Kilpailu 14.4.2017 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 12:15, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 12, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 115 toyvil Myy Hrabriy Ross Salama Mari Isotupa ATT 29,82 4,76 -12,18 0 -12,18 LUVA
2 110 gribru Latte Latte Nina Aalto TSAU 38,83 3,66 -3,17 5 5  
3 101 toyvil Vilja Nummenpään Cira Mari Isotupa ATT 40,66 3,49 -1,34 10 10  
4 103 engkte Maddy Stonemeadow's Going Slightly Mad Kaisa Karanko TSAU 56,26 2,52 14,26 15 29,26  
  100 caiter Viivi Hillwill Shania Twain Sanna Penkki TAMSK         HYL  
  104 parson Hyrrä Pitmywits Let It Spin Tiina Jaakkola SWAT         HYL  
  105 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         HYL  
  106 mittel Onerva Hulmukan Onerva Pamela Vahalahti ATT         HYL  
  108 lägpys Viima Kompiaisen Draamaa Tarjolla Elisa Haatainen RAUMA         HYL  
  111 shelam Shokki Käpäkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka NAS         HYL  
  113 shelam Ruusa Qtamon Starling Meri Mäntynen PAHA         HYL  
  116 shelam Valo Mei Dan Mustikka Anna Syvänen TSAU         HYL  

Medi 1, kello 12:15, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 8, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 120 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI 23,89 5,94 -18,11 0 -18,11 LUVA
2 127 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu LÄGI 24,49 5,80 -17,51 0 -17,51 LUVA
3 118 espves Papu Caraydan Silat Sanna Kunnasvirta TSAU 25,85 5,49 -16,15 0 -16,15 LUVA
4 122 espves Mimi Cherieamour Elina Vainikka JANKK 27,92 5,09 -14,08 0 -14,08 LUVA
5 126 schape Bosse Puuparran Valtteri Pirjo Kupiainen ATT 31,66 4,49 -10,34 0 -10,34 LUVA
6 125 mudi Nèra Puszta`s Legacy Altariël Külliki Vain (EST) 23,40 6,07 -18,60 5 5  
  121 schape Voitto Puuparran Voitto Helena Aspfors PAWS         HYL  
  124 pinser Cira Ference Amazing Amy Heidi Lääkäri KISA         HYL  

Maksi 1, kello 13:00, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 25, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 135 borcol Flix Welshriverdee Power Flix Tarja Melakari TSAU 23,52 6,04 -18,48 0 -18,48 LUVA
2 139 auskel Tykki Royal Coctail Jääkuningatar Jekku Marika Ruohonen TSAU 31,64 4,49 -10,36 0 -10,36 LUVA
3 150 labnou Onni Eliel Mervi Koskela RÄ-KÄ 32,24 4,40 -9,76 0 -9,76 LUVA
4 147 bouvie Luna Ainoainen Synovia Minna Tuominen TASSU 38,16 3,72 -3,84 0 -3,84 LUVA
5 143 belpat Igor Valkohampaan Fakiiri Susanna Uusitalo KOTKA 25,47 5,57 -16,53 5 5  
6 153 borcol Oiva Easypower's Abu Maija Rannikko TSAU 28,38 5,00 -13,62 5 5  
7 130 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA 29,10 4,88 -12,90 5 5  
8 146 borcol Piki Toberoi Birch Stefi Praakli (EST) 29,54 4,81 -12,46 5 5  
9 157 borcol Myy Päättymätön Jekku Minna Tanner TAMSK 35,77 3,97 -6,23 10 10  
10 152 mudi Hipsu Takkutukan Pohjantähti Eeva-Stiina Hatakka TSAU 44,84 3,17 2,84 10 12,84  
11 141 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA 45,01 3,15 3,01 10 13,01  
12 133 auspai Rondo Landzett Corleone Merja Suutari TSAU 35,28 4,03 -6,72 20 20  
  128 borcol Hai Tending Glim Panu Erola BAT         HYL  
  132 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Krusviita AN         HYL  
  134 borcol Chico Noblefamily's Follow The River Heidi Lehtonen ATT         HYL  
  137 belpag Vmos Eloisa Versio Heidi Jaakkola SBPKY         HYL  
  138 holpal Alma Working Stripes Alma Sanna Kaski KISA         HYL  
  142 lksaks Jura Vesakon Jura Katja Taskinen SWAT         HYL  
  144 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö ATT         HYL  
  145 espves Rode Ran-plan Fankyballad Sari-Anna Pekuri RÄ-KÄ         HYL  
  148 borcol Leia Peat Digger Zen Cora Jouni Orenius (SWE)         HYL  
  149 borcol Soppa Aisknekht Godsend Tiina Järvinen LAW         HYL  
  154 borcol Venko Peatdigger Chloe Tiina Muros TSAU         HYL  
  156 borcol Just Tending Win Leena Välimäki TSAU         HYL  
  158 borcol Gea Peatdigger Rose Mari Niinikoski JAU         HYL  
  140 saarlo Lohtu Wolfteam's Beauty And The Beast Jenni Uotila JAT         POIS  
  151 belpam Esme Aktivistin Hehku Heidi Voutilainen ÄETSÄ         POIS  

