Kilpailu 12.2.2017 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 3] [Medi 3] [Mini 3]

Maksi 3, kello 12:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 26, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 329 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU 38,04 4,73 -11,96 0 -11,96 SERT-A
2 336 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen LAW 42,53 4,23 -7,47 0 -7,47  
3 323 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino Mutka I-HAH 49,96 3,60 -0,04 0 -0,04  
4 300 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU 40,48 4,45 -9,52 5 5  
5 321 borcol Elmo Maple Yard Ka-Boom Maija Anttolainen A-KOT 41,13 4,38 -8,87 5 5  
6 314 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT 41,30 4,36 -8,70 5 5  
7 325 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU 51,88 3,47 1,88 5 6,88  
8 330 borcol Lilla Muussen Peatdigger Bute Senni Huotari VEIKK 39,14 4,60 -10,86 10 10  
9 309 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW 49,17 3,66 -0,83 10 10  
10 306 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT 51,16 3,52 1,16 10 11,16  
11 333 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT 54,27 3,32 4,27 10 14,27  
  302 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU         HYL  
  303 borcol Into Ilovispilä Comebye Indie Aino Mutka I-HAH         HYL  
  305 borcol Lucky Promillen Dom Perignon Tiia Mäenpää TSAU         HYL  
  308 borcol Teema Tending Quantum Maria Savonen TASSU         HYL  
  310 belpat Norma Willow Creek Qimmig Lauri Setälä ÄETSÄ         HYL  
  312 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi RFF         HYL  
  315 borcol Soppa Magical Joy Quicksilver's Dream Suvi Reini ATT         HYL  
  316 auspai Dex Black Zone's Crown Imperial Bror Svarfvar ATT         HYL  
  318 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  320 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  322 borcol Vip Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  326 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU         HYL  
  331 belpag Teo Willow Creek Unabomber Pauli Hasu ÄETSÄ         HYL  
  334 belpam Tuhma Frosty Forest Knock Out Emma Alve WECA         HYL  
  335 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  301 belpat Roosa Kuunsirpin Under The Stars Maria Keskitalo HARJA         POIS  
  304 borcol Haiku Shadoway's Dreaming Wide Awake Jenni Normala TVA         POIS  

Medi 3, kello 13:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 24, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 379 shelam Leevi Black Classiel's Seville Katariina Kuiro TAMSK 38,12 4,72 -11,88 0 -11,88  
2 384 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT 41,44 4,34 -8,56 0 -8,56  
3 393 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO 41,68 4,32 -8,32 0 -8,32  
4 387 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen RFF 43,42 4,15 -6,58 0 -6,58  
5 392 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU 47,44 3,79 -2,56 0 -2,56  
6 396 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 40,41 4,45 -9,59 5 5  
7 391 auskel zalama Royal Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU 46,21 3,89 -3,79 10 10  
8 375 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU 55,84 3,22 5,84 15 20,84  
  373 espves Älli Caraydan Que Bicho Terhi Hakala RAUMA         HYL  
  374 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA         HYL  
  377 espves Nemi Bonachón Pink Floyd Anniina Luostarinen MYNSK         HYL  
  380 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU         HYL  
  382 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT         HYL  
  383 espves Åsa Tulimaan Onerva Emma Velling ATT         HYL  
  389 espves Flippi Caraydan Felix Felicis Mikko Hakala RAUMA         HYL  
  390 schape Koppalainen Puuparran Saara Anna-Mari Nurmi TSAU         HYL  
  394 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT         HYL  
  395 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors ATT         HYL  
  397 schape Hilda Puuparran Viola Kati Mäkelä TSAU         HYL  
  398 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         HYL  
  401 espves ALI Bonachón Morouga Anja Alanen RAUMA         HYL  
  402 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT         HYL  
  403 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL  
  406 cocspa Netta Namusillan Sikuriina Marianne Helander WECA         HYL  

Mini 3, kello 14:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 27, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 362 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU 40,45 4,45 -9,55 0 -9,55  
2 372 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU 40,55 4,44 -9,45 0 -9,45  
3 356 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 41,40 4,35 -8,60 0 -8,60  
4 364 shelam Ruu Bumtsi Bum Valkyria Witch Merja Myllymaa TAMSK 41,90 4,30 -8,10 0 -8,10  
5 369 espves Ebba Bonachón Ebba Tanja Pitkänen RAUMA 42,28 4,26 -7,72 0 -7,72  
6 365 toyvil Kiwi Pudelpower's I'm On Fire Susanna Hagman ÅBSK 49,09 3,67 -0,91 0 -0,91  
7 358 cocspa Sinni Namusillan Mareta Hanna Hyvärinen TAMSK 36,52 4,93 -13,48 5 5  
8 341 käävil Tami Backseat Driver's Tambest Ulla Viholainen FPUKO 42,10 4,28 -7,90 5 5  
9 361 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari HI-HA 43,20 4,17 -6,80 5 5  
10 343 toyvil Pinja Pudelpower's Quickstep Susanna Hagman ÅBSK 44,66 4,03 -5,34 5 5  
11 346 parson Hariett Fouruse's Dixie Nightbird Pia Laakso ÅBSK 46,88 3,84 -3,12 20 20  
  339 jackru Tiltu Pearlfield's Galway Girl Kristina Jokio WALAT         HYL  
  340 käävil Lucy Silberlöwe Arjean Von Pansy Rigmor Jansson ÅBSK         HYL  
  342 koohon Nita Oorbellen Lisa Sini-Tuulia Laaksonen ATT         HYL  
  344 käävil Aida Joiner's Quality Dogwood Daida Elina Laakso ATT         HYL  
  345 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU         HYL  
  348 parson Enni Scotstyles Super Chili Marja Karjalainen ATT         HYL  
  349 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU         HYL  
  350 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  352 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel Hanna Häkkinen ATT         HYL  
  353 shelam Wii Kråkeslottets Miss Infiniti Irene Erling ATD         HYL  
  354 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT         HYL  
  359 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT         HYL  
  367 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU         HYL  
  368 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  370 shelam Milla Shet Up Qamomilla Raija Småträsk ATT         HYL  
  371 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI         HYL  
  347 x-rotu Risto Risto Vera Hakala ATT         POIS  
  360 karmäy Viljami Olpesa Al Törmän Viljami Jaana Koivisto PAHA         POIS  
  366 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA         POIS