Kilpailu 15.4.2017 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 10:10, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 34, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 326 shelam Jay Sweet Cake From Sielos Draugas Marta Miil (EST) 34,95 4,81 -13,05 0 -13,05  
2 342 shelam My Flyland Wildy Vital Keida Raamat (EST) 35,53 4,73 -12,47 0 -12,47  
3 305 shelam Iisi Cimillan Ihan Iisi Teea Mäkelä PIRKU 36,73 4,57 -11,27 0 -11,27  
4 300 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Merilä TSAU 38,38 4,38 -9,62 0 -9,62  
5 328 phalen Frey Lead-Star's Frey Frerick Maiju Valtonen RAUMA 41,61 4,04 -6,39 0 -6,39  
6 340 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU 44,36 3,79 -3,64 0 -3,64  
7 301 shelam Tracey Pm Quality's Wollemi Dan Lindholm ÅBSK 44,42 3,78 -3,58 0 -3,58  
8 324 käävil Urmas Silver Victori Right By Your Side Kirsi Lindström ÅBSK 51,36 3,27 3,36 0 3,36  
9 321 käävil Mirka Fire Rock Dandelion Liivika Pärg (EST) 36,45 4,61 -11,55 5 5  
10 303 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU 38,47 4,37 -9,53 5 5  
11 331 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU 46,80 3,59 -1,20 5 5  
12 304 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA 52,00 3,23 4,00 5 9,00  
13 337 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU 37,21 4,51 -10,79 10 10  
14 341 käävil Ulpu Flash Dancer's Athene Johanna Kulmala ÄETSÄ 40,18 4,18 -7,82 10 10  
15 325 lägpys Hippi Cimillan Walde Wallanmainio Stiina Pasanen TAMSK 41,25 4,07 -6,75 10 10  
16 338 jackru Ralli Multakirsun Taran Toivo Eveliina Mustanoja ÄETSÄ 43,32 3,88 -4,68 10 10  
17 309 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 53,30 3,15 5,30 5 10,30  
18 302 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel Asko Nissinen ATT 41,38 4,06 -6,62 15 15  
19 306 parson Hariett Fouruse's Dixie Nightbird Pia Laakso ÅBSK 42,05 3,99 -5,95 15 15  
  307 jackru Hese Endell What A Night Pasi Partanen E-HKK         HYL  
  308 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK         HYL  
  310 käävil Tami Backseat Driver's Tambest Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  311 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU         HYL  
  312 manter Jinx Rockstyle's Next Level Julia Åivo RFF         HYL  
  322 parson Lumo After Barnakin Enchant Moon Anniina Aho RAUMA         HYL  
  323 kääpin Madde Ice Storm Earthquake Miia Kallio I-HAH         HYL  
  327 käävil Lucy Silberlöwe Arjean Von Pansy Rigmor Jansson ÅBSK         HYL  
  330 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU         HYL  
  333 kääpin Pitsi A'dreams Black Katinka Henna Pöysti WECA         HYL  
  334 borter Unca Karimäen Uncammon Anne Järvenpää WECA         HYL  
  336 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari HI-HA         HYL  
  339 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu HAU         HYL  
  343 borter Diego Torag's Dazzling Diego Woodmyrr Sini Kaukinen PIRKU         HYL  
  344 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  

Medi 3, kello 9:00, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 32, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 386 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW 33,52 5,01 -14,48 0 -14,48  
2 373 shelam Troy Excellent Choice The Real Deal Elika Lass (EST) 33,83 4,97 -14,17 0 -14,17  
3 385 pyrpap Cromi Drole D'oiseau T'amie Adroite Julianne Kemppainen RÄ-KÄ 38,79 4,33 -9,21 0 -9,21 SERT-A
4 383 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 38,84 4,32 -9,16 0 -9,16  
5 358 shelam Pipsa Sopuriinan Riemu Aila Rajaheimo KKK 39,30 4,28 -8,70 0 -8,70  
6 357 manter Bibi Dalylove Exclusive Essense Andre Aleksander (EST) 48,34 3,47 0,34 0 0,34  
7 392 manter Niki Dalylove Incredible Intelligence Andre Aleksander (EST) 35,11 4,78 -12,89 5 5  
