  
13 309 shelam Pate Silimen Usvan Teräsmies Ulla Nikkilä P-HAU 42,70 4,03 -5,30 5 5  
14 340 papill Aksu Apollon Niina Nurmi FPUKO 53,33 3,22 5,33 0 5,33  
15 338 shelam Taika Golden Rose Lady In Black Minna Valkealahti KSKY 51,93 3,31 3,93 5 8,93  
16 327 lanhee Poca Coppercoat's Pocahontas Heel Rita Larjava ATT 45,56 3,78 -2,44 10 10  
17 300 papill Isla Golden Thing's Brilliant Star Tiinamari Harjula E-HKK 57,15 3,01 9,15 5 14,15  
18 304 papill Dita Afrodite Niina Nurmi FPUKO 55,13 3,12 7,13 15 22,13  
  301 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  302 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU         HYL  
  303 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  308 shelam Wii Kråkeslottets Miss Infiniti Irene Erling HAU         HYL  
  310 parson Hariett Fouruse's Dixie Nightbird Pia Laakso ÅBSK         HYL  
  312 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  
  313 papill Luca Thingummy's Pink Solidier Jaana Salonen KAT         HYL  
  316 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Minna Koskinen TSAU         HYL  
  317 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa AST         HYL  
  318 toyvil Blenda Adventurer Ann-Sofie Gustafsson ÅBSK         HYL  
  319 phalen Frey Lead-Star's Frey Frerick Maiju Valtonen RAUMA         HYL  
  343 shelam Trick Silimen Usvametsän Prinssi Marja Peltonen P-HAU         HYL  
  321 shelam Tracey Pm Quality's Wollemi Dan Lindholm ÅBSK         HYL  
  324 shelam Dina Blenmoon Midsummer Rose Jenni Nurmi TAMSK         HYL  
  326 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU         HYL  
  328 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU         HYL  
  329 shelam Noomi Naomagic Anne-Mari Savola TOISK         HYL  
  330 papill Mocca Neelis Absolut Mocca Jaana Airola P-HAU         HYL  
  331 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Kortelainen LÄGI         HYL  
  333 cavspa Alma Crowley Princess Of Spring Miisa Keto KISA         HYL  
  334 käävil Lucy Silberlöwe Arjean Von Pansy Rigmor Jansson ÅBSK         HYL  
  335 shelam Penni Käpäläkoplan A Pretty Penny Elina Skogberg HI-HA         HYL  
  336 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         HYL  
  341 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Nelli Numminen LÄGI         HYL  
  342 papill Pontus Mohairs Pontiac Connection Nina Rajala TAMSK         HYL  

Medi 3, kello 15:10, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 27, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 358 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT 38,92 4,42 -9,08 0 -9,08  
2 364 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU 41,28 4,17 -6,72 0 -6,72  
3 344 shelam Skip Golden Rose Whisper Of Destiny Marja Peltonen P-HAU 44,76 3,84 -3,24 0 -3,24  
4 368 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU 45,04 3,82 -2,96 0 -2,96  
5 349 lagrom Jade Tulan Amorosa All'alba Malin Keto-Tokoi ATT 47,08 3,65 -0,92 5 5  
6 356 shelam Juksu Abundantia's Bi Black Diamond Kaisa Vehmaa ÄETSÄ 48,55 3,54 0,55 15 15,55  
  345 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  346 shelam Trolla Shelteam Sheena Easton Dan Lindholm ÅBSK         HYL  
  347 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Minna Koskinen TSAU         HYL  
  348 shelam Amigo Amigo Katja Taskinen SWAT         HYL  
  350 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SISU         HYL  
  351 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO         HYL  
  353 shelam Pilke Littleshet's Star Of Magic Melody Marja-Leena Järvenpää TSAU         HYL  
  354 shelam Foxi Foxitar Discoständi Heli Vainio-Korhonen KANAV         HYL  
  355 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola LAW         HYL  
  357 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW         HYL  
  359 shelam Nasta Esmari Top Trend Ella Matila KISA         HYL  
  360 shelam Taika Dolce And Gabbana Fulfilled Dream Petra Skogberg HI-HA         HYL  
  361 espves ALI Bonachón Morouga Anja Alanen RAUMA         HYL  
  362 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  363 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  
  365 auskel zalama Royal Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  366 shelam Jedi Peltsun Boop-Jedi Warrior Jani Laitamäki TOISK         HYL  
  367 schape Hilda Puuparran Viola Kati Mäkelä TSAU         HYL  
  369 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen JAU         HYL  
  370 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  371 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki RAUMA         HYL