Kilpailu 6.5.2017 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 16:55, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 31, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 336 parson Vesper Scream Cracker's Daily-Dose-Of-Joy Mikael Mildh LAW 37,00 4,89 -13,00 0 -13,00  
2 310 parson Lupe Scream Cracker's Gt-To-Go Mikael Mildh LAW 38,79 4,67 -11,21 0 -11,21  
3 318 shelam Aida Safirrubir Winter Pearl Sonja Lehtilä KSKY 38,90 4,65 -11,10 0 -11,10  
4 300 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 40,68 4,45 -9,32 0 -9,32  
5 335 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 41,33 4,38 -8,67 0 -8,67  
6 314 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT 42,25 4,28 -7,75 0 -7,75  
7 323 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 47,31 3,83 -2,69 0 -2,69  
8 302 kääpin Reto Rapid Master's Royal Glory Tessa Kortelainen LÄGI 48,27 3,75 -1,73 0 -1,73  
9 322 shelam Särö Tricky Blue's First Tricky Boy Oili Komulainen HU-PU 47,56 3,81 -2,44 5 5  
10 334 kääsna Minttu Raven's Tot Feel At Home Matilda Salo TAMMI 53,98 3,35 3,98 5 8,98  
11 328 espves Ebba Bonachón Ebba Tanja Pitkänen RAUMA 44,50 4,07 -5,50 10 10  
12 331 papill Sheldon Starstruck Moonpie Chinak Helga Westerlind (SWE) 48,50 3,73 -1,50 10 10  
13 316 kääsna DEX Hömpötin Daze'n'dizzy Tiina Puisto RAUMA 59,27 3,05 9,27 5 14,27  
14 320 shelam Lissu Kaunissaaren Lumikki Vesa Pylkkänen TSAU 42,95 4,21 -7,05 15 15  
  301 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         HYL  
  303 lanhee Poca Coppercoat's Pocahontas Heel Rita Larjava ATT         HYL  
  304 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU         HYL  
  305 parson Redi Gwragged Annwn Red Hot Vixen Johanna Sallinen KAT         HYL  
  306 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FORPK         HYL  
  307 kääpin Ansa Pinserella's Pashmina Elisa Lyyrtö TSAU         HYL  
  308 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  315 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT         HYL  
  319 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  321 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT         HYL  
  324 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Minna Koskinen TSAU         HYL  
  325 boster Rocky Great Gremlin's Bestman Heidi Vallineva KIRSUT         HYL  
  326 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU         HYL  
  329 cocspa Aisha Rizi-Bizi B-Aisa Kristina Henriksson TAMMI         HYL  
  330 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU         HYL  
  332 kesvil Iina Goldfire's Laika Erika Ventelä TSAU         HYL Juoksu
  333 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Merilä TSAU         HYL  
  317 papill Tush Tollegend Just Lookin' For Some Monique Plinck (USA)         POIS  
  327 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen TSAU         POIS  

Medi 3, kello 17:45, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 27, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 363 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW 35,28 5,13 -14,72 0 -14,72  
2 361 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK 36,23 5,00 -13,77 0 -13,77  
3 338 mudi Didi Mustantassun Penelope Elsi Pulli ACE 37,30 4,85 -12,70 0 -12,70  
4 359 kromfo Tapa Alobelin Bianca Hanna Degerman TAMSK 41,73 4,34 -8,27 0 -8,27  
5 362 shelam Lilli Astraia Ronja Hyrkkänen TSAU 41,89 4,32 -8,11 0 -8,11  
6 358 kesvil Tico Bakito's Dark Diamond Maarit Ala-Mettälä TSAU 52,01 3,48 2,01 0 2,01  
7 350 shelam Pipsa Sopuriinan Riemu Aila Rajaheimo KKK 48,13 3,76 -1,87 5 5  
8 365 schape Heta Puuparran Vuokko Janne Marjanen MYNSK 44,58 4,06 -5,42 10 10  
  337 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Janita Leinonen LAW         HYL  
  339 kesvil Echo Woolly Bohemia's Jar Jar Binks Sofia Knuts TSAU         HYL  
  341 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT         HYL  
  342 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT         HYL  
  343 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  
  344 cocspa Salli Fieldlan Eager Sanna Toivola-Järvinen HAU         HYL  
  345 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  352 lagrom Jade Tulan Amorosa All'alba Malin Keto-Tokoi ATT         HYL  
