Kilpailu 15.4.2017 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 11:40, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 42, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 326 shelam Jay Sweet Cake From Sielos Draugas Marta Miil (EST) 28,83 5,27 -11,17 0 -11,17  
2 300 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Merilä TSAU 29,41 5,17 -10,59 0 -10,59  
3 336 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari HI-HA 29,72 5,11 -10,28 0 -10,28 SERT-H, FI-Ava-H
4 342 shelam My Flyland Wildy Vital Keida Raamat (EST) 29,78 5,10 -10,22 0 -10,22  
4 344 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 29,78 5,10 -10,22 0 -10,22  
6 321 käävil Mirka Fire Rock Dandelion Liivika Pärg (EST) 30,30 5,02 -9,70 0 -9,70  
7 319 parson Fanny Scotstyles Cha Cha Cha Jenni Hoviseppä TSAU 30,74 4,95 -9,26 0 -9,26  
8 330 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU 31,05 4,89 -8,95 0 -8,95  
9 302 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel Asko Nissinen ATT 31,50 4,82 -8,50 0 -8,50  
10 343 borter Diego Torag's Dazzling Diego Woodmyrr Sini Kaukinen PIRKU 32,28 4,71 -7,72 0 -7,72  
11 325 lägpys Hippi Cimillan Walde Wallanmainio Stiina Pasanen TAMSK 32,62 4,66 -7,38 0 -7,38  
12 322 parson Lumo After Barnakin Enchant Moon Anniina Aho RAUMA 32,68 4,65 -7,32 0 -7,32  
13 308 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 32,91 4,62 -7,09 0 -7,09  
14 332 jackru Tyyne Pieceof Fruitcake Persikka Mari Lehtimäki RAUMA 32,97 4,61 -7,03 0 -7,03  
15 301 shelam Tracey Pm Quality's Wollemi Dan Lindholm ÅBSK 33,40 4,55 -6,60 0 -6,60  
16 309 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 42,80 3,55 2,80 0 2,80  
17 305 shelam Iisi Cimillan Ihan Iisi Teea Mäkelä PIRKU 30,54 4,98 -9,46 5 5  
18 324 käävil Urmas Silver Victori Right By Your Side Kirsi Lindström ÅBSK 44,49 3,42 4,49 5 9,49  
19 338 jackru Ralli Multakirsun Taran Toivo Eveliina Mustanoja ÄETSÄ 38,58 3,94 -1,42 10 10  
20 328 phalen Frey Lead-Star's Frey Frerick Maiju Valtonen RAUMA 39,08 3,89 -0,92 10 10  
21 313 parson Tellu Stonesound Dancing Queen Mira Povelainen ATT 42,03 3,62 2,03 10 12,03  
  303 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU         HYL  
  304 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA         HYL  
  306 parson Hariett Fouruse's Dixie Nightbird Pia Laakso ÅBSK         HYL  
  307 jackru Hese Endell What A Night Pasi Partanen E-HKK         HYL  
  310 käävil Tami Backseat Driver's Tambest Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  311 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU         HYL  
  312 manter Jinx Rockstyle's Next Level Julia Åivo RFF         HYL  
  314 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT         HYL  
  315 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  316 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH         HYL  
  317 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT         HYL  
  318 shelam Pumba Sleepless Hickory Dickory Dock Sofia Stens PAWS         HYL  
  320 cavspa Ruttu Giggling Flaming Joy Birgitta Virsiheimo TSAU         HYL  
  323 kääpin Madde Ice Storm Earthquake Miia Kallio I-HAH         HYL  
  327 käävil Lucy Silberlöwe Arjean Von Pansy Rigmor Jansson ÅBSK         HYL  
  333 kääpin Pitsi A'dreams Black Katinka Henna Pöysti WECA         HYL  
  334 borter Unca Karimäen Uncammon Anne Järvenpää WECA         HYL  
  335 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU         HYL  
  337 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU         HYL  
  340 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU         HYL  
  341 käävil Ulpu Flash Dancer's Athene Johanna Kulmala ÄETSÄ         HYL  

Medi 3, kello 12:40, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 40, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 368 shelam Lizzi Elbar's Black Joconde Kaisa Tsäro (EST) 27,88 5,45 -10,12 0 -10,12 SERT-H
2 392 manter Niki Dalylove Incredible Intelligence Andre Aleksander (EST) 30,08 5,05 -7,92 0 -7,92  
3 372 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT 30,15 5,04 -7,85 0 -7,85  
4 349 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen RFF 31,10 4,89 -6,90 0 -6,90  
5 358 shelam Pipsa Sopuriinan Riemu Aila Rajaheimo KKK 31,49 4,83 -6,51 0 -6,51  
