Kilpailu 7.5.2017 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:45, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 4, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 104 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen-Harjunpää KIRSUT 45,42 3,17 -2,58 5 5  
2 101 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA 42,76 3,37 -5,24 10 10  
  100 engkte Maddy Stonemeadow's Going Slightly Mad Kaisa Karanko TSAU         HYL  
  102 gribru Latte Latte Nina Aalto TSAU         HYL  

Medi 1, kello 10:45, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 3, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 109 lagrom Ceri Yestas Scilla Monica Smeds TAMMI 50,35 2,86 2,35 5 7,35  
2 108 espves Papu Caraydan Silat Sanna Kunnasvirta TSAU 40,14 3,59 -7,86 10 10  
3 107 shelam Baron New Spices Fennel's Force Tiina Korpela LÄGI 51,75 2,78 3,75 10 13,75  
  106 puli Moira Rastamyrskyn Sadepilvi Luna Laajakallio LÄGI         POIS  

Maksi 1, kello 10:45, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 14, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 114 x-rotu Ossi Ossi Piia Virtanen ATT 34,15 4,22 -13,85 0 -13,85 LUVA
2 112 auskel Neo Nallikallion Mä Olen Niin Pop Tapio Mäntysalo ATT 34,38 4,19 -13,62 0 -13,62 LUVA
3 121 parcol Tyyne Memorylane Red Riding Hood Olivia Helin TSAU 38,19 3,77 -9,81 0 -9,81 SERT
4 119 auskel Tykki Royal Coctail Jääkuningatar Jekku Marika Ruohonen TSAU 43,10 3,34 -4,90 0 -4,90 SERT
5 123 auskel Mortti Kelmi Kroisos Minna Haimi-Hakala RFF 36,45 3,95 -11,55 5 5  
  110 labnou Onni Eliel Mervi Koskela RÄ-KÄ         HYL  
  111 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  113 x-rotu Onni Onni Susanna Hannula RÄ-KÄ         HYL  
  117 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  118 espves Rode Ran-plan Fankyballad Sari-Anna Pekuri RÄ-KÄ         HYL  
  120 auspai Rondo Landzett Corleone Merja Suutari TSAU         HYL  
  122 borcol Oiva Easypower's Abu Maija Rannikko TSAU         HYL  
  124 borcol Venko Peatdigger Chloe Tiina Muros TSAU         HYL  
  125 belpag Vmos Eloisa Versio Heidi Jaakkola SBPKY         HYL  

Mini 2, kello 15:30, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 6, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 205 boster Pepe East Bostons Benedictus Saana Harjula RFF 43,34 3,83 -6,66 0 -6,66 SERT
2 204 lanhee Usko Lindkullas Elmer Tommi Kauko TSAU 48,43 3,43 -1,57 5 5  
3 200 lanhee Kaapo Jarabindan Myrsky Kaapo Heini Mäkelä ÄETSÄ 54,12 3,07 4,12 10 14,12  
  202 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI         HYL  
  203 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT         HYL  
  206 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU         HYL  

Medi 2, kello 15:30, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 4, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 207 auskel Toka Royal Coctail Arctic Frozen Sand Tiina Selenius TSAU 45,93 3,61 -4,07 0 -4,07 LUVA
  212 isllam Jomi Sunnusteins Íslandsljómi Tanja Kääriäinen TSAU         HYL  
  214 shelam Amigo Amigo Katja Taskinen SWAT         HYL  
  215 schape Bosse Puuparran Valtteri Pirjo Kupiainen ATT         HYL  
  208 pumi Näpsä Kápolnási-Csutorás Nudli Tiina Mälkki PAHA         POIS  

Maksi 2, kello 15:30, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 12, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 224 holpal Katti Azuricoyotes Chimarvamidium Aino Ihamäki TAMSK 37,76 4,40 -12,24 0 -12,24 LUVA
2 223 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI 42,69 3,89 -7,31 5 5  
3 225 lagrom Edi Rozebottel's Teddy Boy Tuula Kotiranta HARJA 62,07 2,67 12,07 0 12,07  
4 220 samoje Aku Frostbite's Piña Colada Boy Maria Eerola SAMY 66,32 2,50 16,32 5 21,32  
  217 x-rotu Jeri Jeri Saija Kirjavainen TASSU         HYL  
  218 pitcol Ava Maple Yard Jealous Sky Nina Karhunen HI-HA         HYL  
  219 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Emma-Lina Eriksson TSAU         HYL  
  226 borcol Razzle Hob Nob Sweet On You Daly Bronagh (USA)         HYL  
  228 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT         HYL  
  229 lagrom Gio Tulan Vengo Con Gioia Ida Vuorinen ATT         HYL  
  230 borcol Onni Finish Luck Casey Coughlin (USA)         HYL  
  231 x-rotu Manja Manja Kristiina Vuori TSAU         HYL  
  227 borcol Kip Qma Kipinä Heli Räsänen RAUMA         POIS