Kilpailu 15.4.2017 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 9:10, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 31, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 85 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 326 shelam Jay Sweet Cake From Sielos Draugas Marta Miil (EST) 36,52 5,26 -17,48 0 -17,48  
2 305 shelam Iisi Cimillan Ihan Iisi Teea Mäkelä PIRKU 38,51 4,99 -15,49 0 -15,49 SERT-A
3 330 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU 39,86 4,82 -14,14 0 -14,14  
4 307 jackru Hese Endell What A Night Pasi Partanen E-HKK 41,79 4,59 -12,21 0 -12,21  
5 342 shelam My Flyland Wildy Vital Keida Raamat (EST) 37,73 5,09 -16,27 5 5  
6 336 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari HI-HA 38,15 5,03 -15,85 5 5  
7 344 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 39,26 4,89 -14,74 5 5  
8 321 käävil Mirka Fire Rock Dandelion Liivika Pärg (EST) 39,44 4,87 -14,56 5 5  
9 310 käävil Tami Backseat Driver's Tambest Ulla Viholainen FPUKO 41,81 4,59 -12,19 5 5  
10 325 lägpys Hippi Cimillan Walde Wallanmainio Stiina Pasanen TAMSK 43,24 4,44 -10,76 10 10  
11 333 kääpin Pitsi A'dreams Black Katinka Henna Pöysti WECA 49,21 3,90 -4,79 10 10  
12 338 jackru Ralli Multakirsun Taran Toivo Eveliina Mustanoja ÄETSÄ 50,39 3,81 -3,61 20 20  
  300 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Merilä TSAU         HYL  
  304 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA         HYL  
  306 parson Hariett Fouruse's Dixie Nightbird Pia Laakso ÅBSK         HYL  
  308 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK         HYL  
  309 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  322 parson Lumo After Barnakin Enchant Moon Anniina Aho RAUMA         HYL  
  323 kääpin Madde Ice Storm Earthquake Miia Kallio I-HAH         HYL  
  324 käävil Urmas Silver Victori Right By Your Side Kirsi Lindström ÅBSK         HYL  
  327 käävil Lucy Silberlöwe Arjean Von Pansy Rigmor Jansson ÅBSK         HYL  
  328 phalen Frey Lead-Star's Frey Frerick Maiju Valtonen RAUMA         HYL  
  329 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  331 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         HYL  
  334 borter Unca Karimäen Uncammon Anne Järvenpää WECA         HYL  
  335 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU         HYL  
  337 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU         HYL  
  339 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu HAU         HYL  
  340 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU         HYL  
  341 käävil Ulpu Flash Dancer's Athene Johanna Kulmala ÄETSÄ         HYL  
  343 borter Diego Torag's Dazzling Diego Woodmyrr Sini Kaukinen PIRKU         HYL  

Medi 3, kello 10:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 37, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 85 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 368 shelam Lizzi Elbar's Black Joconde Kaisa Tsäro (EST) 35,35 5,43 -18,65 0 -18,65  
2 373 shelam Troy Excellent Choice The Real Deal Elika Lass (EST) 36,41 5,27 -17,59 0 -17,59  
3 346 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU 38,61 4,97 -15,39 0 -15,39  
4 383 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 44,16 4,35 -9,84 0 -9,84  
5 351 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU 44,18 4,35 -9,82 0 -9,82  
6 353 brater Gizmo Billowhiz Lascar Stefan Fagerström AGIAX 45,95 4,18 -8,05 0 -8,05  
7 392 manter Niki Dalylove Incredible Intelligence Andre Aleksander (EST) 37,51 5,12 -16,49 5 5  
8 358 shelam Pipsa Sopuriinan Riemu Aila Rajaheimo KKK 45,60 4,21 -8,40 5 5  
9 369 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 37,90 5,07 -16,10 10 10  
10 355 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT 52,00 3,69 -2,00 10 10  
  345 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA         HYL  
  348 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  349 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen RFF         HYL  
  350 pinser Alma Julivon Alma Aurora Samuli Huikuri LEVEK         HYL  
  352 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU         HYL  
  356 espves Muru Contentos As White Elegant Ida Auvinen AGRY         HYL  
  357 manter Bibi Dalylove Exclusive Essense Andre Aleksander (EST)         HYL  
  362 cocspa Lilla Windmillwood Karina Kerttu Kalpio KKK         HYL  
  363 schape Koppalainen Puuparran Saara Anna-Mari Nurmi TSAU         HYL  
  364 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT         HYL  
  365 kromfo Skip Krumme Furche Habanero Eetu Marjanen SKROMFO         HYL  
  366 pumi Elli Scirpasta Ienezö Katja Laine PAHA         HYL  
  370 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI         HYL  
  371 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT         HYL  
  375 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  
  376 shelam Niitti Linnaisten Briljantti Hymy Katja Taskinen SWAT         HYL  
  377 auskel zalama Royal Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  378 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  379 kesvil Kasi Casadoris Casimir Senni Aaltonen KKK         HYL  
  380 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors ATT         HYL  
  382 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK         HYL  
  384 kesvil Rosso Celesterling Easy Rider Kati Turunen RIMA         HYL  
