Kilpailu 16.9.2017 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2] [Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 1, kello 10:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 9, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 101 lägpys Tuisku Cimillan Ågot Tarutyttö Siiri Toivonen TASSU 36,02 4,19 -13,98 0 -13,98 SERT
2 107 kääpin Ossi Rumblerush's Green Day Kaisa Rinne KISA 36,82 4,10 -13,18 0 -13,18 LUVA
3 108 gribel Mocca Mocca Nina Aalto TSAU 47,36 3,19 -2,64 0 -2,64 LUVA
4 106 mittel Regina Lumikummun Regina Ani Oksanen TASSU 50,91 2,97 0,91 0 0,91  
5 103 lanhee Max Peikkonevan Loch Arthur Fredriika Santanen ATT 49,30 3,06 -0,70 10 10  
6 104 boster Kerttu U'nikatin Route Sixty-Six Niina Hjerp KISA 44,08 3,43 -5,92 20 20  
  102 lanhee Kidi Coppercoat's Wonder Woman Heel Rita Larjava ATT         HYL  
  105 lanhee Kerttu Peikkonevan Loch Arail Heli Roström ATT         HYL  
  100 lanhee Nala Coppercoat's Ace Of Clubs Heel Minttu Janssen HSKH            

Medi 1, kello 10:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 5, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 111 kääsna ARSKA Dumond Black Gatsby Marja-Terttu Rusi TSKK 41,78 3,61 -8,22 0 -8,22 LUVA
2 112 pyrpap Dio Drole D'oiseau D'ours Sans Egal Rami Aaltonen HARJA 31,69 4,76 -18,31 5 5  
3 113 shelam Brie Obrie Of The Scheepdog Jumpers Lena Karlsson HARJA 33,48 4,51 -16,52 5 5  
4 110 shelam Luca White Coastal Brave Aragorn Marjut Järvinen KSKY 58,17 2,60 8,17 0 8,17  
  114 lagrom Oko Rosagrus Jazz Dude Duke Tuija Salminen KKK         HYL  

Maksi 1, kello 10:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 14, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 115 whippe Mervi Mei Dan Florida Panter Anette Lindell TASSU 31,66 4,77 -18,34 0 -18,34 SERT
2 127 borcol Duplo Vindicate's Braeburn Outi Hälli E-HKK 31,97 4,72 -18,03 0 -18,03 LUVA
3 119 labnou Muusi Brufinn Nigrita Ida Tallqvist SWAT 33,62 4,49 -16,38 0 -16,38 LUVA
4 126 parcol Mysi Ovenslope Dancing Queen Eija Kansanaho-Palonen LÄGI 44,44 3,40 -5,56 0 -5,56 SERT
5 120 borcol Veeti Easypower's Amadeus Jouni Suutari ATT 37,57 4,02 -12,43 5 5  
6 118 auspai Tintti Wirneen Ilmiliekki Sari Koivunen TSAU 38,44 3,93 -11,56 5 5  
7 121 borcol Windy Eveetun Syys Lempi Anna-Maija Saharanta LAW 34,50 4,38 -15,50 10 10  
8 116 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Krusviita AN 38,66 3,91 -11,34 15 15  
  117 borcol Just Tending Win Leena Välimäki TSAU         HYL  
  122 isovil Tesla Seransil Doublenickel Alleyoop Alli Arppe I-HAH         HYL  
  123 borcol Snap Funway Love Song Petri Laisaari TSAU         HYL  
  124 lagrom Balbo Yestas Wooster Minna Hietanen ATT         HYL  
  128 sakpai Coco Symppis Cokis Susanna Kuisma ATT         HYL  
  129 borcol wuu Pythagoraan Snow Queenie Pasi Pohjanpalo WUH         HYL  
  125 borcol Ice Drömsön Hopeakaarna Kati Immonen SPOK         POIS  

