Kilpailu 14.4.2017 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 11:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 10, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 102 lanhee Kaapo Jarabindan Myrsky Kaapo Heini Mäkelä ÄETSÄ 43,31 3,58 -8,69 0 -8,69 SERT
2 109 kesvil Dumle Goldfire's Silky Marshmallow Tiia-Riitta Lehtinen TSAU 38,98 3,98 -13,02 5 5  
3 113 shelam Ruusa Qtamon Starling Meri Mäntynen PAHA 44,93 3,45 -7,07 10 10  
4 108 lägpys Viima Kompiaisen Draamaa Tarjolla Elisa Haatainen RAUMA 58,28 2,66 6,28 15 21,28  
  100 caiter Viivi Hillwill Shania Twain Sanna Penkki TAMSK         HYL  
  103 engkte Maddy Stonemeadow's Going Slightly Mad Kaisa Karanko TSAU         HYL  
  110 gribru Latte Latte Nina Aalto TSAU         HYL  
  111 shelam Shokki Käpäkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka NAS         HYL  
  112 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen-Harjunpää KIRSUT         HYL  
  114 kääpin Dina Sakeros Qiannah Nina Tuominen ATT         HYL  

Medi 1, kello 11:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 9, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 117 parson Sky Finding Nemo's Skyfall Mervi Juntunen TSAU 39,24 3,95 -12,76 0 -12,76 LUVA
2 125 mudi Nèra Puszta`s Legacy Altariël Külliki Vain (EST) 27,84 5,57 -24,16 10 10  
  118 espves Papu Caraydan Silat Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  
  119 shelam Tomo Karhuveljen Anda Tiina Linna LÄGI         HYL  
  121 schape Voitto Puuparran Voitto Helena Aspfors PAWS         HYL  
  122 espves Mimi Cherieamour Elina Vainikka JANKK         HYL  
  124 pinser Cira Ference Amazing Amy Heidi Lääkäri KISA         HYL  
  126 schape Bosse Puuparran Valtteri Pirjo Kupiainen ATT         HYL  
  127 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu LÄGI         HYL  

Maksi 1, kello 10:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 27, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 154 borcol Venko Peatdigger Chloe Tiina Muros TSAU 33,11 4,68 -18,89 5 5  
2 153 borcol Oiva Easypower's Abu Maija Rannikko TSAU 35,99 4,31 -16,01 10 10  
3 133 auspai Rondo Landzett Corleone Merja Suutari TSAU 44,35 3,49 -7,65 10 10  
4 159 schape Pompula Trasseli Eloveena Mira Roponen OSKK 45,56 3,40 -6,44 10 10  
5 146 borcol Piki Toberoi Birch Stefi Praakli (EST) 33,43 4,64 -18,57 15 15  
6 155 auspai Mutku Ounou Näppärä Nato-ohjus Sanni Wahlroos ÄETSÄ 40,54 3,82 -11,46 15 15  
7 144 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö ATT 47,02 3,30 -4,98 15 15  
8 147 bouvie Luna Ainoainen Synovia Minna Tuominen TASSU 62,91 2,46 10,91 20 30,91  
  128 borcol Hai Tending Glim Panu Erola BAT         HYL  
  129 pinser Sara Ference Arabella Eerika Kiiski TSAU         HYL  
  130 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA         HYL  
  131 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL  
  132 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Krusviita AN         HYL  
  134 borcol Chico Noblefamily's Follow The River Heidi Lehtonen ATT         HYL  
  135 borcol Flix Welshriverdee Power Flix Tarja Melakari TSAU         HYL  
  140 saarlo Lohtu Wolfteam's Beauty And The Beast Jenni Uotila JAT         HYL  
  141 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA         HYL  
  142 lksaks Jura Vesakon Jura Katja Taskinen SWAT         HYL  
  143 belpat Igor Valkohampaan Fakiiri Susanna Uusitalo KOTKA         HYL  
  145 espves Rode Ran-plan Fankyballad Sari-Anna Pekuri RÄ-KÄ         HYL  
  148 borcol Leia Peat Digger Zen Cora Jouni Orenius (SWE)         HYL  
  149 borcol Soppa Aisknekht Godsend Tiina Järvinen LAW         HYL  
  150 labnou Onni Eliel Mervi Koskela RÄ-KÄ         HYL  
  152 mudi Hipsu Takkutukan Pohjantähti Eeva-Stiina Hatakka TSAU         HYL  
  156 borcol Just Tending Win Leena Välimäki TSAU         HYL  
  157 borcol Myy Päättymätön Jekku Minna Tanner TAMSK         HYL  
  158 borcol Gea Peatdigger Rose Mari Niinikoski JAU         HYL  
  151 belpam Esme Aktivistin Hehku Heidi Voutilainen ÄETSÄ         POIS  

