Kilpailu 14.1.2017 C hyppyrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 11:55, tuomari Anne Savioja, koirakoita 21, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 118 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU 31,10 5,02 -8,90 0 -8,90  
2 122 shelam Leya Kuukivi Imekaunike Maria Sori TSAU 31,79 4,91 -8,21 0 -8,21 SERT-H
3 115 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander-Taavitsainen SISU 34,49 4,52 -5,51 0 -5,51  
4 114 ceskyt Voltti Sötnosar's Fantom Jarno Järvinen TSAU 34,91 4,47 -5,09 0 -5,09  
5 112 kääpin Manu Magnum Petra Malin ATT 35,60 4,38 -4,40 0 -4,40  
6 105 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU 35,67 4,37 -4,33 0 -4,33  
7 127 ceskyt Välke Dion's Bohemian Platinum Jarno Järvinen TSAU 36,51 4,27 -3,49 0 -3,49  
8 113 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 36,78 4,24 -3,22 0 -3,22  
9 107 schipp Niki Bilgepump's Geisha Emma Ojala ATT 37,40 4,17 -2,60 5 5  
10 100 ceskyt Loiste Findafriend Adorable Abbe Jarno Järvinen TSAU 39,40 3,96 -0,60 5 5  
11 126 käävil Urmas Silver Victori Right By Your Side Kirsi Lindström ÅBSK 46,42 3,36 6,42 0 6,42  
  101 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT         HYL  
  102 phalen Frey Lead-Star's Frey Frerick Maiju Valtonen RAUMA         HYL  
  109 manter Jinx Rockstyle's Next Level Julia Åivo RFF         HYL  
  116 espves Ebba Bonachón Ebba Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  
  119 parson Hilde Jackville Mimosa Milja Silvasti TSAU         HYL  
  120 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU         HYL  
  121 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  123 lägpys Viki Jaxonville Toivoa Täynnä Mervi Laaksonen ATT         HYL  
  124 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Minna Koskinen TSAU         HYL  
  125 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA         HYL  
  108 käävil Pulla Trucker's Obsession Sanna Kunnasvirta TSAU         POIS  

Medi 3, kello 12:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 26, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 152 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA 28,69 5,44 -11,31 0 -11,31  
2 151 kromfo Hikka Krumme Furche Yolander Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK 29,90 5,22 -10,10 0 -10,10  
3 153 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava TAMSK 30,11 5,18 -9,89 0 -9,89  
4 161 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT 31,72 4,92 -8,28 0 -8,28  
5 141 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK 31,93 4,89 -8,07 0 -8,07  
6 143 x-rotu Javanainen Javanainen Marjo Leander WECA 33,64 4,64 -6,36 0 -6,36  
7 160 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 34,37 4,54 -5,63 0 -5,63  
8 147 auskel zalama Royal Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU 34,73 4,49 -5,27 0 -5,27  
9 139 mudi Sumu Vimmatun Sieväsumuvalo Niina Närhi ATT 35,89 4,35 -4,11 0 -4,11  
10 138 shelam Nasta Esmari Top Trend Ella Matila KISA 38,48 4,05 -1,52 0 -1,52  
11 157 schape Heta Puuparran Vuokko Janne Marjanen MYNSK 34,01 4,59 -5,99 5 5  
  129 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU         HYL  
  130 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  132 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU         HYL  
  134 auskel Fea Royal Coctail Jupiter Kuuntyttö Matti Salminen JAT         HYL  
  136 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU         HYL  
  137 kromfo Lei Krumme Furche Hawaian Lei Jaana Mero ATT         HYL  
  142 shelam Niitti Linnaisten Briljantti Hymy Katja Taskinen SWAT         HYL  
  144 shelam Muru Shandy's First Kiss Marjo Alander WECA         HYL  
  145 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors ATT         HYL  
  148 koohon Eka Lentävän Luppakorvan Eka Vekara Henna Lappi NODO         HYL  
  150 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT         HYL  
  155 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  156 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola PIRKU         HYL  
  158 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU         HYL  
  159 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen RFF         HYL  
  131 espves Tilli Caraydan Feérica Katariina Tenhunen WALAT         POIS  
  133 pyrpap Skip Entre Nous Merde Du Diable Ari Kuparinen RIMA         POIS  
  135 puli Nelli Narukerän Elegantti Elli Mari Pelto-Piri WECA         POIS  
  140 schape Koppalainen Puuparran Saara Anna-Mari Nurmi TSAU         POIS  

Maksi 3, kello 14:20, tuomari Anne Savioja, koirakoita 29, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 173 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg TSAU 28,42 5,49 -11,58 0 -11,58  
2 197 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU 30,10 5,18 -9,90 0 -9,90  
3 162 borcol Ralla Easypower's Aladdin Noora Aarnio TSAU 30,31 5,15 -9,69 0 -9,69 SERT-H
4 177 auskel Jade Royal Coctail Summertime Fun Matti Salminen JAT 31,53 4,95 -8,47 0 -8,47  
5 168 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU 33,01 4,73 -6,99 0 -6,99  
6 191 belpat Norma Willow Creek Qimmig Lauri Setälä ÄETSÄ 33,40 4,67 -6,60 0 -6,60  
7 188 belpag Teo Willow Creek Unabomber Pauli Hasu ÄETSÄ 34,34 4,54 -5,66 0 -5,66  
8 167 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen TSAU 34,40 4,53 -5,60 0 -5,60  
9 171 auspai Ares Highbuzz's Artaxerxes Paula Leino LAW 37,35 4,18 -2,65 0 -2,65  
10 163 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 33,52 4,65 -6,48 5 5  
11 184 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko TSAU 36,04 4,33 -3,96 5 5  
12 195 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU 36,47 4,28 -3,53 5 5  
13 183 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU 37,32 4,18 -2,68 5 5  
14 196 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT 37,75 4,13 -2,25 5 5  
15 172 borcol Silirimpsis Funway Raise Your Glass Julia Pitkäranta TSAU 37,96 4,11 -2,04 10 10  
  164 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  165 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  169 belpam Tuhma Frosty Forest Knock Out Emma Alve WECA         HYL  
  170 borcol Riesa Bearpon's Via Verrari Nina Saarentaa TSAU         HYL  
  174 belpam Riiu Alfamale Aura Niina Närhi ATT         HYL  
  176 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ         HYL  
  178 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU         HYL  
  179 auspai Perla Kariluodon Aroviiriäinen Justiina Mahlamäki KSKY         HYL  
  180 shelam Kassu Pähkinäpolun Aamu-Usva Marjut Järvinen KSKY         HYL  
  186 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW         HYL  
  187 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU         HYL  
  189 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU         HYL  
  190 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  198 auskel Teuvo Devonairs Davy Jones Petra Malin ATT         HYL  
  166 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna 50000014         POIS  
  181 borcol Pulmu Tending Quickfire Niina-Liina Linna 50000014         POIS  
  193 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT         POIS  
  194 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna 50000014         POIS