Kilpailu 14.4.2017 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 13:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 9, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 100 caiter Viivi Hillwill Shania Twain Sanna Penkki TAMSK 41,60 3,85 -11,40 5 5  
2 115 toyvil Myy Hrabriy Ross Salama Mari Isotupa ATT 40,19 3,98 -12,81 10 10  
3 101 toyvil Vilja Nummenpään Cira Mari Isotupa ATT 50,11 3,19 -2,89 10 10  
4 112 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen-Harjunpää KIRSUT 54,15 2,95 1,15 10 11,15  
5 113 shelam Ruusa Qtamon Starling Meri Mäntynen PAHA 43,16 3,71 -9,84 15 15  
  105 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         HYL  
  106 mittel Onerva Hulmukan Onerva Pamela Vahalahti ATT         HYL  
  108 lägpys Viima Kompiaisen Draamaa Tarjolla Elisa Haatainen RAUMA         HYL  
  111 shelam Shokki Käpäkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka NAS         HYL  

Medi 1, kello 13:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 8, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 126 schape Bosse Puuparran Valtteri Pirjo Kupiainen ATT 40,22 3,98 -12,78 0 -12,78 SERT
2 118 espves Papu Caraydan Silat Sanna Kunnasvirta TSAU 32,44 4,93 -20,56 5 5  
3 119 shelam Tomo Karhuveljen Anda Tiina Linna LÄGI 35,20 4,55 -17,80 5 5  
  117 parson Sky Finding Nemo's Skyfall Mervi Juntunen TSAU         HYL  
  121 schape Voitto Puuparran Voitto Helena Aspfors PAWS         HYL  
  122 espves Mimi Cherieamour Elina Vainikka JANKK         HYL  
  125 mudi Nèra Puszta`s Legacy Altariël Külliki Vain (EST)         HYL  
  127 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu LÄGI         HYL  

Maksi 1, kello 12:15, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 23, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 146 borcol Piki Toberoi Birch Stefi Praakli (EST) 30,00 5,33 -23,00 5 5  
2 133 auspai Rondo Landzett Corleone Merja Suutari TSAU 37,38 4,28 -15,62 5 5  
3 139 auskel Tykki Royal Coctail Jääkuningatar Jekku Marika Ruohonen TSAU 42,01 3,81 -10,99 5 5  
4 143 belpat Igor Valkohampaan Fakiiri Susanna Uusitalo KOTKA 32,88 4,87 -20,12 10 10  
5 155 auspai Mutku Ounou Näppärä Nato-ohjus Sanni Wahlroos ÄETSÄ 34,60 4,62 -18,40 10 10  
6 130 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA 39,12 4,09 -13,88 15 15  
7 132 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Krusviita AN 56,02 2,86 3,02 15 18,02  
  128 borcol Hai Tending Glim Panu Erola BAT         HYL  
  131 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL  
  134 borcol Chico Noblefamily's Follow The River Heidi Lehtonen ATT         HYL  
  137 belpag Vmos Eloisa Versio Heidi Jaakkola SBPKY         HYL  
  140 saarlo Lohtu Wolfteam's Beauty And The Beast Jenni Uotila JAT         HYL  
  141 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA         HYL  
  142 lksaks Jura Vesakon Jura Katja Taskinen SWAT         HYL  
  147 bouvie Luna Ainoainen Synovia Minna Tuominen TASSU         HYL  
  149 borcol Soppa Aisknekht Godsend Tiina Järvinen LAW         HYL  
  152 mudi Hipsu Takkutukan Pohjantähti Eeva-Stiina Hatakka TSAU         HYL  
  153 borcol Oiva Easypower's Abu Maija Rannikko TSAU         HYL  
  154 borcol Venko Peatdigger Chloe Tiina Muros TSAU         HYL  
  156 borcol Just Tending Win Leena Välimäki TSAU         HYL  
  157 borcol Myy Päättymätön Jekku Minna Tanner TAMSK         HYL  
  158 borcol Gea Peatdigger Rose Mari Niinikoski JAU         HYL  
  159 schape Pompula Trasseli Eloveena Mira Roponen OSKK         HYL  

