Kilpailu 12.2.2017 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 10:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 22, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 321 borcol Elmo Maple Yard Ka-Boom Maija Anttolainen A-KOT 33,64 4,58 -10,36 0 -10,36  
2 325 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU 34,88 4,41 -9,12 0 -9,12 SERT-A, oik. FI-AVA
3 333 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT 41,29 3,73 -2,71 0 -2,71  
4 323 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino Mutka I-HAH 41,72 3,69 -2,28 0 -2,28  
5 334 belpam Tuhma Frosty Forest Knock Out Emma Alve WECA 32,30 4,77 -11,70 5 5  
6 335 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ 33,31 4,62 -10,69 5 5  
7 306 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT 36,88 4,18 -7,12 5 5  
8 326 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU 35,70 4,31 -8,30 10 10  
  303 borcol Into Ilovispilä Comebye Indie Aino Mutka I-HAH         HYL  
  307 borcol Silirimpsis Funway Raise Your Glass Julia Pitkäranta TSAU         HYL  
  310 belpat Norma Willow Creek Qimmig Lauri Setälä ÄETSÄ         HYL  
  313 borcol Ralla Easypower's Aladdin Noora Aarnio TSAU         HYL  
  317 auspai Iines Drover's I Told You So Sonja Löfgren KKK         HYL  
  318 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  319 auspai Stella Coppercreek's Prairie Wind Sanni Murto TSAU         HYL  
  320 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  322 borcol Vip Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  324 belpam Riiu Alfamale Aura Niina Närhi ATT         HYL  
  327 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg TSAU         HYL  
  330 borcol Lilla Muussen Peatdigger Bute Senni Huotari VEIKK         HYL  
  331 belpag Teo Willow Creek Unabomber Pauli Hasu ÄETSÄ         HYL  
  336 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen LAW         HYL  
  332 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         POIS  

Mini 3, kello 15:40, tuomari Henri Luomala, koirakoita 23, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 353 shelam Wii Kråkeslottets Miss Infiniti Irene Erling ATD 33,05 4,69 -10,95 0 -10,95  
2 346 parson Hariett Fouruse's Dixie Nightbird Pia Laakso ÅBSK 33,38 4,64 -10,62 0 -10,62  
3 368 shelam Ella Snowglow's Enigmatic Mariella Merja Hakala TASSU 33,79 4,59 -10,21 0 -10,21  
4 356 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 34,18 4,53 -9,82 0 -9,82  
5 341 käävil Tami Backseat Driver's Tambest Ulla Viholainen FPUKO 34,27 4,52 -9,73 0 -9,73  
6 359 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT 37,30 4,16 -6,70 0 -6,70  
7 367 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Asko Jokinen TSAU 38,09 4,07 -5,91 0 -5,91  
8 340 käävil Lucy Silberlöwe Arjean Von Pansy Rigmor Jansson ÅBSK 40,90 3,79 -3,10 0 -3,10  
9 365 toyvil Kiwi Pudelpower's I'm On Fire Susanna Hagman ÅBSK 41,05 3,78 -2,95 0 -2,95  
10 355 jackru Putte Pearlfield's Gangnam Style Olivia Riiheläinen WALAT 41,54 3,73 -2,46 0 -2,46  
11 361 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari HI-HA 33,24 4,66 -10,76 5 5  
12 343 toyvil Pinja Pudelpower's Quickstep Susanna Hagman ÅBSK 37,55 4,13 -6,45 5 5  
13 371 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI 39,00 3,97 -5,00 5 5  
14 369 espves Ebba Bonachón Ebba Tanja Pitkänen RAUMA 40,53 3,82 -3,47 5 5  
15 342 koohon Nita Oorbellen Lisa Sini-Tuulia Laaksonen ATT 42,81 3,62 -1,19 5 5  
  337 käävil Kit Pudelpower's Born To Run Juha Kujala TSAU         HYL  
  338 parson Lumo After Barnakin Enchant Moon Anniina Aho RAUMA         HYL  
  344 käävil Aida Joiner's Quality Dogwood Daida Elina Laakso ATT         HYL  
  357 kesvil Iina Goldfire's Laika Erika Ventelä TSAU         HYL  
  358 cocspa Sinni Namusillan Mareta Hanna Hyvärinen TAMSK         HYL  
  364 shelam Ruu Bumtsi Bum Valkyria Witch Merja Myllymaa TAMSK         HYL  
  370 shelam Milla Shet Up Qamomilla Raija Småträsk ATT         HYL  
  372 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU         HYL  
  360 karmäy Viljami Olpesa Al Törmän Viljami Jaana Koivisto PAHA         POIS  
  366 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA         POIS  

Medi 3, kello 16:35, tuomari Henri Luomala, koirakoita 23, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 400 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT 31,44 4,93 -12,56 0 -12,56  
2 404 espves Huima Caraydan Karachi Johanna Suuronen ATT 32,41 4,78 -11,59 0 -11,59  
3 394 parson Cosmo Scream Cracker's Cosmos Is Rockin' Matti Kautiainen ATT 34,07 4,55 -9,93 0 -9,93  
4 392 kesvil Imma Woolly Bohemia's Midnight Queen Sofia Knuts TSAU 34,37 4,51 -9,63 0 -9,63  
5 401 espves ALI Bonachón Morouga Anja Alanen RAUMA 34,47 4,50 -9,53 0 -9,53  
6 398 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU 35,72 4,34 -8,28 0 -8,28  
7 374 parson Masteri Kylini Wish Master Anniina Aho RAUMA 36,54 4,24 -7,46 0 -7,46  
8 376 espves Haba Concurrido Habladuria Sanna Laine RÄ-KÄ 38,98 3,98 -5,02 0 -5,02  
9 397 schape Hilda Puuparran Viola Kati Mäkelä TSAU 40,38 3,84 -3,62 0 -3,62  
10 395 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors ATT 32,28 4,80 -11,72 5 5  
11 406 cocspa Netta Namusillan Sikuriina Marianne Helander WECA 32,80 4,73 -11,20 5 5  
12 396 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 34,41 4,51 -9,59 5 5  
13 393 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO 36,44 4,25 -7,56 5 5  
14 373 espves Älli Caraydan Que Bicho Terhi Hakala RAUMA 38,16 4,06 -5,84 5 5  
15 390 schape Koppalainen Puuparran Saara Anna-Mari Nurmi TSAU 39,65 3,91 -4,35 5 5  
16 405 koohon Flow Phoenix-Shila Van Youngmuskyteira Merja Suomalainen RIMA 32,77 4,73 -11,23 10 10  
  378 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Kirsi Kiljander-Aronen TSAU         HYL  
  379 shelam Leevi Black Classiel's Seville Katariina Kuiro TAMSK         HYL  
  389 espves Flippi Caraydan Felix Felicis Terhi Hakala RAUMA         HYL  
  391 auskel zalama Royal Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  399 espves Sulo Caraydan Rockii Tiina Väli-Mattila RAUMA         HYL  
  402 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT         HYL  
  403 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         HYL