Kilpailu 5.3.2017 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Medi 1] [Mini 1] [Maksi 2] [Medi 2] [Mini 2]

Maksi 1, kello 12:10, tuomari Esa Muotka, koirakoita 10, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 borcol Metku Walking Disaster's Llandovery Arto Laitinen P-HAU 33,32 4,68 -14,68 0 -14,68 SERT
2 13 mudi Hipsu Takkutukan Pohjantähti Eeva-Stiina Hatakka TSAU 38,73 4,03 -9,27 0 -9,27 LUVA
3 11 borcol Noki Muttaburra Midnight Sun Hanna Kaisa Haapanen TSAU 45,01 3,47 -2,99 5 5  
4 4 auspai Roi Peak'nstuff Lozin' Must Bror Svarfvar ATT 55,38 2,82 7,38 0 7,38  
5 15 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI 40,29 3,87 -7,71 10 10  
6 6 borcol Chico Noblefamily's Follow The River Heidi Lehtonen ATT 42,52 3,67 -5,48 10 10  
  8 mudi Stara Mustapippurin Hullunhauska Anni Petäjoki ATT         HYL  
  10 borcol Leia Peatdigger Zen Cora Jouni Orenius (SWE)         HYL  
  12 silnou Ilpo Flatout Google Play Riikka Hinkkanen KIRSUT         HYL  
  14 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL  

Medi 1, kello 12:10, tuomari Esa Muotka, koirakoita 3, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 shelam Kio Uneksijan Karvamönkiäinen Taru Sjöholm ATT 43,49 3,59 -4,51 5 5  
2 16 tarupi Rocky Ransu Milla Lehtonen ATD 48,76 3,20 0,76 15 15,76  
  18 shelam Taavi Pilvimarjan Constantijn Mikaela Burgos ATD         HYL  

Mini 1, kello 12:10, tuomari Esa Muotka, koirakoita 1, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  20 lägpys Viima Kompiaisen Draamaa Tarjolla Elisa Haatainen RAUMA         HYL  

Maksi 2, kello 13:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 4, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  25 espves Niini Notre Dame De Los Cerros De Quinto Camilla Nordblad BAC         HYL  
  26 holpal Taika Kiilankullan Vellamo Anni Petäjoki ATT         HYL  
  27 borcol Benji Astra Benji Jaana Tapiovuori HI-HA         HYL  
  28 borcol Wiksu Easypower's Aurora Saana Koivunen TSAU         HYL  

Medi 2, kello 13:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 5, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 auskel Toka Royal Coctail Arctic Frozen Sand Tiina Selenius TSAU 40,74 4,10 -8,26 0 -8,26 LUVA
2 30 espves Hoppu Ygeia Designed By Zorrazos Eija Virtanen ATT 42,68 3,91 -6,32 5 5  
3 29 kääsna Amos Willy Lee Pepper Love Affair Maarit Huhti ATT 46,70 3,58 -2,30 10 10  
  33 pumi Näpsä Kápolnási-Csutorás Nudli Tiina Mälkki PAHA         HYL  
  35 shelam Kuka Taiga Doo's Just Do It Kirsi Hyvärinen ACTIV         HYL  

Mini 2, kello 13:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 4, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 36 schipp MAISA Maisa Anne Lankiniemi KISA 51,88 3,22 2,88 5 7,88  
2 37 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI 40,94 4,08 -8,06 10 10  
  38 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU         HYL  
  39 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU         HYL