  385 pyrpap Cromi Drole D'oiseau T'amie Adroite Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  386 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW         HYL  
  388 parson Aku Erimarin Geronimo Timo Latovehmas FPUKO         HYL  
  389 shelam Trolla Shelteam Sheena Easton Inga-Britt Lindholm ÅBSK         HYL  
  390 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola PIRKU         HYL  
  372 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT         POIS  
  374 kromfo Tapa Alobelin Bianca Hanna Degerman TAMSK         POIS  
  381 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         POIS  

Maksi 3, kello 19:10, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 52, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 431 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 32,55 5,35 -16,45 0 -16,45  
2 456 borcol Rhea Tending Gifted Juha Orenius CITYB 33,61 5,18 -15,39 0 -15,39  
3 458 borcol Time Infinity Light Time Waits For No One Susan Koldenhof (NED) 34,58 5,03 -14,42 0 -14,42 SERT-A
4 465 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU 34,76 5,01 -14,24 0 -14,24  
5 455 borcol Spock Eyewitness Levitator Marko Mäki OCA 35,33 4,93 -13,67 0 -13,67  
6 428 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU 35,47 4,91 -13,53 0 -13,53  
7 437 borcol Piäni Rohkee Olifant Tending Moxie Elina Rajala WECA 35,83 4,86 -13,17 0 -13,17  
8 396 borcol Nadi Eyewitness Me Myself N'eye Jenni Leino LAW 35,87 4,85 -13,13 0 -13,13  
9 393 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Anders Stens PAWS 36,56 4,76 -12,44 0 -12,44  
10 430 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 40,11 4,34 -8,89 0 -8,89  
11 438 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa KKK 40,45 4,30 -8,55 0 -8,55  
12 441 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU 40,85 4,26 -8,15 0 -8,15  
13 410 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH 44,18 3,94 -4,82 0 -4,82  
14 461 borcol Ettie Fire Rock Eternity Stefi Praakli (EST) 33,71 5,16 -15,29 5 5  
15 403 borcol Lilla Muussen Peatdigger Bute Senni Huotari VEIKK 34,33 5,07 -14,67 5 5  
16 406 borcol Jade Never Never Land A' Palinka Raul Siim (EST) 34,94 4,98 -14,06 5 5  
17 462 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 35,81 4,86 -13,19 5 5  
18 399 borcol Gaia Tending Kayo Juha Orenius CITYB 36,44 4,78 -12,56 5 5  
19 454 borcol Giga Tingelbergin Jumping Miss Spark Sanna Harjunpää K-PKK 36,87 4,72 -12,13 5 5  
20 421 borcol Kiri Never Never Land L'tight Turn Ilona Marjakoski TAMSK 37,11 4,69 -11,89 5 5  
21 442 borcol Liina Garth Fire Terhi Leonsaari TSAU 37,44 4,65 -11,56 5 5  
22 450 belpat Puuma Akatemian Puuma Anna Orenius CITYB 38,23 4,55 -10,77 5 5  
23 398 suusna Tupu Tintenfass Qingdao Suvi Lamminpää PCTEAM 38,50 4,52 -10,50 5 5  
24 459 borcol Acxa Story Goes Stay With Me Sandra Gustafsson AGIAX 38,75 4,49 -10,25 5 5  
25 395 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU 39,89 4,36 -9,11 5 5  
26 452 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HSKH 39,90 4,36 -9,10 5 5  
27 394 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK 40,74 4,27 -8,26 5 5  
28 448 katpai Viivi Lähderinteen Bellina Heli Valtari KKK 42,25 4,12 -6,75 5 5  
29 464 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT 45,84 3,80 -3,16 5 5  
30 443 borcol Ysi Tending Native Anders Kronqvist K-PKK 35,44 4,91 -13,56 10 10  
31 433 borcol Pirkko Velociraptor Anette Lindell TASSU 37,39 4,65 -11,61 10 10  
32 451 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU 47,65 3,65 -1,35 15 15  
33 432 espves Melker La Sirenita's Bruno Ronja Brenner AGIAX 55,19 3,15 6,19 10 16,19  
  400 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  401 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  402 borcol Haru Haru Of Austrian Starlight Veronika Herendy (HUN)         HYL  
  404 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  407 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL  
  408 borcol Zeta Shadoway's Final Fantasy Johanna Kronqvist K-PKK         HYL  
  409 borcol Becca Overdo Wind Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  417 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino Mutka I-HAH         HYL  
  418 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko TSAU         HYL  
  422 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen LAW         HYL  
  429 borcol Vip Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  434 borcol Räppi River Riikka Karinen JAU         HYL  
  436 belpag Rico-Petteri Gerico-G Dell'alta Via Sari Lähteenmäki KAUKO         HYL  
  439 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Sofia Stens PAWS         HYL  
  445 borcol Into Ilovispilä Comebye Indie Aino Mutka I-HAH         HYL  
  446 borcol Loru Tronic Otardina Soile Niemi TAMSK         HYL  
  447 borcol Spirit Nice Of You To Come Bye Always Ready Heidi Karanko TSAU         HYL  
  453 borcol Di Little Step's Wendy Kati Immonen SPOK         HYL  
  457 belpam Gia Flammeus Magic Magia Maria Sori TSAU         HYL  
  397 mudi Jekku Takkutukan Pikkuhukka Eeva-Stiina Hatakka TSAU         POIS  
  405 borcol Roc Be Angel Czech Fan Jaakko Suoknuuti LAW         POIS  
  427 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI         POIS  
  435 borcol Prio Never Never Land X'maverick Hannaleena Salmi LÄGI         POIS  
  449 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW         POIS  
  460 belpat Norma Willow Creek Qimmig Lauri Setälä ÄETSÄ         POIS