Kilpailu 19.8.2017 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 10:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 32, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 26 parson Vesper Scream Cracker's Daily-Dose-Of-Joy Mikael Mildh LAW 33,63 4,97 -9,37 0 -9,37  
2 30 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Merilä TSAU 34,42 4,85 -8,58 0 -8,58  
3 14 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 34,68 4,82 -8,32 0 -8,32  
4 25 ceskyt Voltti Sötnosar's Fantom Jarno Järvinen MYNSK 39,50 4,23 -3,50 0 -3,50  
5 32 lanhee Poca Coppercoat's Pocahontas Heel Rita Larjava ATT 39,72 4,20 -3,28 0 -3,28  
6 4 shelam Tiuhti Mei Dan Mörk Björk Maria Savonen TASSU 41,26 4,05 -1,74 0 -1,74  
7 21 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 41,79 4,00 -1,21 0 -1,21  
8 17 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU 43,74 3,82 0,74 0 0,74  
9 18 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 32,50 5,14 -10,50 5 5  
10 2 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 33,71 4,95 -9,29 5 5  
11 1 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh LAW 39,95 4,18 -3,05 5 5  
12 16 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Hanna Sori TSAU 41,30 4,04 -1,70 5 5  
13 3 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel Asko Nissinen ATT 44,84 3,72 1,84 15 16,84  
  5 kääpin Manu Magnum Petra Malin ATT         HYL  
  6 ceskyt Loiste Findafriend Adorable Abbe Jarno Järvinen MYNSK         HYL  
  7 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU         HYL  
  8 schipp Bami Pikkuhäjyn Biparminttu Pilvi Ekman ATT         HYL  
  9 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  
  11 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT         HYL  
  12 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander-Taavitsainen SISU         HYL  
  13 jackru Messi Tikkatassun Oiva Onnenpoika Arja Heinonen ATT         HYL  
  19 kesvil Iina Goldfire's Laika Erika Ventelä TSAU         HYL  
  22 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU         HYL  
  23 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU         HYL  
  24 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU         HYL  
  27 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         HYL  
  28 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  31 schipp Niki Bilgepump's Geisha Emma Ojala ATT         HYL  
  33 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU         HYL  
  34 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  35 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT         HYL  
  36 schipp Mey Pikkuhäjyn Lumene Pilvi Ekman ATT         HYL  
  10 parson Bruce Batman Ida Tallqvist SWAT         POIS  
  15 shelam Rela Kiljuiita Jenna Kantola LAW         POIS  

Medi 3, kello 10:50, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 34, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 34,42 4,85 -8,58 0 -8,58  
2 49 parson Nipa Ratkiller Funky Mikael Mildh LAW 36,39 4,59 -6,61 0 -6,61  
3 53 auskel zalama Royal Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU 37,17 4,49 -5,83 0 -5,83 SERT-H, FiAVA-H
4 55 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT 37,60 4,44 -5,40 0 -5,40  
5 54 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU 40,43 4,13 -2,57 0 -2,57  
6 40 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT 42,54 3,93 -0,46 0 -0,46  
7 48 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU 42,58 3,92 -0,42 0 -0,42  
8 38 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT 35,18 4,75 -7,82 5 5  
9 70 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT 39,47 4,23 -3,53 5 5  
10 61 kromfo Ida Demians Hazara Elina Kukkonen BAT 53,85 3,10 10,85 10 20,85  
  37 schape Hilda Puuparran Viola Kati Mäkelä TSAU         HYL  
  39 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Marjo Korander-Taavitsainen SISU         HYL  
  41 auskel Maus Kelmi Kipenäinen Taina Westerholm LAW         HYL  
  42 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  43 kesvil Echo Woolly Bohemia's Jar Jar Binks Sofia Knuts TSAU         HYL  
  44 auskel Toka Royal Coctail Arctic Frozen Sand Tiina Selenius TSAU         HYL  
  46 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         HYL  
  47 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT         HYL  
  50 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT         HYL  