Mini 2, kello 14:30, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 5, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 207 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 54,64 2,82 10,64 0 10,64  
2 107 toyvil Fluffy Mon Timjam Only True Friend Niko Vierimaa KIRSUT 47,04 3,27 3,04 10 13,04  
  200 mittel Mysli Mikälie Flikka Jukka Leppälä PIRKU         HYL  
  203 lanhee Roope Coppercoat's Uncle Scrooge Heel Ida Tallqvist SWAT         HYL  
  208 shelam Worra Månvinden's Mustang Sally Dan Lindholm ÅBSK         HYL  
  102 lanhee Kaapo Jarabindan Myrsky Kaapo Heini Mäkelä ÄETSÄ         POIS  

Medi 2, kello 14:30, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 6, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  211 espves Maddy Pacoritas Crisalida Jelena Jokinen HANKO         HYL  
  212 shelam Sulo Snowpaw Fox Mulder Jenna Tammisto TSAU         HYL  
  214 kromfo Sumo Raasillan Champ Janna Jokila TAMSK         HYL  
  218 schape Pilke Lumikuono Pamplona Jamona Sanni Ahanen KISA         HYL  
  219 espves Kaya Caraydan Kaya Hanna Nykänen TAMSK         HYL  
  220 manter Prada Hannula Renholms Pepita I Panama Päivi Hituri ÄETSÄ         HYL  

Maksi 2, kello 15:10, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 12, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 242 belpam Pihla Pinkojan Maracana Teemu Hakanpää AK-6 35,32 4,36 -8,68 5 5  
2 231 pumi Vili Elohopean Alati Äänessä Marja-Leena Helenius POPDOG 51,23 3,01 7,23 0 7,23  
3 239 borcol Hippi Durante Star Light Miia Kaplas ACTIV 34,75 4,43 -9,25 10 10  
4 227 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO 38,43 4,01 -5,57 10 10  
5 229 lagrom Roki Nuxo Troy Minna Hietanen ATT 50,67 3,04 6,67 5 11,67  
  225 borcol Wiksu Easypower's Aurora Saana Koivunen TSAU         HYL  
  228 shelam Vipo Mei Dan Han Salla Heikkilä TSAU         HYL  
  230 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT         HYL  
  232 borcol Kip Qma Kipinä Heli Räsänen RAUMA         HYL  
  238 borcol Ralf Mindpower Wizard Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  240 borcol Cajo Border Treasure Eternal Flame Maria Huttunen SISU         HYL  
  241 borcol Pimu Mcsanikan Forever Mine Marika Suominen VEIKK         HYL