Kilpailu 15.1.2017 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 7, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 gribru Latte Latte Nina Aalto TSAU 53,18 3,21 -3,82 0 -3,82  
2 1 parson Erin Scotstyles Mindy Super Marja Karjalainen ATT 43,72 3,91 -13,28 5 5  
3 7 lanhee Usko Lindkullas Elmer Tommi Kauko TSAU 51,16 3,34 -5,84 5 5  
  3 yorter Hugo Magic Minidog Revolution Rock Heini Mäkelä KSKY         HYL  
  4 cavspa Lenni Giggling Cheerful Chili Tino Grönholm NODO         HYL  
  5 shelam Muru Tulihännän Kullanmuru Roosa Örling KISA         HYL  
  6 kääsna HURME Hömpötin Hurmuri By Pp-Love Tiina Puisto RAUMA         HYL  

Medi 1, kello 10:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 5, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 pumi Näpsä Kápolnási-Csutorás Nudli Tiina Mälkki PAHA 47,17 3,62 -9,83 5 5  
2 8 tarupi Bruno Hejdalen's Bruno Päivi Koivisto KISA 50,13 3,41 -6,87 5 5  
  10 kääsna Edi Imbrez All Required Ella Sarkula FORPK         HYL  
  12 kesvil Echo Woolly Bohemia's Jar Jar Binks Sofia Knuts TSAU         HYL  
  13 shelam Amigo Amigo Katja Taskinen SWAT         HYL  

Maksi 1, kello 10:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 15, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 borcol Myy Päättymätön Jekku Minna Tanner TAMSK 38,64 4,43 -18,36 5 5  
2 17 borcol Oiva Easypower's Abu Maija Rannikko TSAU 38,95 4,39 -18,05 5 5  
3 27 espves Nemo Concurrido Exquisito Finlandes Taru Vänttinen RAUMA 43,29 3,95 -13,71 5 5  
4 14 auskel Tykki Royal Coctail Jääkuningatar Jekku Marika Ruohonen TSAU 40,78 4,19 -16,22 10 10  
5 25 auspai Sasu Hazelmoor Vice Versa Milja Kunnas-Grönholm NODO 49,08 3,48 -7,92 10 10  
6 19 pinser Sara Ference Arabella Eerika Kiiski TSAU 63,30 2,70 6,30 10 16,30  
  15 borcol Wuu Pythagoraan Snow Queenie Pasi Pohjanpalo WUH         HYL  
  16 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT         HYL  
  18 borcol Piina Something Like Extravagant Sanni Muurmäki JAT         HYL  
  20 lksaks Jura Vesakon Jura Katja Taskinen SWAT         HYL  
  21 borcol Flap Funway Fkin Perfect Taru Ruohonen TSAU         HYL  
  22 kulnou Rhett Häämörin Aamumyrsky Johanna Krusviita AN         HYL  
  23 auskel Mortti Kelmi Kroisos Minna Haimi-Hakala RFF         HYL  
  24 porves Myy Gotcha Tiger Lily Petra Pippingsköld ATT         HYL  
  26 lyhcol Pekko Dandinas Smooth Motion Mari Välikangas TSAU         HYL  

Mini 2, kello 11:15, tuomari Anne Savioja, koirakoita 9, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 cavspa Alma Crowley Princess Of Spring Miisa Keto KISA 37,68 4,30 -11,32 0 -11,32 SERT
2 36 mittel Hurri Huraus Hurrikaani Heli Ollila TSAU 37,50 4,32 -11,50 5 5  
3 38 jackru Tiltu Pearlfield's Galway Girl Kristina Jokio WALAT 41,26 3,93 -7,74 5 5  
4 32 bicfri Tutu Lemieux Toutou Vif Lotta Lindroos TSAU 54,60 2,97 5,60 0 5,60  
5 37 gribel Manteli Savenkoff Dark Almond Nina Aalto TSAU 53,17 3,05 4,17 5 9,17  
6 30 shelam Kiki Looney Toonie's Jakaranda Jessica Tiljander TSAU 49,21 3,29 0,21 10 10,21  
  29 popopl Roca Eximus Vis Insomnia Maiju Valtonen RAUMA         HYL  
  31 kleins Mimmi Gyanta's Edge Of Sanity Juulia Savolainen ATT         HYL  
  33 popopl Tilda Sinacria Carnival Of Light Katja Äärilä RAUMA         HYL  
  34 kääsna Robi Imbrez Forever Fenway Anu Sarkula FORPK         POIS  

Medi 2, kello 11:15, tuomari Anne Savioja, koirakoita 8, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 40 espves Pippsa Nadador Nevasca Furiosa Taru Ruohonen TSAU 28,74 5,64 -20,26 0 -20,26 SERT
  39 espves Sulo Caraydan Rockii Tiina Väli-Mattila RAUMA         HYL  
  41 x-rotu Skrållan Skrållan Åsa Rancken TSAU         HYL  
  42 espves Hoppu Ygeia Designed By Zorrazos Eija Virtanen ATT         HYL  
  43 tarupi Nilla Yacatis Xuper Joyful Suvi Laaksonen TSAU         HYL  
  44 kääsna Amos Willy Lee Pepper Love Affair Maarit Huhti ATT         HYL  
  45 cocspa Lysti Puvepapan Coc-o Chanel Emmi Virtanen ATT         HYL  
  46 shelam Teppo Onnenpisaran Kultakimpale Ella Kaijärvi TSAU         HYL  

Maksi 2, kello 11:15, tuomari Anne Savioja, koirakoita 12, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 borcol Pingu Something Like Extreme Speed Janika Karenmaa RAUMA 31,82 5,09 -17,18 0 -17,18 LUVA
2 58 x-rotu Tytti Tytti Jaana Leino HARJA 49,25 3,29 0,25 0 0,25  
3 48 lagrom Roki Nuxo Troy Minna Hietanen ATT 51,34 3,15 2,34 0 2,34  
4 52 lagrom Gio Tulan Vengo Con Gioia Ida Vuorinen ATT 46,52 3,48 -2,48 5 5  
5 51 pirset Nilsson Original Quiet Nights Marika Tiittanen TSAU 62,18 2,61 13,18 10 23,18  
  47 auspai Make Easy Make My Day Milja Kunnas-Grönholm NODO         HYL  
  49 x-rotu Manja Manja Kristiina Vuori TSAU         HYL  
  50 pumi Artemis Fifikus Becker Johanna Tikkanen TASSU         HYL  
  54 cirnec Hilla Laavakartanon Aamun Säde Julia Hartman ATT         HYL  
  55 borcol Wiksu Easypower's Aurora Saana Koivunen TSAU         HYL  
  56 borcol Wuki Something Like Cane Selvatico Sanni Muurmäki JAT         HYL  
  57 auspai Rufus Empathica's Wishmaster Reija Savila RAUMA         HYL