Kilpailu 15.1.2017 B agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:40, tuomari Anne Savioja, koirakoita 7, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 lanhee Usko Lindkullas Elmer Tommi Kauko TSAU 40,77 3,36 -2,23 0 -2,23 SERT
2 2 gribru Latte Latte Nina Aalto TSAU 58,74 2,33 15,74 15 30,74  
  1 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT         HYL  
  3 yorter Hugo Magic Minidog Revolution Rock Heini Mäkelä KSKY         HYL  
  4 cavspa Lenni Giggling Cheerful Chili Tino Grönholm NODO         HYL  
  5 shelam Muru Tulihännän Kullanmuru Roosa Örling KISA         HYL  
  6 kääsna HURME Hömpötin Hurmuri By Pp-Love Tiina Puisto RAUMA         HYL  

Medi 1, kello 10:40, tuomari Anne Savioja, koirakoita 6, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 shelam Amigo Amigo Katja Taskinen SWAT 31,44 4,36 -11,56 0 -11,56 LUVA
2 12 kesvil Echo Woolly Bohemia's Jar Jar Binks Sofia Knuts TSAU 38,17 3,59 -4,83 0 -4,83 SERT
3 8 tarupi Bruno Hejdalen's Bruno Päivi Koivisto KISA 41,00 3,34 -2,00 0 -2,00 SERT
4 10 kääsna Edi Imbrez All Required Ella Sarkula FORPK 58,16 2,36 15,16 10 25,16  
  9 x-rotu Pepe Pepe Janita Kukkonen KISA         HYL  
  11 pumi Näpsä Kápolnási-Csutorás Nudli Tiina Mälkki PAHA         HYL  

Maksi 1, kello 10:40, tuomari Anne Savioja, koirakoita 13, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 14 auskel Tykki Royal Coctail Jääkuningatar Jekku Marika Ruohonen TSAU 43,40 3,16 0,40 0 0,40  
2 15 borcol Wuu Pythagoraan Snow Queenie Pasi Pohjanpalo WUH 34,02 4,03 -8,98 5 5  
3 26 lyhcol Pekko Dandinas Smooth Motion Mari Välikangas TSAU 43,23 3,17 0,23 5 5,23  
4 25 auspai Sasu Hazelmoor Vice Versa Milja Kunnas-Grönholm NODO 40,55 3,38 -2,45 10 10  
5 17 borcol Oiva Easypower's Abu Maija Rannikko TSAU 54,03 2,54 11,03 5 16,03  
6 28 borcol Myy Päättymätön Jekku Minna Tanner TAMSK 41,10 3,33 -1,90 20 20  
7 23 auskel Mortti Kelmi Kroisos Minna Haimi-Hakala RFF 52,44 2,61 9,44 15 24,44  
8 19 pinser Sara Ference Arabella Eerika Kiiski TSAU 59,41 2,31 16,41 10 26,41  
9 22 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Krusviita AN 45,35 3,02 2,35 30 32,35  
  16 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT         HYL  
  18 borcol Piina Something Like Extravagant Sanni Muurmäki JAT         HYL  
  20 lksaks Jura Vesakon Jura Katja Taskinen SWAT         HYL  
  27 espves Nemo Concurrido Exquisito Finlandes Taru Vänttinen RAUMA         HYL  

Mini 2, kello 12:15, tuomari Anne Savioja, koirakoita 8, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 29 popopl Roca Eximus Vis Insomnia Maiju Valtonen RAUMA 46 3,48 -1,00 0 -1,00 SERT
2 30 shelam Kiki Looney Toonie's Jakaranda Jessica Tiljander TSAU 51,37 3,12 4,37 5 9,37  
3 32 bicfri Tutu Lemieux Toutou Vif Lotta Lindroos TSAU 60,87 2,63 13,87 0 13,87  
4 31 kleins Mimmi Gyanta's Edge Of Sanity Juulia Savolainen ATT 56,59 2,83 9,59 5 14,59  
  33 popopl Tilda Sinacria Carnival Of Light Katja Äärilä RAUMA         HYL  
  36 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU         HYL  
  37 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU         HYL  
  38 jackru Tiltu Pearlfield's Galway Girl Kristina Jokio WALAT         HYL  
  34 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FORPK         POIS  
  35 cavspa Alma Crowley Princess Of Spring Miisa Keto KISA         POIS  

Medi 2, kello 12:15, tuomari Anne Savioja, koirakoita 7, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 43 tarupi Nilla Yacatis Xuper Joyful Suvi Laaksonen TSAU 53,41 3,00 6,41 0 6,41  
2 39 espves Sulo Caraydan Rockii Tiina Väli-Mattila RAUMA 48,46 3,30 1,46 5 6,46  
3 46 shelam Teppo Onnenpisaran Kultakimpale Ella Kaijärvi TSAU 44,36 3,61 -2,64 10 10  
4 41 x-rotu Skrållan Skrållan Åsa Rancken TSAU 54,29 2,95 7,29 10 17,29  
5 45 cocspa Lysti Puvepapan Coc-o Chanel Emmi Virtanen ATT 60,18 2,66 13,18 5 18,18  
  42 espves Hoppu Ygeia Designed By Zorrazos Eija Virtanen ATT         HYL  
  44 kääsna Amos Willy Lee Pepper Love Affair Maarit Huhti ATT         HYL  

Maksi 2, kello 12:15, tuomari Anne Savioja, koirakoita 11, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 auspai Make Easy Make My Day Milja Kunnas-Grönholm NODO 49,28 3,25 2,28 0 2,28  
2 49 x-rotu Manja Manja Kristiina Vuori TSAU 50,34 3,18 3,34 5 8,34  
3 55 borcol Wiksu Easypower's Aurora Saana Koivunen TSAU 46,50 3,44 -0,50 10 10  
4 51 pirset Nilsson Original Quiet Nights Marika Tiittanen TSAU 54,98 2,91 7,98 10 17,98  
  48 lagrom Roki Nuxo Troy Minna Hietanen ATT         HYL  
  52 lagrom Gio Tulan Vengo Con Gioia Ida Vuorinen ATT         HYL  
  53 borcol Pingu Something Like Extreme Speed Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  54 cirnec Hilla Laavakartanon Aamun Säde Julia Hartman ATT         HYL  
  56 borcol Wuki Something Like Cane Selvatico Sanni Muurmäki JAT         HYL  
  57 auspai Rufus Empathica's Wishmaster Reija Savila RAUMA         HYL  
  58 x-rotu Tytti Tytti Jaana Leino HARJA         HYL  
  50 pumi Artemis Fifikus Becker Johanna Tikkanen TASSU         EVÄTTY