Kilpailu 14.1.2017 D agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Medi 3] [Mini 3] [Maksi 3]

Medi 3, kello 11:45, tuomari Janne Karstunen, koirakoita 27, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 158 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU 36,12 4,87 -12,88 0 -12,88  
2 141 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK 38,03 4,63 -10,97 0 -10,97  
3 151 kromfo Hikka Krumme Furche Yolander Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK 38,09 4,62 -10,91 0 -10,91  
4 129 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU 39,68 4,43 -9,32 0 -9,32 Juoksu
5 148 koohon Eka Lentävän Luppakorvan Eka Vekara Henna Lappi NODO 42,77 4,11 -6,23 0 -6,23  
6 128 kromfo Muka Bingis Boo Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK 38,81 4,53 -10,19 5 5  
7 160 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 40,26 4,37 -8,74 5 5  
  130 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  132 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU         HYL  
  134 auskel Fea Royal Coctail Jupiter Kuuntyttö Pilvi Hyttinen JAT         HYL  
  137 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT         HYL  
  138 shelam Nasta Esmari Top Trend Ella Matila KISA         HYL  
  139 mudi Sumu Vimmatun Sieväsumuvalo Niina Närhi ATT         HYL  
  142 shelam Niitti Linnaisten Briljantti Hymy Katja Taskinen SWAT         HYL  
  143 x-rotu Javanainen Javanainen Marjo Leander WECA         HYL  
  144 shelam Muru Shandy's First Kiss Marjo Alander WECA         HYL  
  145 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors ATT         HYL  
  146 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT         HYL  
  147 auskel zalama Royal Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  149 espves ALI Bonachón Morouga Anja Alanen RAUMA         HYL  
  152 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA         HYL  
  153 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava TAMSK         HYL  
  154 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT         HYL  
  155 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  156 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola PIRKU         HYL  
  157 schape Heta Puuparran Vuokko Janne Marjanen MYNSK         HYL  
  161 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT         HYL  
  133 pyrpap Skip Entre Nous Merde Du Diable Ari Kuparinen RIMA         POIS  
  135 puli Nelli Narukerän Elegantti Elli Mari Pelto-Piri WECA         POIS  
  140 schape Koppalainen Puuparran Saara Anna-Mari Nurmi TSAU         POIS  

Mini 3, kello 12:40, tuomari Janne Karstunen, koirakoita 19, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 101 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 40,78 4,32 -8,22 0 -8,22  
2 125 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA 42,08 4,18 -6,92 0 -6,92  
3 117 lägpys Terra Krösaskogens Teija Jouni Rokkonen HI-HA 49,11 3,58 0,11 0 0,11  
4 113 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 51,29 3,43 2,29 0 2,29  
5 122 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 40,85 4,31 -8,15 5 5  
6 100 ceskyt Loiste Findafriend Adorable Abbe Jarno Järvinen TSAU 53,42 3,30 4,42 10 14,42  
7 127 ceskyt Välke Dion's Bohemian Platinum Jarno Järvinen TSAU 56,68 3,11 7,68 10 17,68  
  102 phalen Frey Lead-Star's Frey Frerick Maiju Valtonen RAUMA         HYL  
  105 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         HYL  
  109 manter Jinx Rockstyle's Next Level Julia Åivo RFF         HYL  
  111 shelam Lissu Kaunissaaren Lumikki Vesa Pylkkänen TSAU         HYL  
  112 kääpin Manu Magnum Petra Malin ATT         HYL  
  114 ceskyt Voltti Sötnosar's Fantom Jarno Järvinen TSAU         HYL  
  115 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander-Taavitsainen SISU         HYL  
  116 espves Ebba Bonachón Ebba Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  
  118 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU         HYL  
  120 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU         HYL  
  121 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  126 käävil Urmas Silver Victori Right By Your Side Kirsi Lindström ÅBSK         HYL  
  108 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU         POIS  

Maksi 3, kello 13:30, tuomari Janne Karstunen, koirakoita 25, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 187 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU 40,73 4,32 -8,27 0 -8,27  
2 168 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU 41,06 4,29 -7,94 0 -7,94 SERT-A
3 173 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg TSAU 37,20 4,73 -11,80 5 5  
4 163 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 45,81 3,84 -3,19 5 5  
5 191 belpat Norma Willow Creek Qimmig Lauri Setälä ÄETSÄ 46,12 3,82 -2,88 5 5  
6 189 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU 50,53 3,48 1,53 5 6,53  
7 165 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 38,94 4,52 -10,06 10 10  
8 190 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 41,12 4,28 -7,88 10 10  
9 183 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU 42,60 4,13 -6,40 10 10  
10 176 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ 44,07 3,99 -4,93 10 10  
11 196 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT 56,20 3,13 7,20 15 22,20  
  162 borcol Ralla Easypower's Aladdin Noora Aarnio TSAU         HYL  
  167 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen TSAU         HYL  
  169 belpam Tuhma Frosty Forest Knock Out Emma Alve WECA         HYL  
  170 borcol Riesa Bearpon's Via Verrari Nina Saarentaa TSAU         HYL  
  171 auspai Ares Highbuzz's Artaxerxes Paula Leino LAW         HYL  
  174 belpam Riiu Alfamale Aura Niina Närhi ATT         HYL  
  175 borcol Vip Vii Bearpon`s Vip Anne Ristiniemi TSAU         HYL  
  177 auskel Jade Royal Coctail Summertime Fun Matti Salminen JAT         HYL  
  179 auspai Perla Kariluodon Aroviiriäinen Justiina Mahlamäki KSKY         HYL  
  180 shelam Kassu Pähkinäpolun Aamu-Usva Marjut Järvinen KSKY         HYL  
  184 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko TSAU         HYL  
  195 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU         HYL  
  197 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  198 auskel Teuvo Devonairs Davy Jones Petra Malin ATT         HYL  
  166 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna 50000014         POIS  
  181 borcol Pulmu Tending Quickfire Niina-Liina Linna 50000014         POIS  
  194 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna 50000014         POIS