Kilpailu 12.2.2017 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 3] [Medi 3] [Mini 3]

Maksi 3, kello 10:45, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 26, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 318 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU 40,33 4,93 -13,67 0 -13,67  
2 321 borcol Elmo Maple Yard Ka-Boom Maija Anttolainen A-KOT 42,00 4,74 -12,00 0 -12,00  
3 336 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen LAW 44,03 4,52 -9,97 0 -9,97  
4 307 borcol Silirimpsis Funway Raise Your Glass Santtu Stenberg TSAU 45,38 4,39 -8,62 0 -8,62  
5 310 belpat Norma Willow Creek Qimmig Lauri Setälä ÄETSÄ 45,82 4,34 -8,18 0 -8,18  
6 326 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU 46,33 4,30 -7,67 0 -7,67  
7 331 belpag Teo Willow Creek Unabomber Pauli Hasu ÄETSÄ 48,45 4,11 -5,55 0 -5,55  
8 333 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT 51,08 3,90 -2,92 5 5  
9 330 borcol Lilla Muussen Peatdigger Bute Senni Huotari VEIKK 40,80 4,88 -13,20 10 10  
10 309 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW 49,07 4,05 -4,93 10 10  
11 306 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT 51,80 3,84 -2,20 10 10  
12 305 borcol Lucky Promillen Dom Perignon Tiia Mäenpää TSAU 52,38 3,80 -1,62 10 10  
13 324 belpam Riiu Alfamale Aura Niina Närhi ATT 43,25 4,60 -10,75 15 15  
  302 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU         HYL  
  303 borcol Into Ilovispilä Comebye Indie Aino Mutka I-HAH         HYL  
  308 borcol Teema Tending Quantum Maria Savonen TASSU         HYL  
  313 borcol Ralla Easypower's Aladdin Noora Aarnio TSAU         HYL  
  317 auspai Iines Drover's I Told You So Sonja Löfgren KKK         HYL  
  319 auspai Stella Coppercreek's Prairie Wind Sanni Murto TSAU         HYL  
  320 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  322 borcol Vip Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  323 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino Mutka I-HAH         HYL  
  325 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         HYL  
  327 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg TSAU         HYL  
  334 belpam Tuhma Frosty Forest Knock Out Emma Alve WECA         HYL  
  335 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  301 belpat Roosa Kuunsirpin Under The Stars Maria Keskitalo HARJA         POIS  
  304 borcol Haiku Shadoway's Dreaming Wide Awake Jenni Normala TVA         POIS  
  332 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         POIS  

Medi 3, kello 15:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 28, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 390 schape Koppalainen Puuparran Saara Anna-Mari Nurmi TSAU 51,36 3,78 -1,64 0 -1,64 SERT-A, oik. FI-AVA
2 397 schape Hilda Puuparran Viola Kati Mäkelä TSAU 53,09 3,65 0,09 0 0,09  
3 380 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU 54,63 3,55 1,63 0 1,63  
4 396 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 46,13 4,21 -6,87 5 5  
5 378 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Kirsi Kiljander-Aronen TSAU 46,77 4,15 -6,23 5 5  
6 374 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA 48,23 4,02 -4,77 5 5  
7 391 auskel zalama Royal Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU 49,88 3,89 -3,12 5 5  
8 392 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU 50,54 3,84 -2,46 5 5  
9 375 lagrom Dita Angelines Goccia Di Rugiada Anniina Karpomäki TSAU 55,13 3,52 2,13 5 7,13  
10 395 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors ATT 43,41 4,47 -9,59 10 10  
11 379 shelam Leevi Black Classiel's Seville Katariina Kuiro TAMSK 46,60 4,16 -6,40 10 10  
12 404 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT 47,06 4,12 -5,94 10 10  
13 389 espves Flippi Caraydan Felix Felicis Terhi Hakala RAUMA 50,61 3,83 -2,39 10 10  
14 399 espves Sulo Caraydan Rockii Tiina Väli-Mattila RAUMA 51,16 3,79 -1,84 10 10  
15 398 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU 51,71 3,75 -1,29 10 10  
16 403 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU 56,26 3,45 3,26 10 13,26  
17 381 kromfo Ida Demians Hazara Elina Kukkonen TSAU 61,50 3,15 8,50 5 13,50  
  373 espves Älli Caraydan Que Bicho Terhi Hakala RAUMA         HYL  
  376 espves Haba Concurrido Habladuria Sanna Laine RÄ-KÄ         HYL  
  377 espves Nemi Bonachón Pink Floyd Anniina Luostarinen MYNSK         HYL  
  387 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen RFF         HYL  
  388 kesvil SIRIUS Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen LÄGI         HYL  
  393 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO         HYL  
  394 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT         HYL  
  400 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT         HYL  
  401 espves ALI Bonachón Morouga Anja Alanen RAUMA         HYL  
  402 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT         HYL  
  406 cocspa Netta Namusillan Sikuriina Marianne Helander WECA         HYL  

Mini 3, kello 16:25, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 18, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 358 cocspa Sinni Namusillan Mareta Hanna Hyvärinen TAMSK 39,62 4,90 -13,38 0 -13,38  
2 372 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU 44,84 4,33 -8,16 0 -8,16  
3 356 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 45,54 4,26 -7,46 0 -7,46  
4 365 toyvil Kiwi Pudelpower's I'm On Fire Susanna Hagman ÅBSK 51,40 3,77 -1,60 0 -1,60  
5 371 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI 44,99 4,31 -8,01 5 5  
6 369 espves Ebba Bonachón Ebba Tanja Pitkänen RAUMA 50,70 3,83 -2,30 5 5  
7 353 shelam Wii Kråkeslottets Miss Infiniti Irene Erling ATD 53,76 3,61 0,76 5 5,76  
8 361 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari HI-HA 52,57 3,69 -0,43 10 10  
9 364 shelam Ruu Bumtsi Bum Valkyria Witch Merja Myllymaa TAMSK 59,10 3,28 6,10 5 11,10  
10 355 jackru Putte Pearlfield's Gangnam Style Olivia Riiheläinen WALAT 59,22 3,28 6,22 5 11,22  
11 337 käävil Kit Pudelpower's Born To Run Juha Kujala TSAU 50,34 3,85 -2,66 15 15  
12 343 toyvil Pinja Pudelpower's Quickstep Susanna Hagman ÅBSK 52,05 3,73 -0,95 15 15  
13 340 käävil Lucy Silberlöwe Arjean Von Pansy Rigmor Jansson ÅBSK 63,50 3,06 10,50 10 20,50  
  344 käävil Aida Joiner's Quality Dogwood Daida Elina Laakso ATT         HYL  
  346 parson Hariett Fouruse's Dixie Nightbird Pia Laakso ÅBSK         HYL  
  357 kesvil Iina Goldfire's Laika Erika Ventelä TSAU         HYL  
  367 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU         HYL  
  368 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU         HYL  
  366 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA         POIS