V-S piirinmestaruuskilpailu 19.8.2017 E joukkuekilpailu yhteistulos, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini-joukkue] [Medi-joukkue] [Maksi-joukkue]

Mini-joukkue yhteistulos, kello 13:00, tuomari Kari Jalonen, joukkueita 6
Sija Nro Joukkue Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 5 Agility-Team Turku ry ATT 105,57 -17,43 0 -17,43  
  1 lanhee Poca Coppercoat's Pocahontas Heel ER57177/10 Rita Larjava 24028408 37,16 -3,84 0 -3,84 *
  2 schipp Niki Bilgepump's Geisha FIN43371/08 Emma Ojala 4000113 36,96 -4,04 0 -4,04 *
  3 kääpin Manu Magnum FI47330/09 Petra Malin 31762650 37,81 -3,19 0 -3,19  
  4 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady FI55197/11 Sonia Delatte 40174715 31,45 -9,55 0 -9,55 *
  5 jackru Messi Tikkatassun Oiva Onnenpoika FI11713/12 Arja Heinonen 1234567       VARA  
2 3 Koirakerho Tassut ry TASSU 117,14 0,02 10 10,02  
  1 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville FI12221/11 Siiri Toivonen 32218679 41,02 0,02 5 5,02 *
  2 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella FI45862/13 Merja Hakala 40352496 37,68 -3,32 5 5 *
  3 lägpys Tuisku Cimillan Ågot Tarutyttö FI42346/14 Siiri Toivonen 32218679       HYL  
  4 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha FI29255/11 Inkeri Vapalahti 40085280 38,44 -2,56 0 -2,56 *
3 8 Agility-Team Turku ry 2 ATT 115,36 4,72 10 14,72  
  1 parson Paavo Speedpump Betacrisis FI54865/11 Henna Nikkanen 32163371 35,64 -5,36 5 5 *
  2 schipp Bami Pikkuhäjyn Biparminttu FIN58720/07 Pilvi Ekman 30876974 45,72 4,72 5 9,72 *
  3 parson Enni Scotstyles Super Chili FI35131/11 Marja Karjalainen 24622231 37,10 -3,90 10 10  
  4 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel FIN58229/08 Asko Nissinen 22719256 34 -7,00 0 -7,00 *
  5 schipp Mey Pikkuhäjyn Lumene FI18786/11 Pilvi Ekman 30876974       VARA  
4 6 Tsau Mini-1 TSAU 102,64 -20,36 20 20  
  1 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne FI12309/10 Maria Sori 40096961 33,49 -7,51 5 5 *
  2 käävil Pulla Trucker's Obsession EJ55787/10 Sanna Kunnasvirta 33188973       HYL  
  3 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush FI28829/12 Jessica Tiljander 40283602 35,75 -5,25 10 10 *
  4 shelam Leya Kuukivi Imekaunike FI35823/12 Maria Sori 40096961 33,40 -7,60 5 5 *
  5 shelam Kiki Looney Toonie's Jakaranda FI42146/13 Jessica Tiljander 40283602       VARA  
5 1 Tsau Mini-2 TSAU 112,65 1,93 20 21,93  
  1 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha FI16094/11 Jenni Hoviseppä 40246490 30,74 -10,26 5 5 *
  2 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover FI34240/12 Satu Sirpiö 32243796 42,93 1,93 10 11,93 *
  3 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu FI21806/14 Asko Jokinen 31873442 38,98 -2,02 5 5 *
  4 borter Tico Mel Arctic In Flames FI46254/11 Riitta Laitinen 32152133       HYL  
  5 käävil Nasu Terhomäen Love Me FI43086/15 Wilhelmina Koivunen 40344165       VARA  
6 2 Kisan Miniliitäjät KISA 135,95 17,97 10 27,97  
  1 schipp MAISA Maisa FI22725/12 Anne Lankiniemi 40426378 57,51 16,51 10 26,51 *
  2 cavspa Alma Crowley Princess Of Spring FI27042/14 Miisa Keto 33660666 42,46 1,46 0 1,46 *
  3 boster Kerttu U'nikatin Route Sixty-Six FI14034/15 Niina Hjerp 60004834       HYL  
  4 kääpin Ossi Rumblerush's Green Day FI55232/14 Kaisa Rinne 33727211 35,98 -5,02 0 -5,02 *
  5 cottul Peppi Rose FI36319/12 Roosa Örling 40357538       VARA  
  4 Law:n Minit LAW       POIS  
  1 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go FI30303/10 Mikael Mildh 32367070       POIS  
  2 shelam Rela Kiljuiita FI59405/11 Jenna Kantola 21910658       POIS  
  3 parson Vesper Scream Cracker's Daily-Dose-Of-Joy FI41725/13 Mikael Mildh 32367070       POIS  
