Kilpailu 14.4.2017 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:00, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 8, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 82,00 s, eteneminopeus 2,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 112 parson Cindy Viininvartijan Cindy Ulla Ruotanen-Harjunpää KIRSUT 51,14 2,99 -3,86 5 5  
2 110 gribru Latte Latte Nina Aalto TSAU 53,23 2,87 -1,77 5 5  
3 113 shelam Ruusa Qtamon Starling Meri Mäntynen PAHA 42,38 3,61 -12,62 10 10  
  108 lägpys Viima Kompiaisen Draamaa Tarjolla Elisa Haatainen RAUMA         HYL  
  109 kesvil Dumle Goldfire's Silky Marshmallow Tiia-Riitta Lehtinen TSAU         HYL  
  111 shelam Shokki Käpäkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka NAS         HYL  
  114 kääpin Dina Sakeros Qiannah Nina Tuominen ATT         HYL  
  116 shelam Valo Mei Dan Mustikka Anna Syvänen TSAU         HYL  

Medi 1, kello 10:00, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 8, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 82,00 s, eteneminopeus 2,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 123 pumi Faina Noisy Dog's Faina Susanne Backman-Mendelin TAMMI 37,24 4,11 -17,76 0 -17,76 SERT
2 125 mudi Nèra Puszta`s Legacy Altariël Külliki Vain (EST) 27,62 5,54 -27,38 5 5  
3 117 parson Sky Finding Nemo's Skyfall Mervi Juntunen TSAU 39,38 3,88 -15,62 10 10  
4 126 schape Bosse Puuparran Valtteri Pirjo Kupiainen ATT 50,52 3,03 -4,48 10 10  
  121 schape Voitto Puuparran Voitto Helena Aspfors PAWS         HYL  
  122 espves Mimi Cherieamour Elina Vainikka JANKK         HYL  
  124 pinser Cira Ference Amazing Amy Heidi Lääkäri KISA         HYL  
  127 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu LÄGI         HYL  

Maksi 1, kello 11:00, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 27, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 82,00 s, eteneminopeus 2,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 148 borcol Leia Peat Digger Zen Cora Jouni Orenius (SWE) 29,20 5,24 -25,80 0 -25,80 SERT
2 139 auskel Tykki Royal Coctail Jääkuningatar Jekku Marika Ruohonen TSAU 38,67 3,96 -16,33 5 5  
3 146 borcol Piki Toberoi Birch Stefi Praakli (EST) 33,72 4,54 -21,28 10 10  
4 143 belpat Igor Valkohampaan Fakiiri Susanna Uusitalo KOTKA 37,33 4,10 -17,67 10 10  
5 135 borcol Flix Welshriverdee Power Flix Tarja Melakari TSAU 39,35 3,89 -15,65 10 10  
6 133 auspai Rondo Landzett Corleone Merja Suutari TSAU 44,29 3,45 -10,71 10 10  
7 149 borcol Soppa Aisknekht Godsend Tiina Järvinen LAW 46,49 3,29 -8,51 10 10  
8 132 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Krusviita AN 48,40 3,16 -6,60 15 15  
9 130 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA 34,28 4,46 -20,72 25 25  
  128 borcol Hai Tending Glim Panu Erola BAT         HYL  
  129 pinser Sara Ference Arabella Eerika Kiiski TSAU         HYL  
  131 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL  
  134 borcol Chico Noblefamily's Follow The River Heidi Lehtonen ATT         HYL  
  141 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA         HYL  
  144 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö ATT         HYL  
  145 espves Rode Ran-plan Fankyballad Sari-Anna Pekuri RÄ-KÄ         HYL  
  147 bouvie Luna Ainoainen Synovia Minna Tuominen TASSU         HYL  
  150 labnou Onni Eliel Mervi Koskela RÄ-KÄ         HYL  
  151 belpam Esme Aktivistin Hehku Heidi Voutilainen ÄETSÄ         HYL  
  152 mudi Hipsu Takkutukan Pohjantähti Eeva-Stiina Hatakka TSAU         HYL  
  153 borcol Oiva Easypower's Abu Maija Rannikko TSAU         HYL  
  154 borcol Venko Peatdigger Chloe Tiina Muros TSAU         HYL  
  155 auspai Mutku Ounou Näppärä Nato-ohjus Sanni Wahlroos ÄETSÄ         HYL  
  156 borcol Just Tending Win Leena Välimäki TSAU         HYL  
  157 borcol Myy Päättymätön Jekku Minna Tanner TAMSK         HYL  
  158 borcol Gea Peatdigger Rose Mari Niinikoski JAU         HYL  
  159 schape Pompula Trasseli Eloveena Mira Roponen OSKK         HYL  