Mini 2, kello 11:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 15, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 202 lanhee Roope Coppercoat's Uncle Scrooge Heel Ida Tallqvist SWAT 42,21 4,03 -8,79 0 -8,79 LUVA
2 209 parson Rosa Bravefellow Roselia Annamaria Ristimäki RAUMA 41,66 4,08 -9,34 5 5  
3 203 borter Danda Site Hut's Hyacinth Kirsi Lindroos BAT 47,06 3,61 -3,94 5 5  
4 213 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU 56,61 3,00 5,61 0 5,61  
5 205 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 64,74 2,63 13,74 0 13,74  
  109 lanhee Nuka Coppercoat's Uncle Sam Heel Minttu Janssen HSKH         HYL  
  200 gribru Latte Latte Nina Aalto TSAU         HYL  
  201 shelam Helmi Bumtsi Bum Almost A Bluebell Minna Valkealahti KSKY         HYL  
  204 lägpys Rudi Tulikäpälän Nokiliekki Lotta Seppälä LÄGI         HYL  
  206 parson Stella Scream Cracker's Cinnamon Toast Oona Mäntysaari ATT         HYL  
  207 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT         HYL  
  208 cavspa Åsa Trollsångens Kk Liqurizia Virpi Laaksonen TSKK         HYL  
  210 lanhee Eddie Myheels Skyfall Tiina Hietamies JAU         HYL  
  211 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola HANKO         HYL  
  212 shelam Kiki Looney Toonie's Jakaranda Jessica Tiljander TSAU         HYL  

Medi 2, kello 11:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 4, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 217 isllam Jomi Sunnusteins Íslandsljómi Tanja Kääriäinen TSAU 42,88 3,96 -8,12 0 -8,12 LUVA
2 218 shelam Sulo Snowpaw Fox Mulder Jenna Tammisto TSAU 40,52 4,20 -10,48 5 5  
3 215 shelam Teppo Onnenpisaran Kultakimpale Ella Kaijärvi TSAU 41,49 4,10 -9,51 5 5  
4 216 shelam Wilma Adalwilma Jyri Poutanen KOTKA 45,36 3,75 -5,64 10 10  
  214 lagrom Ceri Yestas Scilla Monica Smeds TAMMI         POIS  

Maksi 2, kello 12:05, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 12, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 227 auspai Roi Peak'nstuff Lozin' Must Bror Svarfvar ATT 42,05 4,04 -8,95 0 -8,95 LUVA
2 230 borcol Simo Woollandian Tiera Taija Heikkilä TASSU 38,29 4,44 -12,71 5 5  
3 223 x-rotu Ossi Ossi Piia Virtanen ATT 41,83 4,06 -9,17 5 5  
4 228 shelam Vipo Mei Dan Han Salla Heikkilä TSAU 43,35 3,92 -7,65 5 5  
5 222 auskel Tykki Royal Coctail Jääkuningatar Jekku Marika Ruohonen TSAU 48,18 3,53 -2,82 5 5  
6 219 parcol Tyyne Memorylane Red Riding Hood Olivia Helin TSAU 54,78 3,10 3,78 5 8,78  
  220 cirnec Hilla Laavakartanon Aamun Säde Julia Hartman ATT         HYL  
  221 lagrom Gio Tulan Vengo Con Gioia Ida Vuorinen ATT         HYL  
  224 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  225 lagrom Edi Rozebottel's Teddy Boy Tuula Kotiranta HARJA         HYL  
  226 dalmat Votka Gracilis Nemiroff Vodka Henna Nikumaa WALAT         HYL  
  229 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL  

