Kilpailu 10.6.2017 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 10:30, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 13, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 39,45 4,41 -8,55 0 -8,55  
2 15 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu HAU 41,04 4,24 -6,96 0 -6,96  
3 11 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Kortelainen LÄGI 45,94 3,79 -2,06 0 -2,06  
4 4 kääsna Minttu Raven's Tot Feel At Home Matilda Salo TAMMI 52,86 3,29 4,86 5 9,86  
  1 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Janita Leinonen LAW         HYL  
  2 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  9 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU         HYL  
  10 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU         HYL  
  12 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari PIRKU         HYL  
  13 kesvil Iina Goldfire's Laika Erika Ventelä TSAU         HYL  
  14 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  
  17 shelam Kessu Taimitarhan Keisari Eetu Rajala TSAU         HYL  
  18 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT         HYL  

Medi 3, kello 11:20, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 21, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 espves Haba Concurrido Habladuria Sanna Laine RÄ-KÄ 45,48 3,83 -2,52 0 -2,52 SERT-A
2 34 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi HAU 36,98 4,70 -11,02 5 5  
3 24 espves ALI Bonachón Morouga Anja Alanen RAUMA 39,06 4,45 -8,94 5 5  
4 42 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO 40,39 4,31 -7,61 5 5  
5 30 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU 40,75 4,27 -7,25 10 10  
6 43 shelam Leevi Black Classiel's Seville Katariina Kuiro TAMSK 41,13 4,23 -6,87 10 10  
7 29 shelam Muru Shandy's First Kiss Marjo Alander WECA 42,66 4,08 -5,34 10 10  
8 35 koohon Rex Tuulikaislan Gilderoy Zapphire Anitta Kerminen WECA 43,38 4,01 -4,62 10 10  
9 22 pyrpap Käki Berger D'arbazile Saut De Drôle Coucou Nina Leminen TAMSK 41,81 4,16 -6,19 15 15  
  19 espves Letti Concurrido Karateca Milja Haapamäki TAMSK         HYL  
  20 espves Sulo Caraydan Rockii Tiina Väli-Mattila RAUMA         HYL  
  21 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW         HYL  
  23 auskel zalama Royal Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  25 espves Pinni Concurrido Cadencia Noora Haapamäki TAMSK         HYL  
  32 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  33 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT         HYL  
  36 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK         HYL  
  37 mudi Raivo Take One Jhonny Boy Marjut Pulli LAU         HYL  
  38 shelam Pilke Littleshet's Star Of Magic Melody Marja-Leena Järvenpää TSAU         HYL  
  39 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen RFF         HYL  
  41 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT         HYL  

Maksi 3, kello 10:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 14, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 56 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS 39,14 4,45 -8,86 0 -8,86 SERT-A
2 57 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU 46,71 3,72 -1,29 15 15  
  44 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  45 sakpai Fifi Nexocan Galdr Helena Heino RAUMA         HYL  
  46 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  47 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  48 borcol Chhaina Päkäpaimenen Korkojen Kera Bea Snellman ATT         HYL  
  53 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TSAU         HYL  
  55 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK         HYL  
  58 belpam Gia Flammeus Magic Magia Maria Sori TSAU         HYL  
  59 auskel Oho Dinaisa Star In The Dark Johanna Anttila RAGIT         HYL  
  60 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  61 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen LAW         HYL  
  62 sakpai Pink Nexocan Fuxia Helena Heino RAUMA         HYL  
  52 auspai Stella Coppercreek's Prairie Wind Sanni Murto TSAU         POIS