Kilpailu 15.4.2017 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 12:50, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 35, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 305 shelam Iisi Cimillan Ihan Iisi Teea Mäkelä PIRKU 38,18 4,48 -10,82 0 -10,82  
2 336 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari HI-HA 39,20 4,36 -9,80 0 -9,80 SERT-A, FI-AVA
3 300 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Merilä TSAU 39,96 4,28 -9,04 0 -9,04  
4 312 manter Jinx Rockstyle's Next Level Julia Åivo RFF 41,84 4,09 -7,16 0 -7,16  
5 326 shelam Jay Sweet Cake From Sielos Draugas Marta Miil (EST) 36,29 4,71 -12,71 5 5  
6 342 shelam My Flyland Wildy Vital Keida Raamat (EST) 37,18 4,60 -11,82 5 5  
7 328 phalen Frey Lead-Star's Frey Frerick Maiju Valtonen RAUMA 43,20 3,96 -5,80 5 5  
8 332 jackru Tyyne Pieceof Fruitcake Persikka Mari Lehtimäki RAUMA 45,24 3,78 -3,76 5 5  
9 338 jackru Ralli Multakirsun Taran Toivo Eveliina Mustanoja ÄETSÄ 47,42 3,61 -1,58 5 5  
10 333 kääpin Pitsi A'dreams Black Katinka Henna Pöysti WECA 48,28 3,54 -0,72 5 5  
11 327 käävil Lucy Silberlöwe Arjean Von Pansy Rigmor Jansson ÅBSK 50,99 3,35 1,99 5 6,99  
12 320 cavspa Ruttu Giggling Flaming Joy Birgitta Virsiheimo TSAU 62,32 2,74 13,32 0 13,32  
  303 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU         HYL  
  304 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA         HYL  
  306 parson Hariett Fouruse's Dixie Nightbird Pia Laakso ÅBSK         HYL  
  310 käävil Tami Backseat Driver's Tambest Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  311 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU         HYL  
  313 parson Tellu Stonesound Dancing Queen Mira Povelainen ATT         HYL  
  314 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT         HYL  
  315 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  316 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH         HYL  
  317 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT         HYL  
  318 shelam Pumba Sleepless Hickory Dickory Dock Sofia Stens PAWS         HYL  
  319 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU         HYL  
  321 käävil Mirka Fire Rock Dandelion Liivika Pärg (EST)         HYL  
  322 parson Lumo After Barnakin Enchant Moon Anniina Aho RAUMA         HYL  
  324 käävil Urmas Silver Victori Right By Your Side Kirsi Lindström ÅBSK         HYL  
  330 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU         HYL  
  331 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         HYL  
  334 borter Unca Karimäen Uncammon Anne Järvenpää WECA         HYL  
  337 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU         HYL  
  339 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu HAU         HYL  
  340 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU         HYL  
  341 käävil Ulpu Flash Dancer's Athene Johanna Kulmala ÄETSÄ         HYL  
  344 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  

Medi 3, kello 11:30, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 40, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 368 shelam Lizzi Elbar's Black Joconde Kaisa Tsäro (EST) 36,91 4,63 -12,09 0 -12,09  
2 360 espves ALI Bonachón Morouga Anja Alanen RAUMA 42,53 4,02 -6,47 0 -6,47  
3 385 pyrpap Cromi Drole D'oiseau T'amie Adroite Julianne Kemppainen RÄ-KÄ 43,40 3,94 -5,60 0 -5,60  
4 387 kesvil Echo Woolly Bohemia's Jar Jar Binks Sofia Knuts TSAU 47,29 3,62 -1,71 0 -1,71 SERT-A
5 361 kromfo Ida Demians Hazara Elina Kukkonen TSAU 51,14 3,34 2,14 0 2,14  
6 373 shelam Troy Excellent Choice The Real Deal Elika Lass (EST) 37,16 4,60 -11,84 5 5  
7 382 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK 38,94 4,39 -10,06 5 5  
8 391 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU 41,43 4,13 -7,57 5 5  
9 383 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 41,94 4,08 -7,06 5 5  
10 371 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT 42,66 4,01 -6,34 5 5  
11 367 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU 43,58 3,92 -5,42 5 5  
  345 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA         HYL  
  346 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU         HYL  
  347 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT         HYL  
  348 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  350 pinser Alma Julivon Alma Aurora Samuli Huikuri LEVEK         HYL  
  351 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         HYL  
  352 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         HYL  
  353 brater Gizmo Billowhiz Lascar Stefan Fagerström AGIAX         HYL  
  354 shelam Nasta Esmari Top Trend Ella Matila KISA         HYL  
  356 espves Muru Contentos As White Elegant Ida Auvinen AGRY         HYL  
  357 manter Bibi Dalylove Exclusive Essense Andre Aleksander (EST)         HYL  
  358 shelam Pipsa Sopuriinan Riemu Aila Rajaheimo KKK         HYL  
  359 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  362 cocspa Lilla Windmillwood Karina Kerttu Kalpio KKK         HYL  
  363 schape Koppalainen Puuparran Saara Anna-Mari Nurmi TSAU         HYL  
  365 kromfo Skip Krumme Furche Habanero Eetu Marjanen SKROMFO         HYL  
  366 pumi Elli Scirpasta Ienezö Katja Laine PAHA         HYL  
  370 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI         HYL  
  372 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT         HYL  
  375 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  