Mini 2, kello 17:30, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 9, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 201 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI 38,41 4,56 -14,59 0 -14,59 SERT
2 209 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU 48,98 3,57 -4,02 5 5  
3 207 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 78,88 2,22 25,88 0 25,88  
4 200 mittel Mysli Mikälie Flikka Jukka Leppälä PIRKU 74,70 2,34 21,70 5 26,70  
  107 toyvil Fluffy Mon Timjam Only True Friend Niko Vierimaa KIRSUT         HYL  
  202 kesvil Hymy Meadowtwig Taste Only Chocolate Unna Määttänen PCTEAM         HYL  
  204 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT         HYL  
  206 shelam Kiki Looney Toonie's Jakaranda Jessica Tiljander TSAU         HYL  
  208 shelam Worra Månvinden's Mustang Sally Dan Lindholm ÅBSK         HYL  
  205 kesvil Kiri Imagia Agimakia Kaisa Saarinen ATT         POIS  

Medi 2, kello 17:30, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 11, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 215 shelam Pilke Littleshet's Star Of Magic Melody Marja-Leena Järvenpää TSAU 39,87 4,39 -13,13 0 -13,13 SERT
2 212 shelam Sulo Snowpaw Fox Mulder Jenna Tammisto TSAU 37,50 4,67 -15,50 5 5  
3 222 shelam Amigo Amigo Katja Taskinen SWAT 40,20 4,35 -12,80 5 5  
4 221 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU 34,10 5,13 -18,90 10 10  
5 216 shelam Sulo Golden Rose Northern King Katja Virtanen ÄETSÄ 54,01 3,24 1,01 15 16,01  
6 210 kromfo Sumo Raasillan Champ Petra Jokila TAMSK 47,44 3,69 -5,56 20 20  
  211 espves Maddy Pacoritas Crisalida Jelena Jokinen HANKO         HYL  
  213 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  217 auskel Toka Royal Coctail Arctic Frozen Sand Tiina Selenius TSAU         HYL  
  219 espves Kaya Caraydan Kaya Hanna Nykänen TAMSK         HYL  
  220 manter Prada Hannula Renholms Pepita I Panama Päivi Hituri ÄETSÄ         HYL  
  123 pumi Faina Noisy Dog's Faina Susanne Backman-Mendelin TAMMI         POIS  

Maksi 2, kello 16:15, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 20, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 237 lyhcol Elli Kangasvuokon Ellyse Sanna Paajanen SCY 44,56 3,93 -8,44 0 -8,44 SERT
2 240 borcol Cajo Border Treasure Eternal Flame Maria Huttunen SISU 39,33 4,45 -13,67 5 5  
3 243 espves Into Aquagruaz Frontinto Nina Koskinen VEIKK 52,27 3,35 -0,73 5 5  
4 244 espves Lizzy Aquatic Lissette Tiina Ranne HAU 52,48 3,34 -0,52 5 5  
5 234 labnou Huima Dark Water's Kristmas Song Kreeta Holopainen POKS 49,19 3,56 -3,81 10 10  
6 224 lagrom Edi Rozebottel's Teddy Boy Tuula Kotiranta HARJA 54,14 3,23 1,14 10 11,14  
7 242 belpam Pihla Pinkojan Maracana Teemu Hakanpää AK-6 35,65 4,91 -17,35 15 15  
  223 cirnec Hilla Laavakartanon Aamun Säde Julia Hartman ATT         HYL  
  225 borcol Wiksu Easypower's Aurora Saana Koivunen TSAU         HYL  
  226 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  227 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  228 shelam Vipo Mei Dan Han Salla Heikkilä TSAU         HYL  
  231 pumi Vili Elohopean Alati Äänessä Marja-Leena Helenius POPDOG         HYL  
  232 borcol Kip Qma Kipinä Heli Räsänen RAUMA         HYL  
  233 espves Musti April Design Action Addiction Jarno Hacklin WECA         HYL  
  235 lagrom Gio Tulan Vengo Con Gioia Ida Vuorinen ATT         HYL  
  236 belpam Mai Ruutipussi Miina Irina Rytkönen PORSK         HYL  
  238 borcol Ralf Mindpower Wizard Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  239 borcol Hippi Durante Star Light Miia Kaplas ACTIV         HYL  
  241 borcol Pimu Mcsanikan Forever Mine Marika Suominen VEIKK         HYL