Kilpailu 20.8.2017 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:45, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 5, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 207 shelam Valo Mei Dan Mustikka Anna Syvänen TSAU 38,18 4,19 -12,82 0 -12,82 SERT
2 201 lägpys Tuisku Cimillan Ågot Tarutyttö Siiri Toivonen TASSU 32,78 4,88 -18,22 10 10  
3 206 kleins Ina Fabulous Ina Fenix Eija Kumpula TSAU 43,39 3,69 -7,61 10 10  
4 205 popopl Voitto Peregrino Jasmiina Angervuo E-HKK 51,22 3,12 0,22 10 10,22  
  204 shelam Ninni Amorousprincess Anu Järvinen FORPK         HYL  

Medi 1, kello 10:45, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 3, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 209 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH 32,40 4,94 -18,60 5 5  
2 211 parson Biitti Pitmywits Let The Beat Go On Emmi Hautala TSAU 41,16 3,89 -9,84 5 5  
3 210 kääsna Edi Imbrez All Required Ella Sarkula FORPK 43,81 3,65 -7,19 5 5  

Maksi 1, kello 10:45, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 10, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 215 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Krusviita AN 39,56 4,04 -11,44 0 -11,44 LUVA
2 226 pinser Sara Ference Arabella Eerika Kiiski TSAU 52,72 3,04 1,72 0 1,72  
3 228 espves Tida Taimariz Golden Touch Sanni Kaakkolahti HSKH 28,73 5,57 -22,27 5 5  
4 213 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö ATT 37,43 4,28 -13,57 5 5  
5 220 borcol Just Tending Win Leena Välimäki TSAU 31,34 5,11 -19,66 10 10  
6 223 belpag Winna Qojotes Winn Noir Ria Muurinen E-HKK 31,68 5,05 -19,32 10 10  
  214 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS         HYL  
  216 mudi Zara Mustan Tassun Pamela Jarkko Palm TSAU         HYL  
  224 borcol Pepper Baja Matape Thiwahe Janniliisa Tolsa A-KOT         HYL  
  227 belpag Vmos Eloisa Versio Heidi Jaakkola SBPKY         HYL  
  212 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA         POIS  
  221 borcol Gea Peatdigger Rose Mari Niinikoski JAU         POIS  

Mini 2, kello 14:45, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 3, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 200 gribru Latte Latte Nina Aalto TSAU 46,33 3,28 1,33 5 6,33  
2 236 kääsna Kössi Imagine Des Diables D'ebene Jenni Helander WUH 46,57 3,26 1,57 5 6,57  
  234 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT         HYL  
  203 papill Isla Golden Thing's Brilliant Star Tiinamari Harjula E-HKK         POIS  
  233 shelam Kiki Looney Toonie's Jakaranda Jessica Tiljander TSAU         POIS  
  237 lanhee Usko Lindkullas Elmer Tommi Kauko TSAU         POIS  

Maksi 2, kello 14:45, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 5, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 243 x-rotu Ossi Ossi Piia Virtanen ATT 35,85 4,24 -9,15 0 -9,15 LUVA
2 244 auskel Tykki Royal Coctail Jääkuningatar Jekku Marika Ruohonen TSAU 40,58 3,75 -4,42 0 -4,42  
3 245 borcol Wiksu Easypower's Aurora Maria Lepänhaara TSAU 31,60 4,81 -13,40 5 5  
4 268 holpal Wimma Kare-Saran Ai'mää vai Taina Korhonen TSAU 39,62 3,84 -5,38 5 5  
  240 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Emma-Lina Eriksson TSAU         HYL  
  241 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT         POIS  
  242 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         POIS