  7 South West Agility Team ry SWAT       POIS  
  1 tiispa Roxy Mei Dan Pistage FI18055/11 Ida Tallqvist 40098856       POIS  
  2 parson Bruce Batman FI34115/09 Ida Tallqvist 40098856       POIS  
  3 parson Hyrrä Pitmywits Let It Spin ER54627/14 Tiina Jaakkola 32082216       POIS  
  4 lanhee Roope Coppercoat's Uncle Scrooge Heel ER49154/12 Ida Tallqvist 40098856       POIS  

Medi-joukkue yhteistulos, kello 13:00, tuomari Kari Jalonen, joukkueita 6
Sija Nro Joukkue Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 13 Tsau Medi-1 TSAU 106,43 1,95 5 6,95  
  1 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa FI38905/11 Minna Koskinen 32080768       HYL  
  2 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada FI43821/09 Anniina Karpomäki 31514507 42,95 1,95 0 1,95 *
  3 shelam Luca Snowpaw Acorn FI25275/12 Eva Kajander 40056133 32,61 -8,39 0 -8,39 *
  4 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel FI53140/10 Tiina Selenius 33725475 30,87 -10,13 5 5 *
  5 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary FI42810/11 Lotta Jokinen 33703293       VARA  
2 10 Littoisten Agility Warriors ry LAW 102,29 -20,71 10 10  
  1 auskel Maus Kelmi Kipenäinen FI36274/11 Taina Westerholm 26580766 37,15 -3,85 5 5 *
  2 borcol MiG Aisknekht Vanquish FI42442/15 Janita Leinonen 32130773 38,27 -2,73 5 5  
  3 shelam Noona Agarwaen Anyer FI31597/11 Fanny Lindfors 33126511 30,74 -10,26 5 5 *
  4 parson Nipa Ratkiller Funky ER19631/06 Mikael Mildh 32367070 34,40 -6,60 0 -6,60 *
  5 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love FI31726/14 Jenna Kantola 21910658       VARA  
3 15 Agility-Team Turku ry ATT 110,86 0,07 10 10,07  
  1 isllam Natta Nuppusen Nattanemona FI31106/10 Kaisa Saarinen 40107137 41,07 0,07 5 5,07 *
  2 shelam Loru Päättymätön Taika FI15175/13 Sanna Hovila 40160834 36,18 -4,82 5 5 *
  3 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' FI40036/13 Matti Kautiainen 40221276 33,61 -7,39 0 -7,39 *
  4 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei FI34249/13 Jaana Mero 32190878       HYL  
  5 kääpin Ässä Didaktic's Supernova FI56155/12 Katja Nieminen 26729938       VARA  
  11 Kisan Mediliitäjät KISA       HYL  
  1 shelam Amigo Amigo FI56342/15 Katja Taskinen 40024204       HYL  
  2 tarupi Bruno Hejdalen's Bruno FI42253/11 Päivi Koivisto 29864722 53,74 12,74 5 17,74  
  3 shelam Nasta Esmari Top Trend FI18826/10 Ella Matila 40157845       HYL  
  4 pinser Cira Ference Amazing Amy FI48508/11 Heidi Lääkäri 60017866       HYL  
  12 Tsau Medi-2 TSAU       HYL  
  1 kesvil Echo Woolly Bohemia's Jar Jar Binks FI53947/13 Sofia Knuts 40170358       HYL  
  2 auskel zalama Royal Coctail Zalmiacci FI34009/12 Marika Ruohonen 32236693 37,84 -3,16 0 -3,16  
  3 schape Hilda Puuparran Viola FI24949/14 Kati Mäkelä 33066972 35,72 -5,28 0 -5,28  
  4 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen FI52081/09 Sofia Knuts 40170358       HYL  
  14 Agility-Team Turku ry 2 ATT       HYL  
  1 lagrom Jade Tulan Amorosa All'alba FI42295/12 Malin Keto-Tokoi 40100169       HYL  
  2 parson Aida Piristeen Satasen Aidat FIN61431/08 Kaisa Laitinen 40072511 43,79 2,79 5 7,79  
  3 espves Reima Caraydan Gustnado FI45026/10 Johanna Suuronen 32251076       HYL  
  4 espves Iippa Papa Sam's Winona Whirlwind FI46099/10 Emma Velling 23605466 36,53 -4,47 5 5  
  9 Koirakerho Tassut ry TASSU       POIS  
  1 parson Urho Juurusjärven Urho FI25741/13 Minna Määttä 40013893 34,82 -6,18 0 -6,18  
  2 stbter Papu Scarface Let It Be FIN33070/10 Heli Laaksonen 60036973       POIS  
  3 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde FI44519/11 Essi Joronen 28966566 39,60 -1,40 15 15  