6 383 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 32,73 4,64 -5,27 0 -5,27  
7 357 manter Bibi Dalylove Exclusive Essense Andre Aleksander (EST) 34,02 4,47 -3,98 0 -3,98  
8 345 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA 34,24 4,44 -3,76 0 -3,76  
9 362 cocspa Lilla Windmillwood Karina Kerttu Kalpio KKK 31,89 4,77 -6,11 5 5  
10 379 kesvil Kasi Casadoris Casimir Senni Aaltonen KKK 33,92 4,48 -4,08 5 5  
11 373 shelam Troy Excellent Choice The Real Deal Elika Lass (EST) 34,06 4,46 -3,94 5 5  
12 391 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU 34,74 4,38 -3,26 5 5  
13 353 brater Gizmo Billowhiz Lascar Stefan Fagerström AGIAX 36,66 4,15 -1,34 5 5  
14 361 kromfo Ida Demians Hazara Elina Kukkonen TSAU 47,06 3,23 9,06 10 19,06  
  346 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU         HYL  
  347 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT         HYL  
  348 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  351 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         HYL  
  352 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         HYL  
  354 shelam Nasta Esmari Top Trend Ella Matila KISA         HYL  
  356 espves Muru Contentos As White Elegant Ida Auvinen AGRY         HYL  
  359 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  360 espves ALI Bonachón Morouga Anja Alanen RAUMA         HYL  
  363 schape Koppalainen Puuparran Saara Anna-Mari Nurmi TSAU         HYL  
  364 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT         HYL  
  365 kromfo Skip Krumme Furche Habanero Eetu Marjanen SKROMFO         HYL  
  366 pumi Elli Scirpasta Ienezö Katja Laine PAHA         HYL  
  367 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU         HYL  
  370 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI         HYL  
  375 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  
  376 shelam Niitti Linnaisten Briljantti Hymy Katja Taskinen SWAT         HYL  
  377 auskel zalama Royal Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  378 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  380 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors ATT         HYL  
  382 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK         HYL  
  384 kesvil Rosso Celesterling Easy Rider Kati Turunen RIMA         HYL  
  387 kesvil Echo Woolly Bohemia's Jar Jar Binks Sofia Knuts TSAU         HYL  
  388 parson Aku Erimarin Geronimo Timo Latovehmas FPUKO         HYL  
  389 shelam Trolla Shelteam Sheena Easton Inga-Britt Lindholm ÅBSK         HYL  
  390 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola PIRKU         HYL  
  350 pinser Alma Julivon Alma Aurora Samuli Huikuri LEVEK         POIS  
  374 kromfo Tapa Alobelin Bianca Hanna Degerman TAMSK         POIS  
  381 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         POIS  
  386 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW         POIS  

Maksi 3, kello 15:30, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 63, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 431 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 28,94 5,22 -13,06 0 -13,06  
2 458 borcol Time Infinity Light Time Waits For No One Susan Koldenhof (NED) 29,37 5,14 -12,63 0 -12,63 SERT-H
3 419 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT 29,41 5,13 -12,59 0 -12,59  
4 403 borcol Lilla Muussen Peatdigger Bute Senni Huotari VEIKK 29,47 5,12 -12,53 0 -12,53  
5 453 borcol Di Little Step's Wendy Kati Immonen SPOK 29,59 5,10 -12,41 0 -12,41  
6 449 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 29,66 5,09 -12,34 0 -12,34  
7 462 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 30,17 5,01 -11,83 0 -11,83  
8 433 borcol Pirkko Velociraptor Anette Lindell TASSU 30,57 4,94 -11,43 0 -11,43  
9 450 belpat Puuma Akatemian Puuma Anna Orenius CITYB 30,76 4,91 -11,24 0 -11,24  
10 446 borcol Loru Tronic Otardina Soile Niemi TAMSK 32,09 4,71 -9,91 0 -9,91  
11 440 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU 32,54 4,64 -9,46 0 -9,46  
12 454 borcol Giga Tingelbergin Jumping Miss Spark Sanna Harjunpää K-PKK 32,90 4,59 -9,10 0 -9,10  
13 395 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU 33,19 4,55 -8,81 0 -8,81  
