Kilpailu 11.2.2017 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 11:50, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 3, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 mittel Edi Kujeen Edvin Sara Hagqvist LÄGI 48,01 3,23 -3,99 0 -3,99 SERT
2 2 schipp Maisa Maisa Anne Lankiniemi KISA 48,54 3,19 -3,46 0 -3,46 SERT
3 6 papill Robin Herbfield's Legend Of The Seas Sanni Hämäläinen E-HKK 48,27 3,21 -3,73 5 5  
  1 lägpys Rudi Tulikäpälän Nokiliekki Lotta Seppälä LÄGI         POIS Siirto 2lk
  7 cavspa Åsa Trollsångens Kk Liqurizia Virpi Laaksonen TSKK         POIS Luokkanousu
  9 boster Pepe East Bostons Benedictus Saana Harjula RFF         POIS  

Medi 1, kello 11:50, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 1, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  12 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI         HYL  
  13 pumi Näpsä Kápolnási-Csutorás Nudli Tiina Mälkki PAHA         POIS  

Maksi 1, kello 11:50, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 9, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO 28,90 5,36 -23,10 0 -23,10 SERT
2 19 lksaks Jura Vesakon Jura Katja Taskinen SWAT 39,48 3,93 -12,52 0 -12,52 LUVA
3 26 slapko Riiva Erimoone Riivanhenki Minna Rinne LAGU 40,62 3,82 -11,38 5 5  
4 15 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA 46,88 3,31 -5,12 5 5  
  18 rhokoi Milo Bawabu Ezigbo Ezenwata Laura Lehtonen TSAU         HYL  
  20 borcol Piina Something Like Extravagant Sanni Muurmäki JAT         HYL  
  23 borcol Oiva Easypower's Abu Maija Rannikko TSAU         HYL  
  24 borcol Riepu Vinkeän Villivirta Riikka Miettinen JAT         HYL  
  25 auspai Roi Peakn'stuff Lozin Must Bror Svarfvar ATT         HYL  
  27 borcol Wuu Pythagoraan Snow Queenie Pasi Pohjanpalo WUH         POIS  

Mini 2, kello 13:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 7, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU 41,84 4,01 -9,16 0 -9,16 LUVA
2 28 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 52,12 3,22 1,12 0 1,12  
3 29 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT 42,37 3,96 -8,63 5 5  
4 32 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FORPK 49,28 3,41 -1,72 10 10  
5 30 kääsna Pokka Backout's Domino Dancing Vilja Kilpivaara JAT 57,53 2,92 6,53 5 11,53  
6 35 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT 59,09 2,84 8,09 10 18,09  
  33 chihul Iines Adele Emmi-Lotta Pirhonen WECA         HYL  

Medi 2, kello 13:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 6, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 40 kesvil Echo Woolly Bohemia's Jar Jar Binks Sofia Knuts TSAU 40,57 4,14 -10,43 0 -10,43 LUVA
2 37 kääsna Amos Willy Lee Pepper Love Affair Maarit Huhti ATT 41,25 4,07 -9,75 0 -9,75 LUVA
3 41 x-rotu Skrållan Skrållan Åsa Rancken TSAU 58,96 2,85 7,96 10 17,96  
  36 shelam Amigo Amigo Katja Taskinen SWAT         HYL  
  38 espves Iippa Papa Sam's Winona Whirlwind Emma Velling ATT         HYL  
  43 shelam Teppo Onnenpisaran Kultakimpale Ella Kaijärvi TSAU         HYL  
  42 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         POIS  

Maksi 2, kello 13:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 9, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 49 pirset Nilsson Original Quiet Nights Marika Tiittanen TSAU 42,92 3,91 -8,08 0 -8,08 SERT
2 51 auskel Iisa Musnat Deeragun Matti Tynkkynen HSKK 53,88 3,12 2,88 0 2,88  
3 48 lagrom Roki Nuxo Troy Minna Hietanen ATT 54,62 3,08 3,62 0 3,62  
4 45 borcol Pingu Something Like Extreme Speed Janika Karenmaa RAUMA 37,41 4,49 -13,59 5 5  
5 53 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH 33,39 5,03 -17,61 10 10  
  44 borcol Wuki Something Like Cane Selvatico Sanni Muurmäki JAT         HYL  
  46 borcol Wiksu Easypower's Aurora Maria Lepänhaara TSAU         HYL  
  47 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT         HYL  
  54 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola SWAT         HYL