  353 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi HAU         HYL  
  354 mudi Skitso Mustantassun April Elsi Pulli ACE         HYL  
  355 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava TAMSK         HYL  
  356 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT         HYL  
  357 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO         HYL  
  360 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors ATT         HYL  
  364 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  367 auskel zalama Royal Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  369 schape Hilda Puuparran Viola Kati Mäkelä TSAU         HYL  
  370 mudi Raivo Take One Jhonny Boy Marjut Pulli ACE         HYL  
  371 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT         HYL  
  340 kääsna Bruno Juliuksen Bruno Moa Thors TAMMI         POIS  
  366 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen RFF         POIS  

Maksi 3, kello 10:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 39, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 372 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 33,90 5,13 -15,10 0 -15,10  
2 406 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 34,63 5,03 -14,37 0 -14,37  
3 400 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU 36,30 4,79 -12,70 0 -12,70 SERT-A
4 394 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU 36,88 4,72 -12,12 0 -12,12  
5 418 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU 37,04 4,70 -11,96 0 -11,96  
6 373 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 38,12 4,57 -10,88 0 -10,88  
7 399 belpat Roosa Kuunsirpin Under The Stars Maria Keskitalo HARJA 43,80 3,97 -5,20 0 -5,20  
8 379 hovawa Mila Hofmacher Milan Laura Pohjola ACTIV 44,59 3,90 -4,41 0 -4,41  
9 402 borcol Piäni Rohkee Olifant Tending Moxie Elina Rajala WECA 40,24 4,32 -8,76 5 5  
10 411 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT 44,28 3,93 -4,72 5 5  
11 417 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 37,19 4,68 -11,81 10 10  
12 380 borcol Live Valmis Live Jasmina Mero ATT 44,17 3,94 -4,83 10 10  
13 414 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU 45,01 3,87 -3,99 10 10  
14 398 borcol Rin Funway Cuz I Can Henri Havo LAU 45,89 3,79 -3,11 15 15  
  374 lyhcol Hertta Clingstone's Me Myself And I Anni Pohjola ACTIV         HYL  
  375 auskel Armas Redqliff's Guru Undercover Eeva Välilä ATT         HYL  
  376 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         HYL  
  378 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HSKH         HYL  
  381 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU         HYL  
  382 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  383 dalmat Kelmi Lanacos Audi Quattro Marika Salminen ATT         HYL  
  384 borcol Rhea Tending Gifted Juha Orenius CITYB         HYL  
  385 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa KKK         HYL  
  386 labnou Qelmi Qelmi Katja Taskinen SWAT         HYL  
  393 belpat Hätä No-How Zany Girl Heikki Järvinen HAU         HYL  
  396 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         HYL  
  397 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT         HYL  
  401 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  403 borcol HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB         HYL  
  404 borcol Lucky Promillen Dom Perignon Tiia Mäenpää TSAU         HYL  
  407 borcol Olavi Sauropod Anette Lindell TASSU         HYL  
  408 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen TSAU         HYL  
  409 borcol Roc Be Angel Czech Fan Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  410 novnou Ippu Redadict Bluffing Into Blind Helena Virtanen ATT         HYL  
  413 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TSAU         HYL  
  415 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU         HYL  
  416 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  419 borcol Gaia Tending Kayo Juha Orenius CITYB         HYL  
  420 labnou Pommac Pommac Katja Taskinen SWAT         HYL  
  405 borcol Toby Kerales Toby Rose Savkov (USA)         POIS  
  412 belpat Puuma Akatemian Puuma Anna Orenius CITYB         POIS