14 408 borcol Zeta Shadoway's Final Fantasy Johanna Kronqvist K-PKK 33,39 4,52 -8,61 0 -8,61  
15 410 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH 35,66 4,23 -6,34 0 -6,34  
16 464 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT 37,12 4,07 -4,88 0 -4,88  
17 415 pirset Nilsson Original Quiet Nights Marika Tiittanen TSAU 40,55 3,72 -1,45 0 -1,45  
18 400 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS 29,06 5,20 -12,94 5 5  
19 465 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU 29,41 5,13 -12,59 5 5  
20 399 borcol Gaia Tending Kayo Juha Orenius CITYB 29,53 5,11 -12,47 5 5  
21 452 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HSKH 30,03 5,03 -11,97 5 5  
22 442 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TSAU 30,46 4,96 -11,54 5 5  
23 405 borcol Roc Be Angel Czech Fan Jaakko Suoknuuti LAW 30,59 4,94 -11,41 5 5  
24 412 borcol Pam Tammikallion Unico Marja Mustanoja ÄETSÄ 32,11 4,70 -9,89 5 5  
25 411 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ 32,48 4,65 -9,52 5 5  
26 407 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU 33,88 4,46 -8,12 5 5  
27 448 katpai Viivi Lähderinteen Bellina Heli Valtari KKK 35,41 4,26 -6,59 5 5  
28 423 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU 36,63 4,12 -5,37 5 5  
29 461 borcol Ettie Fire Rock Eternity Stefi Praakli (EST) 29,09 5,19 -12,91 10 10  
30 425 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU 29,47 5,12 -12,53 10 10  
31 435 borcol Prio Never Never Land X'maverick Hannaleena Salmi LÄGI 29,56 5,11 -12,44 10 10  
32 455 borcol Spock Eyewitness Levitator Marko Mäki OCA 30,35 4,97 -11,65 10 10  
33 414 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 33,06 4,57 -8,94 10 10  
34 406 borcol Jade Never Never Land A' Palinka Raul Siim (EST) 33,43 4,52 -8,57 10 10  
35 404 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 34,89 4,33 -7,11 10 10  
36 393 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Anders Stens PAWS 35,24 4,28 -6,76 10 10  
37 444 borcol Naala Piggyland's Enya Anders Stens PAWS 38,34 3,94 -3,66 10 10  
38 451 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU 41,36 3,65 -0,64 10 10  
39 420 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY 50,48 2,99 8,48 5 13,48  
40 398 suusna Tupu Tintenfass Qingdao Suvi Lamminpää PCTEAM 35,43 4,26 -6,57 15 15  
  394 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK         HYL  
  396 borcol Nadi Eyewitness Me Myself N'eye Jenni Leino LAW         HYL  
  397 mudi Jekku Takkutukan Pikkuhukka Eeva-Stiina Hatakka TSAU         HYL  
  401 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  402 borcol Haru Haru Of Austrian Starlight Veronika Herendy (HUN)         HYL  
  409 borcol Becca Overdo Wind Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  416 borcol Eino Jippon Jenni Inkinen ATT         HYL  
  421 borcol Kiri Never Never Land L'tight Turn Ilona Marjakoski TAMSK         HYL  
  422 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen LAW         HYL  
  426 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT         HYL  
  428 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  429 borcol Vip Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  430 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  432 espves Melker La Sirenita's Bruno Ronja Brenner AGIAX         HYL  
  434 borcol Räppi River Riikka Karinen JAU         HYL  
  436 belpag Rico-Petteri Gerico-G Dell'alta Via Sari Lähteenmäki KAUKO         HYL  
  437 borcol Piäni Rohkee Olifant Tending Moxie Elina Rajala WECA         HYL  
  439 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Sofia Stens PAWS         HYL  
  443 borcol Ysi Tending Native Anders Kronqvist K-PKK         HYL  
  445 borcol Into Ilovispilä Comebye Indie Aino Mutka I-HAH         HYL  
  456 borcol Rhea Tending Gifted Juha Orenius CITYB         HYL  
  459 borcol Acxa Story Goes Stay With Me Sandra Gustafsson AGIAX         HYL  
  463 auskel Frida Cefeus Ztrålande Frida Ii Tiina Kontto TSAU         HYL  
  413 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         POIS  
  427 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI         POIS  
  460 belpat Norma Willow Creek Qimmig Lauri Setälä ÄETSÄ         POIS