8 368 shelam Lizzi Elbar's Black Joconde Kaisa Tsäro (EST) 35,22 4,77 -12,78 5 5  
9 369 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 36,54 4,60 -11,46 5 5  
10 390 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola PIRKU 38,95 4,31 -9,05 5 5  
11 350 pinser Alma Julivon Alma Aurora Samuli Huikuri LEVEK 41,77 4,02 -6,23 5 5  
12 371 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT 39,30 4,28 -8,70 10 10  
13 366 pumi Elli Scirpasta Ienezö Katja Laine PAHA 44,30 3,79 -3,70 10 10  
14 356 espves Muru Contentos As White Elegant Ida Auvinen AGRY 48,34 3,47 0,34 20 20,34  
  345 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA         HYL  
  346 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU         HYL  
  348 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  349 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen RFF         HYL  
  351 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU         HYL  
  353 brater Gizmo Billowhiz Lascar Stefan Fagerström AGIAX         HYL  
  355 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT         HYL  
  362 cocspa Lilla Windmillwood Karina Kerttu Kalpio KKK         HYL  
  363 schape Koppalainen Puuparran Saara Anna-Mari Nurmi TSAU         HYL  
  370 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI         HYL  
  375 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  
  377 auskel zalama Royal Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  378 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  379 kesvil Kasi Casadoris Casimir Senni Aaltonen KKK         HYL  
  380 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors ATT         HYL  
  382 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK         HYL  
  388 parson Aku Erimarin Geronimo Timo Latovehmas FPUKO         HYL  
  389 shelam Trolla Shelteam Sheena Easton Inga-Britt Lindholm ÅBSK         HYL  
  374 kromfo Tapa Alobelin Bianca Hanna Degerman TAMSK         POIS  

Maksi 3, kello 17:20, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 62, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 456 borcol Rhea Tending Gifted Juha Orenius CITYB 33,13 5,13 -14,87 0 -14,87  
2 431 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 33,25 5,11 -14,75 0 -14,75  
3 461 borcol Ettie Fire Rock Eternity Stefi Praakli (EST) 33,36 5,10 -14,64 0 -14,64  
4 399 borcol Gaia Tending Kayo Juha Orenius CITYB 34,29 4,96 -13,71 0 -13,71  
5 412 borcol Pam Tammikallion Unico Marja Mustanoja ÄETSÄ 35,08 4,85 -12,92 0 -12,92  
6 428 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU 35,20 4,83 -12,80 0 -12,80  
7 434 borcol Räppi River Riikka Karinen JAU 35,66 4,77 -12,34 0 -12,34  
8 433 borcol Pirkko Velociraptor Tuomas Oksanen TASSU 35,68 4,76 -12,32 0 -12,32  
9 422 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen LAW 35,70 4,76 -12,30 0 -12,30  
10 404 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 36,00 4,72 -12,00 0 -12,00  
11 454 borcol Giga Tingelbergin Jumping Miss Spark Sanna Harjunpää K-PKK 36,58 4,65 -11,42 0 -11,42  
12 446 borcol Loru Tronic Otardina Soile Niemi TAMSK 37,56 4,53 -10,44 0 -10,44  
13 408 borcol Zeta Shadoway's Final Fantasy Johanna Kronqvist K-PKK 39,44 4,31 -8,56 0 -8,56  
14 448 katpai Viivi Lähderinteen Bellina Heli Valtari KKK 41,20 4,13 -6,80 0 -6,80  
15 464 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT 43,07 3,95 -4,93 0 -4,93  
16 432 espves Melker La Sirenita's Bruno Ronja Brenner AGIAX 48,26 3,52 0,26 0 0,26  
17 403 borcol Lilla Muussen Peatdigger Bute Senni Huotari VEIKK 33,43 5,09 -14,57 5 5  
18 400 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS 34,38 4,95 -13,62 5 5  
19 406 borcol Jade Never Never Land A' Palinka Raul Siim (EST) 34,62 4,91 -13,38 5 5  
