Kilpailu 7.5.2017 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:00, tuomari Jari Tienhaara, koirakoita 4, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 114 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 103 norfte Klaus Hooligan Hurmuri Kirsi Rastas TSAU 69,40 2,59 12,40 15 27,40  
  101 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA         HYL  
  102 gribru Latte Latte Nina Aalto TSAU         HYL  
  104 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen-Harjunpää KIRSUT         HYL  

Medi 1, kello 10:00, tuomari Jari Tienhaara, koirakoita 2, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 114 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  105 lagrom Tessa Stoltas Presidentessa Tarja Monica Smeds TAMMI         HYL  
  107 shelam Baron New Spices Fennel's Force Tiina Korpela LÄGI         HYL  

Maksi 1, kello 10:00, tuomari Jari Tienhaara, koirakoita 10, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 114 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 121 parcol Tyyne Memorylane Red Riding Hood Olivia Helin TSAU 45,14 3,99 -11,86 5 5  
2 112 auskel Neo Nallikallion Mä Olen Niin Pop Tapio Mäntysalo ATT 49,70 3,62 -7,30 15 15  
3 120 auspai Rondo Landzett Corleone Merja Suutari TSAU 51,19 3,52 -5,81 15 15  
  117 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  118 espves Rode Ran-plan Fankyballad Sari-Anna Pekuri RÄ-KÄ         HYL  
  119 auskel Tykki Royal Coctail Jääkuningatar Jekku Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  122 borcol Oiva Easypower's Abu Maija Rannikko TSAU         HYL  
  123 auskel Mortti Kelmi Kroisos Minna Haimi-Hakala RFF         HYL  
  124 borcol Venko Peatdigger Chloe Tiina Muros TSAU         HYL  
  125 belpag Vmos Eloisa Versio Heidi Jaakkola SBPKY         HYL  

Mini 2, kello 14:40, tuomari Jari Tienhaara, koirakoita 6, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 204 lanhee Usko Lindkullas Elmer Tommi Kauko TSAU 57,54 3,06 3,54 10 13,54  
  200 lanhee Kaapo Jarabindan Myrsky Kaapo Heini Mäkelä ÄETSÄ         HYL  
  202 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI         HYL  
  203 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT         HYL  
  205 boster Pepe East Bostons Benedictus Saana Harjula RFF         HYL  
  206 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU         HYL  

Medi 2, kello 14:40, tuomari Jari Tienhaara, koirakoita 6, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  207 auskel Toka Royal Coctail Arctic Frozen Sand Tiina Selenius TSAU         HYL  
  212 isllam Jomi Sunnusteins Íslandsljómi Tanja Kääriäinen TSAU         HYL  
  213 parson Sky Finding Nemo's Skyfall Mervi Juntunen TSAU         HYL  
  214 shelam Amigo Amigo Katja Taskinen SWAT         HYL  
  215 schape Bosse Puuparran Valtteri Pirjo Kupiainen ATT         HYL  
  216 schape Pilke Lumikuono Pamplona Jamona Sanni Ahanen KISA         HYL  
  208 pumi Näpsä Kápolnási-Csutorás Nudli Tiina Mälkki PAHA         POIS  
  211 shelam Tomo Karhuveljen Anda Tiina Linna LÄGI         POIS  

Maksi 2, kello 14:40, tuomari Jari Tienhaara, koirakoita 13, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 228 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT 48,64 3,62 -5,36 0 -5,36 LUVA
2 218 pitcol Ava Maple Yard Jealous Sky Nina Karhunen HI-HA 43,58 4,04 -10,42 15 15  
  217 x-rotu Jeri Jeri Saija Kirjavainen TASSU         HYL  
  219 borcol Darwin Oakmeadow Storm Warning Emma-Lina Eriksson TSAU         HYL  
  220 samoje Aku Frostbite's Piña Colada Boy Maria Eerola SAMY         HYL  
  222 mudi Ere Nyirségfia Fickó Virva Nousiainen-Hiiri RIMA         HYL  
  223 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  224 holpal Katti Azuricoyotes Chimarvamidium Aino Ihamäki TAMSK         HYL  
  225 lagrom Edi Rozebottel's Teddy Boy Tuula Kotiranta HARJA         HYL  
  226 borcol Razzle Hob Nob Sweet On You Daly Bronagh (USA)         HYL  
  229 lagrom Gio Tulan Vengo Con Gioia Ida Vuorinen ATT         HYL  
  230 borcol Onni Finish Luck Casey Coughlin (USA)         HYL  
  231 x-rotu Manja Manja Kristiina Vuori TSAU         HYL  
  227 borcol Kip Qma Kipinä Heli Räsänen RAUMA         POIS