Kilpailu 19.8.2017 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 14:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 30, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU 39,04 4,33 -5,96 0 -5,96  
2 16 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Hanna Sori TSAU 39,97 4,23 -5,03 0 -5,03  
3 1 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh LAW 40,83 4,14 -4,17 0 -4,17  
4 18 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 41,08 4,11 -3,92 0 -3,92  
5 25 ceskyt Voltti Sötnosar's Fantom Jarno Järvinen MYNSK 42,99 3,93 -2,01 0 -2,01  
6 6 ceskyt Loiste Findafriend Adorable Abbe Jarno Järvinen MYNSK 44,21 3,82 -0,79 0 -0,79  
7 17 lägpys Pippa Mystarz Flyer To Jaxonville Siiri Toivonen TASSU 48,79 3,46 3,79 0 3,79  
8 26 parson Vesper Scream Cracker's Daily-Dose-Of-Joy Mikael Mildh LAW 37,67 4,49 -7,33 5 5  
9 14 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 38,21 4,42 -6,79 5 5  
10 28 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU 38,56 4,38 -6,44 5 5  
11 32 lanhee Poca Coppercoat's Pocahontas Heel Rita Larjava ATT 44,42 3,81 -0,58 5 5  
12 29 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen SISU 42,38 3,99 -2,62 10 10  
13 21 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 52,78 3,20 7,78 5 12,78  
  2 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU         HYL  
  3 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel Asko Nissinen ATT         HYL  
  4 shelam Tiuhti Mei Dan Mörk Björk Maria Savonen TASSU         HYL  
  5 kääpin Manu Magnum Petra Malin ATT         HYL  
  7 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU         HYL  
  8 schipp Bami Pikkuhäjyn Biparminttu Pilvi Ekman ATT         HYL  
  11 parson Paavo Speedpump Betacrisis Henna Nikkanen ATT         HYL  
  13 jackru Messi Tikkatassun Oiva Onnenpoika Arja Heinonen ATT         HYL  
  19 kesvil Iina Goldfire's Laika Erika Ventelä TSAU         HYL  
  23 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU         HYL  
  24 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU         HYL  
  27 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         HYL  
  30 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Merilä TSAU         HYL  
  31 schipp Niki Bilgepump's Geisha Emma Ojala ATT         HYL  
  33 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU         HYL  
  35 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT         HYL  
  36 schipp Mey Pikkuhäjyn Lumene Pilvi Ekman ATT         HYL  
  10 parson Bruce Batman Ida Tallqvist SWAT         POIS  
  15 shelam Rela Kiljuiita Jenna Kantola LAW         POIS  
  20 cavspa Ruttu Giggling Flaming Joy Birgitta Virsiheimo TSAU         POIS  
  34 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI         POIS  

Medi 3, kello 14:55, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 26, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 65 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU 42,13 4,01 -2,87 0 -2,87  
2 37 schape Hilda Puuparran Viola Kati Mäkelä TSAU 47,19 3,58 2,19 0 2,19  
3 70 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT 41,44 4,08 -3,56 5 5  
4 49 parson Nipa Ratkiller Funky Mikael Mildh LAW 42,20 4,01 -2,80 5 5  
5 46 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU 43,22 3,91 -1,78 5 5  
6 54 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU 45,22 3,74 0,22 5 5,22  
7 52 koohon Nemo Of Aura Mar-lee Emiel Charisma Harry Ekman TSAU 47,04 3,59 2,04 5 7,04  
8 39 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Marjo Korander-Taavitsainen SISU 42,22 4,00 -2,78 15 15  
9 66 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Essi Joronen TASSU 50,32 3,36 5,32 10 15,32  
10 40 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT 55,72 3,03 10,72 5 15,72  
11 44 auskel Toka Royal Coctail Arctic Frozen Sand Tiina Selenius TSAU 51,31 3,29 6,31 10 16,31  
12 48 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU 54,87 3,08 9,87 10 19,87  
  38 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT         HYL  
  41 auskel Maus Kelmi Kipenäinen Taina Westerholm LAW         HYL  
  45 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  50 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT         HYL  
  51 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola LAW         HYL  
  53 auskel zalama Royal Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  55 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT         HYL  
  56 schape Koppalainen Puuparran Saara Anna-Mari Nurmi TSAU         HYL  
  57 schape Heta Puuparran Vuokko Janne Marjanen MYNSK         HYL  
  59 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU         HYL  
  60 pyrpap Cromi Drole D'oiseau T'amie Adroite Julianne Kemppainen RÄHMIS         HYL  
  62 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  
  68 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT         HYL  
  69 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors LAW         HYL  
  42 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         POIS  
  43 kesvil Echo Woolly Bohemia's Jar Jar Binks Sofia Knuts TSAU         POIS  
  58 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW         POIS  
  67 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         POIS  

Maksi 3, kello 12:45, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 34, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 76 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 34,33 4,92 -10,67 0 -10,67  
2 92 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU 48,88 3,46 3,88 0 3,88  
3 91 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg TSAU 34,51 4,90 -10,49 5 5  
4 83 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen LAW 38,39 4,40 -6,61 5 5  
5 88 belpam Gia Flammeus Magic Magia Maria Sori TSAU 41,15 4,11 -3,85 10 10  
6 101 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT 41,62 4,06 -3,38 15 15  
7 77 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 45,10 3,75 0,10 20 20,10  
  74 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT         HYL  
  78 borcol Iisi Piggyland's Icewein Taija Salokannel TSAU         HYL  
  79 parcol Kiki Ovenslope Beauty And The Beast Martta Riihimäki ATT         HYL  
  80 novnou Ippu Redadict Bluffing Into Blind Helena Virtanen ATT         HYL  
  82 auskel Hupi Nallikallion Kaitse O Viksu Tiina Jaakkola SWAT         HYL  
  84 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TSAU         HYL  
  85 borcol Chhaina Päkäpaimenen Korkojen Kera Bea Snellman ATT         HYL  
  86 borcol Ritva Strömsfors Ritva Merja Hakala TASSU         HYL  
  87 auspai Dex Black Zone's Crown Imperial Bror Svarfvar ATT         HYL  
  89 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  90 borcol Olavi Sauropod Anette Lindell TASSU         HYL  
  93 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  95 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  96 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL  
  97 auskel Neo Nallikallion Mä Olen Niin Pop Tapio Mäntysalo ATT         HYL  
  98 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT         HYL  
  99 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  100 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄHMIS         HYL  
  102 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  103 pyrpal Iitu Eglogue De L\'oree Des Sapins Petteri Nurmi ATT         HYL  
  105 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  106 auskel Lahja Spinifex Lahja Tapio Mäntysalo ATT         HYL  
  107 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko WECA         HYL  
  109 pirset Nilsson Original Quiet Nights Marika Tiittanen TSAU         HYL  
  111 borcol Live Valmis Live Jasmina Mero ATT         HYL  
  112 lagrom Roki Nuxo Troy Minna Hietanen ATT         HYL  
  113 auspai Who Blue-Beacon Beyla Of Misty Dawn Laura Lehtismäki ATT         HYL  
  72 borcol Teema Tending Quantum Maria Savonen TASSU         POIS  
  75 labnou Maisa Maisa Ida Tallqvist SWAT         POIS  
  81 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         POIS  
  104 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         POIS  
  108 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         POIS  
  110 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         POIS