  51 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola LAW         HYL  
  52 koohon Nemo Of Aura Mar-lee Emiel Charisma Harry Ekman TSAU         HYL  
  56 schape Koppalainen Puuparran Saara Anna-Mari Nurmi TSAU         HYL  
  57 schape Heta Puuparran Vuokko Janne Marjanen MYNSK         HYL  
  58 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW         HYL  
  59 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU         HYL  
  60 pyrpap Cromi Drole D'oiseau T'amie Adroite Julianne Kemppainen RÄHMIS         HYL  
  62 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  
  63 tarupi Nilla Yacatis Xuper Joyful Suvi Laaksonen TSAU         HYL  
  64 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen RFF         HYL  
  65 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU         HYL  
  66 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Essi Joronen TASSU         HYL  
  67 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         HYL  
  69 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors LAW         HYL  
  71 espves Iippa Papa Sam's Winona Whirlwind Emma Velling ATT         HYL  

Maksi 3, kello 11:40, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 41, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 91 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg TSAU 30,77 5,43 -12,23 0 -12,23  
2 76 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 31,04 5,38 -11,96 0 -11,96  
3 95 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 32,04 5,21 -10,96 0 -10,96  
4 105 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU 32,51 5,14 -10,49 0 -10,49  
5 90 borcol Olavi Sauropod Anette Lindell TASSU 33 5,06 -10,00 0 -10,00  
6 99 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT 40 4,18 -3,00 0 -3,00  
7 107 borcol Grace Downforce Grace Sonja Paavola TSAU 31,14 5,36 -11,86 5 5  
8 84 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TSAU 34,32 4,87 -8,68 5 5  
9 89 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 35,18 4,75 -7,82 5 5  
10 106 auskel Lahja Spinifex Lahja Tapio Mäntysalo ATT 38,17 4,38 -4,83 5 5  
11 92 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU 39,94 4,18 -3,06 5 5  
12 97 auskel Neo Nallikallion Mä Olen Niin Pop Tapio Mäntysalo ATT 40,83 4,09 -2,17 5 5  
13 113 auspai Who Blue-Beacon Beyla Of Misty Dawn Laura Lehtismäki ATT 41,15 4,06 -1,85 5 5  
14 109 pirset Nilsson Original Quiet Nights Marika Tiittanen TSAU 41,16 4,06 -1,84 5 5  
15 111 borcol Live Valmis Live Jasmina Mero ATT 39,18 4,26 -3,82 10 10  
16 86 borcol Ritva Strömsfors Ritva Merja Hakala TASSU 41,22 4,05 -1,78 10 10  
17 101 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT 34,90 4,78 -8,10 20 20  
  88 belpam Gia Flammeus Magic Magia Maria Sori TSAU         HYL  
  72 borcol Teema Tending Quantum Maria Savonen TASSU         HYL  
  73 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen SISU         HYL  
  74 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT         HYL  
  77 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  78 borcol Iisi Piggyland's Icewein Taija Salokannel TSAU         HYL  
  79 parcol Kiki Ovenslope Beauty And The Beast Martta Riihimäki ATT         HYL  
  80 novnou Ippu Redadict Bluffing Into Blind Helena Virtanen ATT         HYL  
  81 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  82 auskel Hupi Nallikallion Kaitse O Viksu Tiina Jaakkola SWAT         HYL  
  83 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen LAW         HYL  
  85 borcol Chhaina Päkäpaimenen Korkojen Kera Bea Snellman ATT         HYL  
  87 auspai Dex Black Zone's Crown Imperial Bror Svarfvar ATT         HYL  
  93 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  94 rhokoi Iiro Inyeti's Ibubesi Oili Stenroos 11004841         HYL  
  96 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL  
  98 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT         HYL  
  100 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄHMIS         HYL  
  102 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  103 pyrpal Iitu Eglogue De L\'oree Des Sapins Petteri Nurmi ATT         HYL  
  104 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  108 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         HYL  
  110 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  112 lagrom Roki Nuxo Troy Minna Hietanen ATT         HYL  
  75 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT         POIS