Kilpailu 5.3.2017 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Medi 1] [Mini 1] [Maksi 2] [Medi 2] [Mini 2]

Maksi 1, kello 10:45, tuomari Esa Muotka, koirakoita 13, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 15 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI 30,74 4,42 -11,26 0 -11,26 LUVA
2 9 borcol Simo Woollandian Tiera Taija Heikkilä TASSU 36,46 3,73 -5,54 0 -5,54 LUVA
3 12 silnou Ilpo Flatout Google Play Riikka Hinkkanen KIRSUT 41,86 3,25 -0,14 0 -0,14 LUVA
4 8 mudi Stara Mustapippurin Hullunhauska Anni Petäjoki ATT 35,00 3,89 -7,00 5 5  
5 1 parcol Tyyne Memorylane Red Riding Hood Olivia Helin TSAU 42,64 3,19 0,64 10 10,64  
6 10 borcol Leia Peatdigger Zen Cora Jouni Orenius (SWE) 49,82 2,73 7,82 5 12,82  
7 2 lyhcol Pekko Dandinas Smooth Motion Mari Välikangas TSAU 54,13 2,51 12,13 5 17,13  
8 7 borcol Metku Walking Disaster's Llandovery Arto Laitinen P-HAU 52,11 2,61 10,11 15 25,11  
  3 rhokoi Milo Bawabu Ezigbo Ezenwata Laura Lehtonen TSAU         HYL  
  4 auspai Roi Peak'nstuff Lozin' Must Bror Svarfvar ATT         HYL  
  11 borcol Noki Muttaburra Midnight Sun Hanna Kaisa Haapanen TSAU         HYL  
  13 mudi Hipsu Takkutukan Pohjantähti Eeva-Stiina Hatakka TSAU         HYL  
  14 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL  

Medi 1, kello 10:45, tuomari Esa Muotka, koirakoita 4, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 auskel Toka Royal Coctail Arctic Frozen Sand Tiina Selenius TSAU 39,18 3,47 -2,82 0 -2,82 SERT
2 17 shelam Kio Uneksijan Karvamönkiäinen Taru Sjöholm ATT 41,57 3,27 -0,43 10 10  
3 16 tarupi Rocky Ransu Milla Lehtonen ATD 52,56 2,59 10,56 10 20,56  
4 18 shelam Taavi Pilvimarjan Constantijn Mikaela Burgos ATD 65,75 2,07 23,75 25 48,75  

Mini 1, kello 10:40, tuomari Esa Muotka, koirakoita 5, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 kesvil Kiri Imagia Agimakia Kaisa Saarinen ATT 30,37 4,48 -11,63 0 -11,63 SERT
2 24 gribru Latte Latte Nina Aalto TSAU 46,16 2,95 4,16 5 9,16  
3 23 kääsna HURME Hömpötin Hurmuri By Pp-Love Tiina Puisto RAUMA 53,26 2,55 11,26 10 21,26  
  20 lägpys Viima Kompiaisen Draamaa Tarjolla Elisa Haatainen RAUMA         HYL  
  21 shelam Muru Tulihännän Kullanmuru Roosa Örling KISA         HYL  

Maksi 2, kello 14:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 4, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  25 espves Niini Notre Dame De Los Cerros De Quinto Camilla Nordblad BAC         HYL  
  26 holpal Taika Kiilankullan Vellamo Anni Petäjoki ATT         HYL  
  27 borcol Benji Astra Benji Jaana Tapiovuori HI-HA         HYL  
  28 borcol Wiksu Easypower's Aurora Saana Koivunen TSAU         HYL  

Medi 2, kello 14:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 5, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 shelam Kuka Taiga Doo's Just Do It Kirsi Hyvärinen ACTIV 36,95 4,52 -12,05 0 -12,05 LUVA
2 33 pumi Näpsä Kápolnási-Csutorás Nudli Tiina Mälkki PAHA 44,19 3,78 -4,81 0 -4,81  
3 31 tarupi Bruno Hejdalen's Bruno Päivi Koivisto KISA 50,18 3,33 1,18 5 6,18  
  32 slapko Nila Lapinpeikon Pikkulikka Katja Kastman ATT         HYL  
  34 espves Iippa Papa Sam's Winona Whirlwind Emma Velling ATT         HYL  

Mini 2, kello 14:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 2, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  37 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  
  39 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU         HYL  
  38 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU         POIS