Kilpailu 5.3.2017 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 1] [Medi 1] [Mini 1] [Maksi 2] [Medi 2] [Mini 2]

Maksi 1, kello 10:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 12, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 14 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS 33,41 4,34 -13,59 5 5  
2 1 parcol Tyyne Memorylane Red Riding Hood Olivia Helin TSAU 43,55 3,33 -3,45 5 5  
3 13 mudi Hipsu Takkutukan Pohjantähti Eeva-Stiina Hatakka TSAU 42,82 3,39 -4,18 10 10  
4 8 mudi Stara Mustapippurin Hullunhauska Anni Petäjoki ATT 36,91 3,93 -10,09 15 15  
5 11 borcol Noki Muttaburra Midnight Sun Hanna Kaisa Haapanen TSAU 43,14 3,36 -3,86 15 15  
6 12 silnou Ilpo Flatout Google Play Riikka Hinkkanen KIRSUT 59,55 2,43 12,55 20 32,55  
  2 lyhcol Pekko Dandinas Smooth Motion Mari Välikangas TSAU         HYL  
  3 rhokoi Milo Bawabu Ezigbo Ezenwata Laura Lehtonen TSAU         HYL  
  7 borcol Metku Walking Disaster's Llandovery Arto Laitinen P-HAU         HYL  
  9 borcol Simo Woollandian Tiera Taija Heikkilä TASSU         HYL  
  10 borcol Leia Peatdigger Zen Cora Jouni Orenius (SWE)         HYL  
  15 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  

Medi 1, kello 10:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 3, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 auskel Toka Royal Coctail Arctic Frozen Sand Tiina Selenius TSAU 36,65 3,96 -10,35 0 -10,35 LUVA
2 17 shelam Kio Uneksijan Karvamönkiäinen Taru Sjöholm ATT 44,42 3,26 -2,58 10 10  
  18 shelam Taavi Pilvimarjan Constantijn Mikaela Burgos ATD         HYL  

Mini 1, kello 10:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 5, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 shelam Muru Tulihännän Kullanmuru Roosa Örling KISA 30,46 4,76 -16,54 10 10  
2 22 kesvil Kiri Imagia Agimakia Kaisa Saarinen ATT 36,31 3,99 -10,69 20 20  
  20 lägpys Viima Kompiaisen Draamaa Tarjolla Elisa Haatainen RAUMA         HYL  
  23 kääsna HURME Hömpötin Hurmuri By Pp-Love Tiina Puisto RAUMA         HYL  
  24 gribru Latte Latte Nina Aalto TSAU         HYL  

Maksi 2, kello 14:30, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 1, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  28 borcol Wiksu Easypower's Aurora Saana Koivunen TSAU         HYL  

Medi 2, kello 14:30, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 4, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 shelam Kuka Taiga Doo's Just Do It Kirsi Hyvärinen ACTIV 34,55 4,66 -15,45 0 -15,45 SERT
2 32 slapko Nila Lapinpeikon Pikkulikka Katja Kastman ATT 46,06 3,49 -3,94 0 -3,94  
3 34 espves Iippa Papa Sam's Winona Whirlwind Emma Velling ATT 38,14 4,22 -11,86 5 5  
4 33 pumi Näpsä Kápolnási-Csutorás Nudli Tiina Mälkki PAHA 51,54 3,12 1,54 10 11,54  

Mini 2, kello 14:30, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 2, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU 42,02 3,83 -7,98 0 -7,98 SERT
  37 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  
  38 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU         POIS