Kilpailu 19.8.2017 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 10:10, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 26, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 102 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 32,73 5,32 -15,27 0 -15,27  
2 110 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU 36,30 4,79 -11,70 0 -11,70  
3 78 borcol Iisi Piggyland's Icewein Taija Salokannel TSAU 39,53 4,40 -8,47 0 -8,47  
4 80 novnou Ippu Redadict Bluffing Into Blind Helena Virtanen ATT 41,95 4,15 -6,05 0 -6,05  
5 76 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 37,37 4,66 -10,63 5 5  
6 77 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 42,79 4,07 -5,21 5 5  
7 100 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄHMIS 41,57 4,19 -6,43 10 10  
  79 parcol Kiki Ovenslope Beauty And The Beast Martta Riihimäki ATT         HYL  
  81 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  92 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU         HYL  
  93 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  94 rhokoi Iiro Inyeti's Ibubesi Oili Stenroos 11004841         HYL  
  95 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  96 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL  
  97 auskel Neo Nallikallion Mä Olen Niin Pop Tapio Mäntysalo ATT         HYL  
  98 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT         HYL  
  99 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  101 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT         HYL  
  103 pyrpal Iitu Eglogue De L\'oree Des Sapins Petteri Nurmi ATT         HYL  
  104 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  105 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  107 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko WECA         HYL  
  108 borcol Kharon Oakmeadow Spellcaster Eve Taipale TSAU         HYL  
  109 pirset Nilsson Original Quiet Nights Marika Tiittanen TSAU         HYL  
  111 borcol Live Valmis Live Jasmina Mero ATT         HYL  
  113 auspai Who Blue-Beacon Beyla Of Misty Dawn Laura Lehtismäki ATT         HYL  

Mini 3, kello 11:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 13, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 34 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI 39,65 4,39 -8,35 0 -8,35  
2 6 ceskyt Loiste Findafriend Adorable Abbe Jarno Järvinen MYNSK 41,64 4,18 -6,36 0 -6,36  
3 21 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 46,57 3,74 -1,43 0 -1,43  
4 29 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen SISU 41,34 4,21 -6,66 5 5  
5 12 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander-Taavitsainen SISU 41,26 4,22 -6,74 10 10  
6 20 cavspa Ruttu Giggling Flaming Joy Birgitta Virsiheimo TSAU 74 2,35 26,00 5 31,00  
  19 kesvil Iina Goldfire's Laika Erika Ventelä TSAU         HYL  
  22 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU         HYL  
  23 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU         HYL  
  24 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU         HYL  
  27 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         HYL  
  28 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  30 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Merilä TSAU         HYL  

Medi 3, kello 11:50, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 16, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 auskel zalama Royal Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU 40,31 4,32 -7,69 5 5  
2 69 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors LAW 37,31 4,66 -10,69 10 10  
3 66 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Essi Joronen TASSU 43,98 3,96 -4,02 10 10  
4 63 tarupi Nilla Yacatis Xuper Joyful Suvi Laaksonen TSAU 55,71 3,12 7,71 10 17,71  
  54 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU         HYL  
  55 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT         HYL  
  56 schape Koppalainen Puuparran Saara Anna-Mari Nurmi TSAU         HYL  
  57 schape Heta Puuparran Vuokko Janne Marjanen MYNSK         HYL  
  58 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW         HYL  
  60 pyrpap Cromi Drole D'oiseau T'amie Adroite Julianne Kemppainen RÄHMIS         HYL  
  61 kromfo Ida Demians Hazara Elina Kukkonen BAT         HYL  
  62 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  
  64 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen RFF         HYL  
  68 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT         HYL  
  70 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT         HYL  
  71 espves Iippa Papa Sam's Winona Whirlwind Emma Velling ATT         HYL  
  39 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Marjo Korander-Taavitsainen SISU         POIS