Mini 3, kello 13:15, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 36, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 308 shelam Wii Kråkeslottets Miss Infiniti Irene Erling HAU 34,10 4,49 -8,90 0 -8,90  
2 305 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 34,45 4,44 -8,55 0 -8,55  
3 310 parson Hariett Fouruse's Dixie Nightbird Pia Laakso ÅBSK 36,11 4,24 -6,89 0 -6,89  
4 341 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Nelli Numminen LÄGI 36,22 4,22 -6,78 0 -6,78  
5 323 shelam Stella Sleepless Eleventh Hour Miia Kortesluoma KSKY 36,25 4,22 -6,75 0 -6,75  
6 319 phalen Frey Lead-Star's Frey Frerick Maiju Valtonen RAUMA 36,40 4,20 -6,60 0 -6,60  
7 309 shelam Pate Silimen Usvan Teräsmies Ulla Nikkilä P-HAU 36,44 4,20 -6,56 0 -6,56  
8 301 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK 36,76 4,16 -6,24 0 -6,24  
9 306 shelam Kessu Taimitarhan Keisari Eetu Rajala TSAU 37,69 4,06 -5,31 0 -5,31  
10 327 lanhee Poca Coppercoat's Pocahontas Heel Rita Larjava ATT 38,85 3,94 -4,15 0 -4,15  
11 317 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa AST 38,92 3,93 -4,08 0 -4,08  
12 333 cavspa Alma Crowley Princess Of Spring Miisa Keto KISA 39,10 3,91 -3,90 0 -3,90  
13 307 toyvil Doris Pudelpower's Black Sunshine Rigmor Jansson ÅBSK 39,17 3,91 -3,83 0 -3,83  
14 328 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU 39,24 3,90 -3,76 0 -3,76  
15 331 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Kortelainen LÄGI 39,81 3,84 -3,19 0 -3,19  
16 326 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU 41,20 3,71 -1,80 0 -1,80  
17 334 käävil Lucy Silberlöwe Arjean Von Pansy Rigmor Jansson ÅBSK 42,51 3,60 -0,49 0 -0,49  
18 343 shelam Trick Silimen Usvametsän Prinssi Marja Peltonen P-HAU 36,22 4,22 -6,78 5 5  
19 303 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU 37,04 4,13 -5,96 5 5  
20 337 papill Simo Pompeux Most Wanted Elisa Liemola RAUMA 38,76 3,95 -4,24 5 5  
21 318 toyvil Blenda Adventurer Ann-Sofie Gustafsson ÅBSK 41,90 3,65 -1,10 5 5  
22 336 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU 42,77 3,58 -0,23 5 5  
23 304 papill Dita Afrodite Niina Nurmi FPUKO 46,59 3,28 3,59 5 8,59  
24 300 papill Isla Golden Thing's Brilliant Star Tiinamari Harjula E-HKK 47,37 3,23 4,37 5 9,37  
25 315 lanhee Nala Jarabindan Super Nala Nougat Milia Mutka WECA 47,44 3,22 4,44 5 9,44  
26 324 shelam Dina Blenmoon Midsummer Rose Jenni Nurmi TAMSK 40,10 3,82 -2,90 10 10  
  302 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU         HYL  
  316 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Minna Koskinen TSAU         HYL  
  320 lanhee Hiili Jarabindan Doba Hiili Outi Hälli E-HKK         HYL  
  321 shelam Tracey Pm Quality's Wollemi Dan Lindholm ÅBSK         HYL  
  329 shelam Noomi Naomagic Anne-Mari Savola TOISK         HYL  
  332 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  335 shelam Penni Käpäläkoplan A Pretty Penny Elina Skogberg HI-HA         HYL  
  338 shelam Taika Golden Rose Lady In Black Minna Valkealahti KSKY         HYL  
  339 jackru Hese Endell What A Night Pasi Partanen E-HKK         HYL  
  342 papill Pontus Mohairs Pontiac Connection Nina Rajala TAMSK         HYL  