Maksi-joukkue yhteistulos, kello 14:40, tuomari Kari Jalonen, joukkueita 7
Sija Nro Joukkue Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 21 Tsau Maxi-1 TSAU 90,33 -32,67 5 5  
  1 borcol Ilo Easypower's Ariel FI18301/14 Taija Salokannel 32293623 29,55 -11,45 5 5 *
  2 borcol Rai Rai Tending Qui Vive FI55919/10 Santtu Stenberg 23321795 29,53 -11,47 0 -11,47 *
  3 auskel Noah Maiskis Milou FI13957/11 Sonja Paavola 25462157       POIS  
  4 borcol Iisi Piggyland's Icewein ER24433/11 Taija Salokannel 32293623 31,25 -9,75 0 -9,75 *
  5 auskel Tykki Royal Coctail Jääkuningatar Jekku FI54870/14 Marika Ruohonen 32236693 44,82 3,82 10 13,82  
2 18 Koirakerho Tassut ry TASSU 101,20 -21,80 5 5  
  1 borcol Ritva Strömsfors Ritva ER29458/08 Tuomas Oksanen 32068065 33,53 -7,47 0 -7,47 *
  2 borcol Olavi Sauropod ER15483/13 Anette Lindell 32068052 33,68 -7,32 5 5 *
  3 borcol Teema Tending Quantum FI55917/10 Maria Savonen 32212280       POIS  
  4 whippe Mervi Mei Dan Florida Panter FI49555/13 Anette Lindell 32068052 33,99 -7,01 0 -7,01 * Juoksu
3 19 Tsau Maxi-2 TSAU 102,31 -20,69 5 5  
  1 lyhcol Zorya Allegory Rowena FI26568/14 Niina Manninen 40074728 36,90 -4,10 0 -4,10 *
  2 belpam Gia Flammeus Magic Magia FIN51029/08 Maria Sori 40096961 33,06 -7,94 5 5 *
  3 borcol Liina Garth Fire ER55927/13 Terhi Leonsaari 26709961 32,35 -8,65 0 -8,65 *
  4 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster FI44260/11 Eve Taipale 32985821       HYL  
  5 lyhcol Tesni Koiruuksien Nelli Karamelli FI60542/09 Niina Manninen 40074728       VARA  
4 20 Agility-Team Turku ry ATT 91,93 -31,07 10 10  
  1 auskel Kasku Kauhee Smok ER10171/13 Mia Tikkanen 32805781 31,34 -9,66 5 5 *
  2 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija ER19735/12 Anna Laakso 32066960 31,29 -9,71 5 5 *
  3 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores FI51933/10 Tyyni-Tuuli Kosonen 24550552 33,82 -7,18 5 5  
  4 borcol Becks Johan On Boogie FI47840/13 Esa Lehdistö 32455283 29,30 -11,70 0 -11,70 *
  5 auspai Who Blue-Beacon Beyla Of Misty Dawn FI54150/13 Laura Lehtismäki 33999052       VARA  
5 16 Agility-Team Turku ry 2 ATT 100,22 -22,78 15 15  
  1 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do FI22391/13 Jenni Keskimäki 40091657 39,13 -1,87 5 5 *
  2 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk FI59762/11 Kaisa Kivi 40150038 30,18 -10,82 5 5 *
  3 borcol Siro Shadoway's Forever Magic FI45761/10 Suvi Väliharju 40300568       HYL  
  4 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover FI47206/11 Eeva Välilä 32211618 30,91 -10,09 5 5 *
  5 borcol Chhaina Päkäpaimenen Korkojen Kera ER21665/14 Bea Snellman 23301812       VARA  
6 22 Littoisten Agility Warriors ry LAW 108,25 6,51 20 26,51  
  1 borcol Pinja Peatdigger Bracken ER15770/13 Tiina Järvinen 40025149       HYL  
  2 borcol Dao Glenda ER58534/12 Jaakko Suoknuuti 32123395 32,44 -8,56 5 5 *
  3 borcol M.U. Strikerprotecta FI44157/09 Sessa Salmenoja 32130841 47,51 6,51 15 21,51 *
  4 borcol Fu Against All Odds Czech Fan FI43189/11 Janita Leinonen 32130773 28,30 -12,70 0 -12,70 *
  5 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye ER20982/10 Jaakko Suoknuuti 32123395       VARA  
7 17 South West Agility Team ry SWAT 139,94 25,16 20 45,16  
  1 labnou Muusi Brufinn Nigrita FI17745/16 Ida Tallqvist 40098856       POIS  
  2 labnou Pommac Pommac FI41675/13 Katja Taskinen 40024204 61,58 20,58 10 30,58 *
  3 labnou Maisa Maisa FI41686/12 Ida Tallqvist 40098856       POIS  
  4 auskel Hupi Nallikallion Kaitse O Viksu ER14879/12 Tiina Jaakkola 32082216 32,78 -8,22 0 -8,22 *
  5 labnou Qelmi Qelmi FI23187/14 Katja Taskinen 40024204 45,58 4,58 10 14,58 *

*) huomioitu yhteistuloksessa