20 447 borcol Spirit Nice Of You To Come Bye Always Ready Heidi Karanko TSAU 34,78 4,89 -13,22 5 5  
21 443 borcol Ysi Tending Native Anders Kronqvist K-PKK 35,57 4,78 -12,43 5 5  
22 457 belpam Gia Flammeus Magic Magia Maria Sori TSAU 35,61 4,77 -12,39 5 5  
23 407 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU 36,37 4,67 -11,63 5 5  
24 411 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ 36,40 4,67 -11,60 5 5  
25 430 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 37,27 4,56 -10,73 5 5  
26 450 belpat Puuma Akatemian Puuma Anna Orenius CITYB 38,28 4,44 -9,72 5 5  
27 402 borcol Haru Haru Of Austrian Starlight Veronika Herendy (HUN) 38,36 4,43 -9,64 5 5  
28 440 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU 38,46 4,42 -9,54 5 5  
29 421 borcol Kiri Never Never Land L'tight Turn Ilona Marjakoski TAMSK 39,34 4,32 -8,66 5 5  
30 395 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU 39,74 4,28 -8,26 5 5  
31 423 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU 40,39 4,21 -7,61 5 5  
32 393 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Anders Stens PAWS 41,18 4,13 -6,82 5 5  
33 420 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY 54,48 3,12 6,48 0 6,48  
34 426 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT 34,62 4,91 -13,38 10 10  
35 441 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU 39,22 4,34 -8,78 10 10  
36 436 belpag Rico-Petteri Gerico-G Dell'alta Via Sari Lähteenmäki KAUKO 41,59 4,09 -6,41 10 10  
37 429 borcol Vip Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU 43,88 3,87 -4,12 15 15  
38 424 borcol Olavi Sauropod Tuomas Oksanen TASSU 42,64 3,99 -5,36 20 20  
  394 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK         HYL  
  396 borcol Nadi Eyewitness Me Myself N'eye Jenni Leino LAW         HYL  
  398 suusna Tupu Tintenfass Qingdao Suvi Lamminpää PCTEAM         HYL  
  401 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  409 borcol Becca Overdo Wind Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  410 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         HYL  
  417 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino Mutka I-HAH         HYL  
  418 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko TSAU         HYL  
  419 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  425 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU         HYL  
  435 borcol Prio Never Never Land X'maverick Hannaleena Salmi LÄGI         HYL  
  437 borcol Piäni Rohkee Olifant Tending Moxie Elina Rajala WECA         HYL  
  438 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa KKK         HYL  
  439 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Sofia Stens PAWS         HYL  
  442 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TSAU         HYL  
  445 borcol Into Ilovispilä Comebye Indie Aino Mutka I-HAH         HYL  
  452 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HSKH         HYL  
  453 borcol Di Little Step's Wendy Kati Immonen SPOK         HYL  
  455 borcol Spock Eyewitness Levitator Marko Mäki OCA         HYL  
  458 borcol Time Infinity Light Time Waits For No One Susan Koldenhof (NED)         HYL  
  459 borcol Acxa Story Goes Stay With Me Sandra Gustafsson AGIAX         HYL  
  462 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  463 auskel Frida Cefeus Ztrålande Frida Ii Tiina Kontto TSAU         HYL  
  465 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  397 mudi Jekku Takkutukan Pikkuhukka Eeva-Stiina Hatakka TSAU         POIS  
  405 borcol Roc Be Angel Czech Fan Jaakko Suoknuuti LAW         POIS  
  427 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI         POIS  
  449 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW         POIS  
  460 belpat Norma Willow Creek Qimmig Lauri Setälä ÄETSÄ         POIS