  376 shelam Niitti Linnaisten Briljantti Hymy Katja Taskinen SWAT         HYL  
  377 auskel zalama Royal Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  378 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  379 kesvil Kasi Casadoris Casimir Senni Aaltonen KKK         HYL  
  384 kesvil Rosso Celesterling Easy Rider Kati Turunen RIMA         HYL  
  388 parson Aku Erimarin Geronimo Timo Latovehmas FPUKO         HYL  
  389 shelam Trolla Shelteam Sheena Easton Inga-Britt Lindholm ÅBSK         HYL  
  390 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola PIRKU         HYL  
  392 manter Niki Dalylove Incredible Intelligence Andre Aleksander (EST)         HYL  
  374 kromfo Tapa Alobelin Bianca Hanna Degerman TAMSK         POIS  
  386 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW         POIS  

Maksi 3, kello 14:00, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 55, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 449 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 34,82 4,91 -14,18 0 -14,18  
2 419 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT 35,43 4,83 -13,57 0 -13,57  
3 446 borcol Loru Tronic Otardina Soile Niemi TAMSK 38,02 4,50 -10,98 0 -10,98  
4 414 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 40,76 4,20 -8,24 0 -8,24  
5 423 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU 41,50 4,12 -7,50 0 -7,50 SERT-A
6 448 katpai Viivi Lähderinteen Bellina Heli Valtari KKK 43,62 3,92 -5,38 0 -5,38  
7 456 borcol Rhea Tending Gifted Juha Orenius CITYB 32,83 5,21 -16,17 5 5  
8 461 borcol Ettie Fire Rock Eternity Stefi Praakli (EST) 33,19 5,15 -15,81 5 5  
9 405 borcol Roc Be Angel Czech Fan Jaakko Suoknuuti LAW 36,80 4,65 -12,20 5 5  
10 396 borcol Nadi Eyewitness Me Myself N'eye Jenni Leino LAW 37,41 4,57 -11,59 5 5  
11 404 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 38,18 4,48 -10,82 5 5  
12 411 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ 38,56 4,43 -10,44 5 5  
13 394 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK 39,25 4,36 -9,75 5 5  
14 441 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU 39,52 4,33 -9,48 5 5  
15 450 belpat Puuma Akatemian Puuma Anna Orenius CITYB 39,57 4,32 -9,43 5 5  
16 408 borcol Zeta Shadoway's Final Fantasy Johanna Kronqvist K-PKK 42,36 4,04 -6,64 5 5  
17 415 pirset Nilsson Original Quiet Nights Marika Tiittanen TSAU 48,82 3,50 -0,18 5 5  
18 465 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU 36,68 4,66 -12,32 10 10  
19 432 espves Melker La Sirenita's Bruno Ronja Brenner AGIAX 46,97 3,64 -2,03 10 10  
  393 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Anders Stens PAWS         HYL  
  397 mudi Jekku Takkutukan Pikkuhukka Eeva-Stiina Hatakka TSAU         HYL  
  398 suusna Tupu Tintenfass Qingdao Suvi Lamminpää PCTEAM         HYL  
  399 borcol Gaia Tending Kayo Juha Orenius CITYB         HYL  
  400 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  401 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  402 borcol Haru Haru Of Austrian Starlight Veronika Herendy (HUN)         HYL  
  403 borcol Lilla Muussen Peatdigger Bute Senni Huotari VEIKK         HYL  
  406 borcol Jade Never Never Land A' Palinka Raul Siim (EST)         HYL  
  409 borcol Becca Overdo Wind Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  410 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         HYL  
  412 borcol Pam Tammikallion Unico Marja Mustanoja ÄETSÄ         HYL  
  421 borcol Kiri Never Never Land L'tight Turn Ilona Marjakoski TAMSK         HYL  
  424 borcol Olavi Sauropod Tuomas Oksanen TASSU         HYL  
  425 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU         HYL  
  426 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT         HYL  
  428 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  429 borcol Vip Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  430 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  431 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW         HYL  
  433 borcol Pirkko Velociraptor Tuomas Oksanen TASSU         HYL  
  434 borcol Räppi River Riikka Karinen JAU         HYL  
  435 borcol Prio Never Never Land X'maverick Hannaleena Salmi LÄGI         HYL  
  436 belpag Rico-Petteri Gerico-G Dell'alta Via Sari Lähteenmäki KAUKO         HYL  
  437 borcol Piäni Rohkee Olifant Tending Moxie Elina Rajala WECA         HYL  
  439 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Sofia Stens PAWS         HYL  
  442 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TSAU         HYL  
  443 borcol Ysi Tending Native Anders Kronqvist K-PKK         HYL  
  445 borcol Into Ilovispilä Comebye Indie Aino Mutka I-HAH         HYL  
  452 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HSKH         HYL  
  453 borcol Di Little Step's Wendy Kati Immonen SPOK         HYL  
  454 borcol Giga Tingelbergin Jumping Miss Spark Sanna Harjunpää K-PKK         HYL  
  455 borcol Spock Eyewitness Levitator Marko Mäki OCA         HYL  
  458 borcol Time Infinity Light Time Waits For No One Susan Koldenhof (NED)         HYL  
  459 borcol Acxa Story Goes Stay With Me Sandra Gustafsson AGIAX         HYL  
  464 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  413 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         POIS  
  427 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI         POIS  
  460 belpat Norma Willow Creek Qimmig Lauri Setälä ÄETSÄ         POIS