Kilpailu 6.5.2017 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 15:30, tuomari Jari Tienhaara, koirakoita 28, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 330 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU 43,58 4,15 -5,42 0 -5,42  
2 329 cocspa Aisha Rizi-Bizi B-Aisa Kristina Henriksson TAMMI 50,23 3,60 1,23 0 1,23  
3 323 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 53,30 3,40 4,30 0 4,30  
4 324 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Minna Koskinen TSAU 50,78 3,56 1,78 5 6,78  
5 301 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU 53,00 3,41 4,00 10 14,00  
6 334 kääsna Minttu Raven's Tot Feel At Home Matilda Salo TAMMI 59,55 3,04 10,55 10 20,55  
  328 espves Ebba Bonachón Ebba Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  
  300 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU         HYL  
  302 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Kortelainen LÄGI         HYL  
  303 lanhee Poca Coppercoat's Pocahontas Heel Rita Larjava ATT         HYL  
  304 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU         HYL  
  306 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FORPK         HYL  
  307 kääpin Ansa Pinserella's Pashmina Elisa Lyyrtö TSAU         HYL  
  308 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  311 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  312 parson Hilde Jackville Mimosa Milja Silvasti TSAU         HYL  
  313 shelam Ralli Mocha Anni Komulainen HU-PU         HYL  
  314 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT         HYL  
  315 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT         HYL  
  316 kääsna DEX Hömpötin Daze'n'dizzy Tiina Puisto RAUMA         HYL  
  318 shelam Aida Safirrubir Winter Pearl Sonja Lehtilä KSKY         HYL  
  319 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  321 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT         HYL  
  322 shelam Särö Tricky Blue's First Tricky Boy Oili Komulainen HU-PU         HYL  
  325 boster Rocky Great Gremlin's Bestman Heidi Vallineva KIRSUT         HYL  
  326 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU         HYL  
  331 papill Sheldon Starstruck Moonpie Chinak Helga Westerlind (SWE)         HYL  
  333 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Merilä TSAU         HYL  
  309 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT         POIS  
  317 papill Tush Tollegend Just Lookin' For Some Monique Plinck (USA)         POIS  
  327 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         POIS  

Medi 3, kello 14:30, tuomari Jari Tienhaara, koirakoita 28, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 354 mudi Skitso Mustantassun April Elsi Pulli ACE 38,82 4,66 -10,18 0 -10,18  
2 337 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU 43,33 4,18 -5,67 5 5  
3 348 pyrpap Sani Calins Nounours Sans Nuages Tiina Mäkinen RIMA 55,46 3,26 6,46 0 6,46  
4 359 kromfo Tapa Alobelin Bianca Hanna Degerman TAMSK 56,77 3,19 7,77 5 12,77  
  339 kesvil Echo Woolly Bohemia's Jar Jar Binks Sofia Knuts TSAU         HYL  
  341 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT         HYL  
  343 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  
  344 cocspa Salli Fieldlan Eager Heikki Järvinen HAU         HYL  
  345 borcol Jura Chinagirl Janita Leinonen LAW         HYL  
  346 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT         HYL  
  347 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  349 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT         HYL  
  350 shelam Pipsa Sopuriinan Riemu Aila Rajaheimo KKK         HYL  
  351 espves ALI Bonachón Morouga Anja Alanen RAUMA         HYL  
  352 lagrom Jade Tulan Amorosa All'alba Malin Keto-Tokoi ATT         HYL  
  353 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi HAU         HYL  
  355 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava TAMSK         HYL  
  357 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO         HYL  
  358 kesvil Tico Bakito's Dark Diamond Maarit Ala-Mettälä TSAU         HYL  
  361 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK         HYL  
  362 shelam Lilli Astraia Ronja Hyrkkänen TSAU         HYL  
  363 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW         HYL  
  364 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  365 schape Heta Puuparran Vuokko Janne Marjanen MYNSK         HYL  
  367 auskel zalama Royal Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  368 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         HYL  
  370 mudi Raivo Take One Jhonny Boy Marjut Pulli ACE         HYL  
  371 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT         HYL  
  340 kääsna Bruno Juliuksen Bruno Moa Thors TAMMI         POIS  
  366 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen RFF         POIS  

Maksi 3, kello 13:25, tuomari Jari Tienhaara, koirakoita 30, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 403 borcol HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB 40,40 4,48 -8,60 0 -8,60  
2 401 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU 41,58 4,35 -7,42 0 -7,42  
3 391 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT 44,54 4,06 -4,46 0 -4,46  
4 415 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU 50,80 3,56 1,80 5 6,80  
5 374 lyhcol Hertta Clingstone's Me Myself And I Anni Pohjola ACTIV 55,95 3,23 6,95 5 11,95  
  372 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  373 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  375 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT         HYL  
  376 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         HYL  
  377 borcol Olavi Sauropod Tuomas Oksanen TASSU         HYL  
  378 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HSKH         HYL  
  379 hovawa Mila Hofmacher Milan Laura Pohjola ACTIV         HYL  
  382 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  383 dalmat Kelmi Lanacos Audi Quattro Marika Salminen ATT         HYL  
  384 borcol Rhea Tending Gifted Juha Orenius CITYB         HYL  
  385 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa KKK         HYL  
  388 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  390 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen LAW         HYL  
  392 auskel Frida Cefeus Ztrålande Frida Ii Tiina Kontto TSAU         HYL  
  393 belpat Hätä No-How Zany Girl Heikki Järvinen HAU         HYL  
  394 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  395 belpat Kauko Flammeus U Should Know Me Iida Rinne TSAU         HYL  
  396 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         HYL  
  398 borcol Rin Funway Cuz I Can Henri Havo LAU         HYL  
  400 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  402 borcol Piäni Rohkee Olifant Tending Moxie Elina Rajala WECA         HYL  
  406 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW         HYL  
  410 novnou Ippu Redadict Bluffing Into Blind Helena Virtanen ATT         HYL  
  412 belpat Puuma Akatemian Puuma Anna Orenius CITYB         HYL  
  419 borcol Gaia Tending Kayo Juha Orenius CITYB         HYL  
  387 borcol Flow Somollis Flo-Jo Maria Mäkelä PCTEAM         POIS  
  405 borcol Toby Kerales Toby Rose Savkov (USA)         POIS  
  409 borcol Roc Be Angel Czech Fan Jaakko Suoknuuti LAW         POIS