Mini 2, kello 13:00, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 9, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 95 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 202 kesvil Hymy Meadowtwig Taste Only Chocolate Unna Määttänen PCTEAM 45,52 3,40 -1,48 0 -1,48 LUVA
2 203 lanhee Roope Coppercoat's Uncle Scrooge Heel Ida Tallqvist SWAT 46,46 3,34 -0,54 10 10  
3 207 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 64,61 2,40 17,61 0 17,61  
4 200 mittel Mysli Mikälie Flikka Jukka Leppälä PIRKU 55,78 2,78 8,78 10 18,78  
5 206 shelam Kiki Looney Toonie's Jakaranda Jessica Tiljander TSAU 49,05 3,16 2,05 20 22,05  
  201 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  
  204 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT         HYL  
  208 shelam Worra Månvinden's Mustang Sally Dan Lindholm ÅBSK         HYL  
  209 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU         HYL  
  102 lanhee Kaapo Jarabindan Myrsky Kaapo Heini Mäkelä ÄETSÄ         POIS  
  205 kesvil Kiri Imagia Agimakia Kaisa Saarinen ATT         POIS  

Medi 2, kello 13:00, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 11, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 95 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 213 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI 36,95 4,20 -10,05 5 5  
2 217 auskel Toka Royal Coctail Arctic Frozen Sand Tiina Selenius TSAU 43,42 3,57 -3,58 10 10  
3 216 shelam Sulo Golden Rose Northern King Katja Virtanen ÄETSÄ 45,29 3,42 -1,71 10 10  
4 214 kromfo Sumo Raasillan Champ Janna Jokila TAMSK 52,91 2,93 5,91 25 30,91  
  211 espves Maddy Pacoritas Crisalida Jelena Jokinen HANKO         HYL  
  212 shelam Sulo Snowpaw Fox Mulder Jenna Tammisto TSAU         HYL  
  218 schape Pilke Lumikuono Pamplona Jamona Sanni Ahanen KISA         HYL  
  219 espves Kaya Caraydan Kaya Hanna Nykänen TAMSK         HYL  
  220 manter Prada Hannula Renholms Pepita I Panama Päivi Hituri ÄETSÄ         HYL  
  221 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU         HYL  
  222 shelam Amigo Amigo Katja Taskinen SWAT         HYL  

Maksi 2, kello 14:30, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 17, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 95 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 241 borcol Pimu Mcsanikan Forever Mine Marika Suominen VEIKK 41,17 3,77 -5,83 10 10  
2 229 lagrom Roki Nuxo Troy Minna Hietanen ATT 50,31 3,08 3,31 10 13,31  
3 240 borcol Cajo Border Treasure Eternal Flame Maria Huttunen SISU 46,78 3,31 -0,22 15 15  
4 228 shelam Vipo Mei Dan Han Salla Heikkilä TSAU 48,00 3,23 1,00 15 16,00  
  148 borcol Leia Peat Digger Zen Cora Jouni Orenius (SWE)         HYL  
  225 borcol Wiksu Easypower's Aurora Saana Koivunen TSAU         HYL  
  226 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  227 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  230 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT         HYL  
  231 pumi Vili Elohopean Alati Äänessä Marja-Leena Helenius POPDOG         HYL  
  232 borcol Kip Qma Kipinä Heli Räsänen RAUMA         HYL  
  233 espves Musti April Design Action Addiction Jarno Hacklin WECA         HYL  
  234 labnou Huima Dark Water's Kristmas Song Kreeta Holopainen POKS         HYL  
  236 belpam Mai Ruutipussi Miina Irina Rytkönen PORSK         HYL  
  237 lyhcol Elli Kangasvuokon Ellyse Sanna Paajanen SCY         HYL  
  238 borcol Ralf Mindpower Wizard Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  242 belpam Pihla Pinkojan Maracana Teemu Hakanpää AK-6         HYL  
  223 cirnec Hilla Laavakartanon Aamun Säde Julia Hartman ATT         POIS