Medi 3, kello 13:55, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 27, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 357 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW 29,72 5,15 -13,28 0 -13,28 SERT-A
2 350 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SISU 30,59 5,00 -12,41 0 -12,41  
3 371 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki RAUMA 32,34 4,73 -10,66 0 -10,66  
4 369 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen JAU 33,35 4,59 -9,65 0 -9,65  
5 364 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU 35,21 4,34 -7,79 0 -7,79  
6 367 schape Hilda Puuparran Viola Kati Mäkelä TSAU 36,22 4,22 -6,78 0 -6,78  
7 353 shelam Pilke Littleshet's Star Of Magic Melody Marja-Leena Järvenpää TSAU 36,44 4,20 -6,56 0 -6,56  
8 344 shelam Skip Golden Rose Whisper Of Destiny Marja Peltonen P-HAU 40,14 3,81 -2,86 0 -2,86  
9 346 shelam Trolla Shelteam Sheena Easton Dan Lindholm ÅBSK 44,99 3,40 1,99 0 1,99  
10 351 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 30,63 4,99 -12,37 5 5  
11 361 espves ALI Bonachón Morouga Anja Alanen RAUMA 32,50 4,71 -10,50 5 5  
12 358 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT 33,60 4,55 -9,40 5 5  
13 365 auskel zalama Royal Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU 37,31 4,10 -5,69 5 5  
14 366 shelam Jedi Peltsun Boop-Jedi Warrior Jani Laitamäki TOISK 38,45 3,98 -4,55 5 5  
15 348 shelam Amigo Amigo Katja Taskinen SWAT 39,42 3,88 -3,58 5 5  
16 360 shelam Taika Dolce And Gabbana Fulfilled Dream Petra Skogberg HI-HA 40,32 3,80 -2,68 5 5  
17 368 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU 42,55 3,60 -0,45 5 5  
18 354 shelam Foxi Foxitar Discoständi Heli Vainio-Korhonen KANAV 43,23 3,54 0,23 5 5,23  
19 359 shelam Nasta Esmari Top Trend Ella Matila KISA 44,37 3,45 1,37 5 6,37  
20 362 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA 30,44 5,03 -12,56 10 10  
21 363 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU 43,10 3,55 0,10 15 15,10  
  345 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  347 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Minna Koskinen TSAU         HYL  
  349 lagrom Jade Tulan Amorosa All'alba Malin Keto-Tokoi ATT         HYL  
  355 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola LAW         HYL  
  356 shelam Juksu Abundantia's Bi Black Diamond Kaisa Vehmaa ÄETSÄ         HYL  
  370 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW         HYL  

Maksi 3, kello 14:35, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 22, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 377 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 31,29 4,89 -11,71 0 -11,71  
2 392 borcol Olavi Sauropod Anette Lindell TASSU 31,92 4,79 -11,08 0 -11,08  
3 380 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW 32,32 4,73 -10,68 0 -10,68  
4 391 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 32,79 4,67 -10,21 0 -10,21  
5 387 belpam Gia Flammeus Magic Magia Maria Sori TSAU 36,11 4,24 -6,89 0 -6,89  
6 379 isovil Kardemumma Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 44,16 3,46 1,16 0 1,16  
7 393 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 28,93 5,29 -14,07 5 5  
8 373 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO 30,56 5,01 -12,44 5 5  
9 385 borcol Remo Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA 36,46 4,20 -6,54 5 5  
10 395 borcol Iisi Piggyland's Icewein Taija Salokannel TSAU 37,00 4,14 -6,00 5 5  
11 390 rhokoi Iiro Inyeti's Ibubesi Oili Stenroos 11004841 50,74 3,02 7,74 0 7,74  
12 374 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU 30,90 4,95 -12,10 10 10  
13 388 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU 35,84 4,27 -7,16 10 10  
14 376 shelam Ykä Svarzekoks Kind Of K 9 Heli Kalves TAMSK 48,27 3,17 5,27 10 15,27  
15 384 lagrom Roki Nuxo Troy Minna Hietanen ATT 59,53 2,57 16,53 10 26,53  
  372 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW         HYL  
  375 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  378 mudi Vekku Vimmatun Vähänköviksu Tiinamari Harjula E-HKK         HYL  
  381 shelam Kassu Pähkinäpolun Aamu-Usva Marjut Järvinen KSKY         HYL  
  383 borcol Di Little Step's Wendy Kati Immonen SPOK         HYL  
  386 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  389 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL