Kilpailu 7.5.2017 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 12:15, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 2, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 112 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 104 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen-Harjunpää KIRSUT 50,62 3,33 -5,38 0 -5,38 LUVA
2 101 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA 43,13 3,91 -12,87 5 5  

Medi 1, kello 12:15, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 1, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 112 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 108 espves Papu Caraydan Silat Sanna Kunnasvirta TSAU 36,53 4,61 -19,47 5 5  

Maksi 1, kello 12:15, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 10, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 112 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 112 auskel Neo Nallikallion Mä Olen Niin Pop Tapio Mäntysalo ATT 37,86 4,45 -18,14 0 -18,14 SERT
2 120 auspai Rondo Landzett Corleone Merja Suutari TSAU 41,01 4,11 -14,99 0 -14,99 SERT
3 113 x-rotu Onni Onni Susanna Hannula RÄ-KÄ 44,14 3,82 -11,86 0 -11,86 LUVA
4 124 borcol Venko Peatdigger Chloe Tiina Muros TSAU 43,12 3,91 -12,88 20 20  
  110 labnou Onni Eliel Mervi Koskela RÄ-KÄ         HYL  
  111 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  114 x-rotu Ossi Ossi Piia Virtanen ATT         HYL  
  115 kksaks Demo Taavi-Tuulin Amadeus Merja Valta ATT         HYL  
  117 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  122 borcol Oiva Easypower's Abu Maija Rannikko TSAU         HYL  

Mini 2, kello 13:45, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 6, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 205 boster Pepe East Bostons Benedictus Saana Harjula RFF 43,88 3,85 -7,12 5 5  
2 201 schipp MAISA Maisa Anne Lankiniemi KISA 54,40 3,11 3,40 5 8,40  
3 203 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT 44,37 3,81 -6,63 15 15  
4 202 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 80,00 2,11 29,00 0 29,00  
  200 lanhee Kaapo Jarabindan Myrsky Kaapo Heini Mäkelä ÄETSÄ         HYL  
  206 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU         HYL  

Medi 2, kello 13:45, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 9, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 208 pumi Näpsä Kápolnási-Csutorás Nudli Tiina Mälkki PAHA 45,49 3,71 -5,51 0 -5,51 SERT
2 210 pumi Faina Noisy Dog's Faina Susanne Backman-Mendelin TAMMI 46,29 3,65 -4,71 0 -4,71 LUVA
3 209 espves Hoppu Ygeia Designed By Zorrazos Eija Virtanen ATT 45,26 3,73 -5,74 5 5  
4 213 parson Sky Finding Nemo's Skyfall Mervi Juntunen TSAU 51,44 3,29 0,44 15 15,44  
  211 shelam Tomo Karhuveljen Anda Tiina Linna LÄGI         HYL  
  212 isllam Jomi Sunnusteins Íslandsljómi Tanja Kääriäinen TSAU         HYL  
  214 shelam Amigo Amigo Katja Taskinen SWAT         HYL  
  215 schape Bosse Puuparran Valtteri Pirjo Kupiainen ATT         HYL  
  216 schape Pilke Lumikuono Pamplona Jamona Sanni Ahanen KISA         HYL  

Maksi 2, kello 13:45, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 12, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 227 borcol Kip Qma Kipinä Heli Räsänen RAUMA 36,90 4,58 -14,10 0 -14,10 SERT
2 119 auskel Tykki Royal Coctail Jääkuningatar Jekku Marika Ruohonen TSAU 49,47 3,42 -1,53 0 -1,53 LUVA
3 217 x-rotu Jeri Jeri Saija Kirjavainen TASSU 38,10 4,44 -12,90 5 5  
4 223 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI 42,46 3,98 -8,54 5 5  
5 230 borcol Onni Finish Luck Casey Coughlin (USA) 43,09 3,92 -7,91 5 5  
  219 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Emma-Lina Eriksson TSAU         HYL  
  221 lyhcol Pekko Dandinas Smooth Motion Mari Välikangas TSAU         HYL  
  222 mudi Ere Nyirségfia Fickó Virva Nousiainen-Hiiri RIMA         HYL  
  224 holpal Katti Azuricoyotes Chimarvamidium Aino Ihamäki TAMSK         HYL  
  225 lagrom Edi Rozebottel's Teddy Boy Tuula Kotiranta HARJA         HYL  
  226 borcol Razzle Hob Nob Sweet On You Daly Bronagh (USA)         HYL  
  228 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT         HYL