Mini 2, kello 16:15, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 10, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 202 kesvil Hymy Meadowtwig Taste Only Chocolate Unna Määttänen PCTEAM 46,96 3,51 -4,04 5 5  
2 200 mittel Mysli Mikälie Flikka Jukka Leppälä PIRKU 60,36 2,73 9,36 0 9,36  
3 107 toyvil Fluffy Mon Timjam Only True Friend Niko Vierimaa KIRSUT 53,75 3,07 2,75 10 12,75  
4 207 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 65,69 2,51 14,69 0 14,69  
5 203 lanhee Roope Coppercoat's Uncle Scrooge Heel Ida Tallqvist SWAT 47,43 3,48 -3,57 20 20  
  201 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  
  204 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT         HYL  
  206 shelam Kiki Looney Toonie's Jakaranda Jessica Tiljander TSAU         HYL  
  208 shelam Worra Månvinden's Mustang Sally Dan Lindholm ÅBSK         HYL  
  209 kääpin Sakari Cherryfellow's I'm Midnight Mover Satu Sirpiö TSAU         HYL  
  205 kesvil Kiri Imagia Agimakia Kaisa Saarinen ATT         POIS  

Medi 2, kello 16:15, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 12, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 222 shelam Amigo Amigo Katja Taskinen SWAT 40,95 4,03 -10,05 5 5  
2 221 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU 34,70 4,76 -16,30 10 10  
3 215 shelam Pilke Littleshet's Star Of Magic Melody Marja-Leena Järvenpää TSAU 55,16 2,99 4,16 10 14,16  
4 212 shelam Sulo Snowpaw Fox Mulder Jenna Tammisto TSAU 43,69 3,78 -7,31 15 15  
  210 kromfo Sumo Raasillan Champ Petra Jokila TAMSK         HYL  
  211 espves Maddy Pacoritas Crisalida Jelena Jokinen HANKO         HYL  
  213 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  216 shelam Sulo Golden Rose Northern King Katja Virtanen ÄETSÄ         HYL  
  217 auskel Toka Royal Coctail Arctic Frozen Sand Tiina Selenius TSAU         HYL  
  218 schape Pilke Lumikuono Pamplona Jamona Sanni Ahanen KISA         HYL  
  219 espves Kaya Caraydan Kaya Hanna Nykänen TAMSK         HYL  
  220 manter Prada Hannula Renholms Pepita I Panama Päivi Hituri ÄETSÄ         HYL  

Maksi 2, kello 17:30, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 16, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 242 belpam Pihla Pinkojan Maracana Teemu Hakanpää AK-6 35,64 4,63 -15,36 0 -15,36 LUVA
2 226 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH 36,90 4,47 -14,10 0 -14,10 LUVA
3 244 espves Lizzy Aquatic Lissette Tiina Ranne HAU 49,78 3,32 -1,22 0 -1,22 LUVA
4 240 borcol Cajo Border Treasure Eternal Flame Maria Huttunen SISU 36,71 4,49 -14,29 5 5  
5 243 espves Into Aquagruaz Frontinto Nina Koskinen VEIKK 51,91 3,18 0,91 5 5,91  
6 223 cirnec Hilla Laavakartanon Aamun Säde Julia Hartman ATT 55,27 2,98 4,27 5 9,27  
  224 lagrom Edi Rozebottel's Teddy Boy Tuula Kotiranta HARJA         HYL  
  225 borcol Wiksu Easypower's Aurora Saana Koivunen TSAU         HYL  
  227 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  232 borcol Kip Qma Kipinä Heli Räsänen RAUMA         HYL  
  233 espves Musti April Design Action Addiction Jarno Hacklin WECA         HYL  
  234 labnou Huima Dark Water's Kristmas Song Kreeta Holopainen POKS         HYL  
  235 lagrom Gio Tulan Vengo Con Gioia Ida Vuorinen ATT         HYL  
  236 belpam Mai Ruutipussi Miina Irina Rytkönen PORSK         HYL  
  239 borcol Hippi Durante Star Light Miia Kaplas ACTIV         HYL  
  241 borcol Pimu Mcsanikan Forever Mine Marika Suominen VEIKK         HYL  
  237 lyhcol Elli Kangasvuokon Ellyse Sanna Paajanen SCY         POIS