Kilpailu 14.1.2017 A agilityrata, paikka Lieto, järjestäjä Turun Seudun Agilityurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 10:10, tuomari Anne Savioja, koirakoita 18, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 104 shelam Maya Amarantes Y.S.L Parisienne Maria Sori TSAU 38,70 4,65 -10,30 0 -10,30  
2 119 parson Hilde Jackville Mimosa Milja Silvasti TSAU 43,27 4,16 -5,73 0 -5,73  
3 117 lägpys Terra Krösaskogens Teija Jouni Rokkonen HI-HA 44,74 4,02 -4,26 0 -4,26  
4 113 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 47,48 3,79 -1,52 0 -1,52  
5 107 schipp Niki Bilgepump's Geisha Emma Ojala ATT 48,77 3,69 -0,23 0 -0,23  
6 118 mittel Flow Mikälie Tsunami Johanna Tanskanen TSAU 37,54 4,80 -11,46 5 5  
7 121 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 38,56 4,67 -10,44 5 5  
8 105 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU 44,93 4,01 -4,07 5 5  
9 115 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander-Taavitsainen SISU 47,58 3,78 -1,42 10 10  
  102 phalen Frey Lead-Star's Frey Frerick Maiju Valtonen RAUMA         HYL  
  103 kesvil Iina Goldfire's Laika Erika Ventelä TSAU         HYL  
  106 shelam Milla Shet Up Qamomilla Raija Småträsk ATT         HYL  
  116 espves Ebba Bonachón Ebba Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  
  120 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU         HYL  
  123 lägpys Viki Jaxonville Toivoa Täynnä Mervi Laaksonen ATT         HYL  
  124 shelam Witzi Käpäläkoplan Lumitassu Minna Koskinen TSAU         HYL  
  125 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA         HYL  
  126 käävil Urmas Silver Victori Right By Your Side Kirsi Lindström ÅBSK         HYL  

Medi 3, kello 10:40, tuomari Anne Savioja, koirakoita 25, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 146 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT 38,67 4,66 -10,33 0 -10,33 SERT-A
2 149 espves ALI Bonachón Morouga Anja Alanen RAUMA 39,40 4,57 -9,60 0 -9,60  
3 142 shelam Niitti Linnaisten Briljantti Hymy Katja Taskinen SWAT 42,90 4,20 -6,10 0 -6,10  
4 157 schape Heta Puuparran Vuokko Janne Marjanen MYNSK 39,13 4,60 -9,87 5 5  
5 161 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT 39,20 4,59 -9,80 5 5  
6 136 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU 41,41 4,35 -7,59 5 5  
7 129 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Minna Koskinen TSAU 46,46 3,87 -2,54 5 5  
8 130 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti TASSU 48,96 3,68 -0,04 5 5  
9 153 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava TAMSK 42,12 4,27 -6,88 10 10  
10 144 shelam Muru Shandy's First Kiss Marjo Alander WECA 44,50 4,05 -4,50 10 10  
  128 kromfo Muka Bingis Boo Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK         HYL  
  132 espves Rommi Nadador Earwen Saila Sovela TSAU         HYL  
  134 auskel Fea Royal Coctail Jupiter Kuuntyttö Pilvi Hyttinen JAT         HYL  
  141 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK         HYL  
  143 x-rotu Javanainen Javanainen Marjo Leander WECA         HYL  
  145 shelam Noona Agarwaen Anyer Fanny Lindfors ATT         HYL  
  147 auskel zalama Royal Coctail Zalmiacci Marika Ruohonen TSAU         HYL  
  148 koohon Eka Lentävän Luppakorvan Eka Vekara Henna Lappi NODO         HYL  
  150 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT         HYL  
  154 shelam Loru Päättymätön Taika Sanna Hovila ATT         HYL  
  155 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA         HYL  
  156 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola PIRKU         HYL  
  158 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU         HYL  
  159 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen RFF         HYL  
  160 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  131 espves Tilli Caraydan Feérica Katariina Tenhunen WALAT         POIS  
  135 puli Nelli Narukerän Elegantti Elli Mari Pelto-Piri WECA         POIS  

Maksi 3, kello 16:10, tuomari Anne Savioja, koirakoita 19, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 191 belpat Norma Willow Creek Qimmig Lauri Setälä ÄETSÄ 39,97 4,53 -9,03 0 -9,03  
2 170 borcol Riesa Bearpon's Via Verrari Nina Saarentaa TSAU 40,33 4,49 -8,67 0 -8,67  
3 196 pitcol Rambo Say Wuf No Can Do Jenni Keskimäki ATT 43,57 4,15 -5,43 0 -5,43  
4 176 sakpai Wicca Nexocan Goi Julianne Kemppainen RÄ-KÄ 37,04 4,89 -11,96 5 5  
5 195 belpag pauli Branco Tania Mahkonen TSAU 41,39 4,37 -7,61 5 5  
6 184 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko TSAU 41,86 4,32 -7,14 5 5  
7 188 belpag Teo Willow Creek Unabomber Pauli Hasu ÄETSÄ 42,78 4,23 -6,22 5 5  
8 163 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 45,47 3,98 -3,53 5 5  
9 177 auskel Jade Royal Coctail Summertime Fun Matti Salminen JAT 45,93 3,94 -3,07 10 10  
10 179 auspai Perla Kariluodon Aroviiriäinen Justiina Mahlamäki KSKY 36,17 5,00 -12,83 15 15  
11 169 belpam Tuhma Frosty Forest Knock Out Emma Alve WECA 37,86 4,78 -11,14 15 15  
  165 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  180 shelam Kassu Pähkinäpolun Aamu-Usva Marjut Järvinen KSKY         HYL  
  182 novnou Ippu Redadict Bluffing Into Blind Helena Virtanen ATT         HYL  
  183 borcol Oona Eventually Zeta Orionis Eija Vähä-Impola TSAU         HYL  
  185 auskel Hoku Mimosan Vikkelä Vaeltaja Sonja Aerikkala TSAU         HYL  
  186 borcol M.U. Strikerprotecta Sessa Salmenoja LAW         HYL  
  190 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  197 borcol Ilo Easypower's Ariel Taija Salokannel TSAU         HYL  
  192 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW         POIS  
  193 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT         POIS  
  199 borcol Lucky Promillen Dom Perignon Tiia Mäenpää TSAU         POIS