Kilpailu 11.2.2017 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:35, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 5, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 lägpys Rudi Tulikäpälän Nokiliekki Lotta Seppälä LÄGI 44,32 3,50 -7,68 0 -7,68 SERT
2 4 mittel Edi Kujeen Edvin Sara Hagqvist LÄGI 45,72 3,39 -6,28 0 -6,28 LUVA
3 6 papill Robin Herbfield's Legend Of The Seas Sanni Hämäläinen E-HKK 47,65 3,25 -4,35 0 -4,35 LUVA
4 8 gribru Latte Latte Nina Aalto TSAU 51,30 3,02 -0,70 10 10  
  5 kääsna Hurme Hömpötin Hurmuri By Pp-Love Tiina Puisto RAUMA         HYL  
  7 cavspa Åsa Trollsångens Kk Liqurizia Virpi Laaksonen TSKK         POIS Luokkanousu
  9 boster Pepe East Bostons Benedictus Saana Harjula RFF         POIS  

Medi 1, kello 10:35, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 2, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 pumi Näpsä Kápolnási-Csutorás Nudli Tiina Mälkki PAHA 40,16 3,86 -11,84 0 -11,84 SERT
2 12 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI 55,90 2,77 3,90 10 13,90  
  11 parson Biitti Pitmywits Let The Beat Go On Emmi Hautala TSAU         POIS  

Maksi 1, kello 10:35, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 10, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 auskel Tykki Royal Coctail Jääkuningatar Jekku Marika Ruohonen TSAU 44,52 3,48 -7,48 0 -7,48 LUVA
2 20 borcol Piina Something Like Extravagant Sanni Muurmäki JAT 31,62 4,90 -20,38 5 5  
3 15 pitcol Neo Say Wuf Hacker Hope Ulla Lahtinen RAUMA 54,75 2,83 2,75 5 7,75  
4 14 lyhcol Pärinä Timonan Faith For Fate Pilvi Seipäjärvi E-HKK 45,40 3,41 -6,60 10 10  
5 25 auspai Roi Peakn'stuff Lozin Must Bror Svarfvar ATT 46,60 3,33 -5,40 10 10  
6 17 bouvie Luna Synovia Minna Tuominen TASSU 50,16 3,09 -1,84 15 15  
  16 saarlo Lohtu Wolfteams Beauty And The Beast Jenni Uotila JAT         HYL  
  22 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  23 borcol Oiva Easypower's Abu Maija Rannikko TSAU         HYL  
  24 borcol Riepu Vinkeän Villivirta Riikka Miettinen JAT         HYL  
  27 borcol Wuu Pythagoraan Snow Queenie Pasi Pohjanpalo WUH         POIS  

Mini 2, kello 14:45, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 5, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FORPK 46,72 3,62 -5,28 5 5  
2 34 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU 58,13 2,91 6,13 5 11,13  
3 28 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 57,25 2,95 5,25 15 20,25  
  31 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU         HYL  
  33 chihul Iines Adele Emmi-Lotta Pirhonen WECA         HYL  

Medi 2, kello 14:45, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 1, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 shelam Sulo Golden Rose Northern King Katja Virtanen ÄETSÄ 51,16 3,30 -0,84 5 5  
  42 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         POIS  

Maksi 2, kello 14:45, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 10, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH 38,65 4,37 -13,35 5 5  
2 45 borcol Pingu Something Like Extreme Speed Janika Karenmaa RAUMA 38,78 4,36 -13,22 5 5  
3 52 labnou Qelmi Qelmi Katja Taskinen SWAT 46,12 3,66 -5,88 5 5  
4 47 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT 57,44 2,94 5,44 0 5,44  
5 46 borcol Wiksu Easypower's Aurora Maria Lepänhaara TSAU 40,72 4,15 -11,28 10 10  
  44 borcol Wuki Something Like Cane Selvatico Sanni Muurmäki JAT         HYL  
  50 lagrom Gio Tulan Vengo Con Gioia Ida Vuorinen ATT         HYL  
  51 auskel Iisa Musnat Deeragun Sanna Ristikallio I-HAH         HYL  
  54 sakpai Karda Karda Von Haus Targa Teija Paijola SWAT         HYL  
  55 pitcol Ava Maple Yard Jealous Sky Nina Karhunen HI-HA         HYL  
  49 pirset Nilsson Original Quiet Nights Marika Tiittanen TSAU         POIS